Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Panelban lakók, mit tartotok...

Panelban lakók, mit tartotok a panel-élet legnagyobb hátrányának?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, mi a legnagyobb negatívuma a panellakásban élésnek? (bármilyen értelemben)

2021. júl. 31. 19:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ablak a konyhán és nem lehet valódi elszívót beszerelni csak szénszűrőset.
2021. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Az állandó fúrást-faragást.
2021. aug. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

11-es: ez csak az ablaktalan konyhás panelokra vonatkozik, ld. Faluházi lakások 2/3-a ilyen Óbudán.


Hátrány valóban a rossz szomszéd, de ez mindenhol így van.


Hátrány tud lenni, ha nincs szigetelés, de sok helyen már van.


Én inkább előnyeit látom mint hátrányait. Kalkulálható költségek, előre lehet vele tervezni és értékálló. Sokféle élethelyzetre nyújt biztos megoldást.

2021. aug. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem a panelt, de nekem ez vele a bajom. Rossz meg hangos szomszédja sincs mindenkinek, ablaktalan konyhája sincs mindenkinekm
2021. aug. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%
14-es: 'ez vele a bajom' - mármint mi?
2021. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a zajjal nincs bajom, én a kutyáimra ügyelek, hogy ne ugassanak, a szomszédom fent és lent meg 1-1 idős asszony.


A szomszédokkal nincs gond, bár évekkel ezelőtt összebarátkoztam két anyukával. Kiderült, hogy az egyik egy lejmoló nő volt, állandóan bűzlött a piátol és kért pénzt a fiának, hogy jégkorizzon, de vszeg piára ment az is, meg nagyon fura dolgai voltak. Részegen megverte a fiát és a nagymamát, ráhívták a rendőrséget, utána elköltözött a gyerekével. 4 éve egyszer felbukkantak itt, megijedtem, hogy megint ott fognak boldogítani, de csak pár órára maradtak. Amikor 4 éve összefutottunk a folyosón levegőnek néztem őket, mert ő az a típus, aki rád cuppan, ha kedves vagy.


A másik anyuka meg elég életképtelen volt. Nem tudta megnevelni az agresszív gyerekét, nem tudta kezelni a gyereke hisztijét, kb engem akart megkérni, hogy neveljem a gyerekét.


Egyszer azt mondta, hogy utálja, hogy tőle várják el azt, hogya gyerekét nevelje meg.


Állandóan itt lógtak, öttől éjfélig, nem lehetett kidobni őket, mert a gyerek vagy dührohamot kapott vagy erőszakosan kijátszotta, hogy maradhasson. Ha nem engedtem be a gyereket, megvárta amíg kutyát sétáltatok és beszökött mögöttem, amikzpr jöttem vissza, addig is csengetett, kopogott és a nevemet kiabálta, hogy engedjem be, aztán lement a kaputelefonhoz és ott csengetett továb. Ha megmondtam, hogy nem jöhet be, akkor vagy kitalált ety kifogást vagy dührohamot kapott. Az anyukának többször szóltam és a legutóbbi alkalomnál ram kiabált, hogy azért, mert nem akarok foglalkozni a fiával. Egy csomó cuccomat elvitték és azóta se kaptam vissza őket.


Kb fél év alatt leépítwttem őket. Az anya akkor nagyon haragudott rám, most kedves és normalis, igazából a fiú is már érettebb, deazért még bennem van a félsz a fiú közelében, hogy nem akarom, hogy megint olyan legyen minden mimt régen.



Emellett :


A fúrás az ami gond, mert akárhol fúrsz mindenütt ugyanolyan, mindig azt hiszik, hogy felül-alul fúrnak.

2021. aug. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Hú micsoda történetek.
2021. aug. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az áthallást. Gyakorlatilag azt is hallani, ha köhög a szomszéd, nagyon gáz!

Áthallás miatt meg: a manapság divat “leszarom a többieket” felfogás. Régen engem még megneveltek, hogy halkabban, legyek tekintettel a szomszédra, na ma már ilyen nincs.

2022. febr. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az áthallast sose értettem. Eddig 5 panelben éltem, egyikben se volt.
2022. febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
73%
Utolsó: akkor vagy eddig mázlid volt, vagy nagyothallasz :D
2022. febr. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!