Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan ne keseredjek el...

Hogyan ne keseredjek el minden éjjel itthon?

Figyelt kérdés

Amióta ebbe a panellakásba költöztem, kb 2 éve, minden éjjel sírógörcs jön rám. Minden éjjel öngyilkossági gondolatok öntik el a fejem. Minden éjjel sírok.

Az a baj, hogy egy nagyüzemi hentesüzlet felett lakok. 5-kor olyan hangzavar van, mint egy háborús övezet. Üvöltöznek mint a prolik, a földön húzzák a rekeszeket, a rekeszeket úgy csapkodják tiszta erőből, hogy a beton törik össze tőle. A teherautók beállnak az ablakom alá és onnan történik a fülsüketítő rakodás egész nap. Délután ugyanez, csak a rekeszeket bevágják izomerőből a teherautóba. Nem lehet aludni tőlük 5-től. Viszont én meg éjjeli bagoly vagyok, 2 előtt nem tudok elaludni, akármennyire erőlködöm is. Napi 3 óránál nem alszok évek óta többet éjszaka. Csak késő délután tudok még 2-3 órára visszafeküdni, hogy bepótoljam. Fáradt vagyok, de inkább lelkileg. Nem akarom a holnapot, nem akarom elfogadni. Megszeretnék szűnni létezni. Nem akarom a holnapi rakodást, üvöltözést.

Füldugó nem segít, a dübdüböt egyáltalán nem szűri, de amúgy semmit sem. Más megoldás pedig nincs, mert a költözés még évekig nem lehetséges nekem. Az ereim pattognak már, nem akarom hogy felkeljen a nap. Mit tudtok ajánalni, hogy elfogadjam a holnapot és "boldogabban keljek fel"?



2021. jún. 2. 00:30
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
98%
Miért nem lehetséges a költözés?
2021. jún. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
81%

Figyi tök egyértelmű a problémád akkor próbálj meg változtatni rajta. Vagy az életmódodon. Én nagyon nehezen viseltem amikor korai munkahelyem lett és eszméletlen nehéz volt reggelente felkelni de idővel rászoktam arra hogy 22-23 körül lefekszem és 5kor elmegyek 20 perc futásra. Amint ez a rendszer beállt sokkal jobb volt minden

Neked is kell valami rendszer ami igazodik a kellemetlenségekhez. Túl kell élni, ettől leszel több később. DE 1 nap alatt semmi nem oldódik meg.


Erő kell hozzá és elhatározás, miért te akarsz lenni a gyenge? Ne akarj az lenni.


Hajrá, nagyon remélem hogy rendbejössz és nem csinálsz hülyeséget!

2021. jún. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok és nem dolgozom, így nincs pénz elköltöznöm. Anyámmal élek, övé a lakás.
2021. jún. 2. 00:49
 4/58 A kérdező kommentje:
Egyértelmű a probléma, de nem tudok vele mit csinálni. Az oké, hogy esetleg változtatok az alvásomon, de attól még ugyanúgy lakhatatlan lesz a lakás.
2021. jún. 2. 00:52
 5/58 anonim ***** válasza:
83%
Hát egy iszonyat nagy lecke neked, hogy egy hatalmas irritáló dolgot megszokj az életedben. Nagyon durva. Nagyon jó hogy nem ezt élem meg, bár az én tesóm hasonló élményeket nyújtott.
2021. jún. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
87%

Értem tehát a költözés akkor nem opció. Kolesz kizárt, ilyen esetekben jót tud tenni a közösség?


Valahogy le kell gyűrnöd magad és elfogadni a helyzetet. Kihozni a legtöbbet. Nem megoldás az, ha bántod magad. Nem fogsz ott életed végéig lakni. Ha kell kezdj el dolgozni. Arra hogy milyen életmód fog neked bevállni azt nem tudom megmondani. DE ha hagyod magad akkor megkeseredett leszel életed végéig(mint az átlag magyar). Megoldás minden helyzetre van.

És attól még hogy nem akarod a nap mindig fel fog kelni másnap, sokaknak ez ad erőt. Még 1 nap amit túléltél. Kérdés hogy a nap végén jobb lettél vagy hagytad magad ?

2021. jún. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
22%

Bocs amúgy nem akarok egy nagy lifecoach lenni de basszus emberek végtagok nélkül, szörnyű betegségekkel, rettenetes életkörülményekből is felkúsznak egy jobb színvonalra. Miért neked ne sikerülne?


Végy motivációt akármiből amire vágysz mert csak egy életed van, ne pazarold már el. Vannak olyan helyek a világon ahol ölnének azért hogy egy olyan lakásban élhessen mint te, és igen van akinek sokkal jobb mint neked de hidd el van lejjebb is.

2021. jún. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 A kérdező kommentje:
Koleszben laktam, de hát... Csutka ugyanez, csak ott a bulizás ment 24/7. Nem túlzás, hétfőtől vasárnapig minden, egyes, nap... Üvöltött a zene hajnali 4-ig, részegen üvöltöztek mint a nemnormálisok. Berontottak a szobánkba (mivel szobatársam is bulizott velük, így beengedte őket), ha sikerült is elaludnom akkor kiráztak az ágyból. Ha volt is nyugodt nap, havi 1-2 akkor pedig úgy horkolt szobatársam, hogy a földrengés semmi hozzá képest. Szóval koli csutkára ugyanez.
2021. jún. 2. 01:09
 9/58 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem alapvetően már a felfogásoddal is baj van egy picit, nagyon belekeveredtél ebbe a negatív attitűdbe. Ne érts félre teljesen megértem de ezt nem szabad hagyni.

Én azt mondom menj el pszichologushoz, minden egyetemnek van sajátja tudtommal. Más nem fog tenni a te jólétedért, ha nem kérsz segitséget, neked kell akarnod.

2021. jún. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

Nincs az egyetemnek pszichológusa, megkérdeztem már Tanulmányi osztályon de sajnos nekünk nincs.

Fogok kérni pszichológust mert már kezdek beleőrülni.

Amúgy diákmunkáról: Sajnos sok lehetőségem nincs: McDonalds vagy gyár. Vesekövességem miatt nem tudok 30 percnél tovább egyszerre állni és nem tudok 1 óránál tovább nem inni. 30 perc állás után olyan vesegörcsöm lesz, hogy összeesek. Vért ürítek magamból, próbáltam dolgozni a mekiben, de 1 fél napot bírtam és annyi. Utána napokig kellett gyógyulnom. Ülő munka nincs a városban diákoknak.

2021. jún. 2. 01:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!