Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elküldenétek őket az anyjukba,...

Elküldenétek őket az anyjukba, vagy tűrnétek még nekik?

Figyelt kérdés

4 lakás van az emeletünkön: az enyémen kívül még 2 minigarzon, csendes, intelligens, valóban dolgozó szomszédokkal. És van még 1 nagy lakás is, ahol egy 4 tagú brancs lakik: 2 szülő + 2 gyerek. Sajnos pont ezek a falszomszédaim és egyre kevésbé bírom már őket cérnával. 1 éve költöztem ide, akkor egy ideig mondhatni meghúzták magukat, de pár hónapon belül kimutatták a foguk fehérjét. Az az alapvető gond, hogy a szülők ügyeletes rendfenntartónak képzelik magukat és ha valami nem tetszik nekik, elmebeteg módjára elkezdenek ütni-vágni-csapkodni, és nem csak éjszaka. A közös falunkat is rendszeresen kopogtatják, gyakorlatilag semmit nem tolerálnak. Hozzá kell tenni, hogy alattuk egy elég primkó család lakik, ahol gyakran van zsibvásár hangulat. Szóval részben érthető, hogy idegbetegek lettek, de ez akkor sem mentség a viselkedésükre. Egész nap a négy fal közt lebzselnek kb, úgyhogy nem csoda, hogy egyre inkább idegbeteggé válnak. Például olyanért is rögtön elkezdenek csapkodni, ha hetente kétszer kemény 2-3 percre bekapcsolom az elektromos borotvámat, hogy megborotválkozzam. De ugyanezt eljátszották már WC lehúzásnál vagy a függöny behúzásánál és nem késő este... Gondolják, hogy létszámfölényben vannak és nekik mindent lehet. Egy barátom mondta, hogy ha az ő falát kezdenék el ütni, ő úgy visszadörömbölt volna már, hogy legközelebb kétszer is meggondolnák, elkezdjenek-e zajongani. Sajnos én nem vagyok ilyen vehemens, és szerintem élvezik is, hogy kb mindent megcsinálhatnak. Közben meg iszonyúan megjátsszák magukat, facebookon is megy a képmutatás ezerrel. Egyik kedvenc mozzanat ennek kapcsán: egyik este 8-9 óra között is elkezdték ütni a falamat, csak mert be merészeltem húzni a sötétítő függönyömet. Utána kb 1 órával a jóasszony szivárványszínűre változtatta a profilképét és alatta ömlengett, hogy "peace and love for all". Csoda, hogy a plafon nem szakadt még rájuk... Arról nem beszélve, hogy úgy közlekednek a lakásban, mint egy elefántcsorda, a bejárati ajtójukat is úgy csapkodják, mint szél a budiajtót. De ugye ez teljesen természetes. Persze ha más kettőt lép a saját lakásában, már rögtön kezdődik az idegbeteg csapkodás.


Bocs, hogy hosszú lett, de már eléggé el vagyok keseredve, és gondoltam, kiírom magamból a nyűgömet, hátha volt vagy van más is hasonló helyzetben. Nyilván a költözés fog pontot tenni ennek a tragikomédiának a végére, ami tervben is van, de pár hónapig még nem ugrálhatok. Kíváncsi vagyok, ti mit tennétek a helyemben, hogy kezelnétek ezeket. Az biztos, hogy idomításra szorulnak, de egyedül egy ilyen branccsal szemben nem egyszerű fellépni. Előre is köszöntem a válaszokat.



2021. aug. 17. 08:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem megyeszékhelyen vagy budapesten veszel kertesházat aztán már bele is fér... joccaka.

Vagy maradsz a panelban a pronyó szomszédokkal körülvéve.

2021. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom eszedbe jutott-e már kedves utolsó, de nem mindenki szeretne egy isten háta mögötti faluban lakni, ahol ugyan “olcsóbb” egy ház, de se munkalehetőség (vagy jóval kevesebb pénzért, mint egy városban pl) se szórakozási lehetőség, ahol a legközelebbi bolt több km, esetleg több a roma, mint a nem roma lakos és még sorolhatnám. Anyumék “csak” 50 km-re laknak Pesttől egy községben, mégis alig van értelmes, normálisan fizető munkahely, a közelben van 2 bolt, ami kb 7-kor már bezár, szórakozási lehetőség tripla nulla és még ott is alaphangon 30 millió egy félig összedőlt ház. Szóval hagyjuk.
2021. aug. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Ne is haragudj, hol és pontosan mikor is írtam, hogy szenvedek a szomszédommal vagy hogy úgy alapjáraton panelban lakom?? A 21-es volt az első kommentem, de te amúgy kinek képzeled magad, hogy megmond ki miért “rinyáljon” vagy épp ne rinyáljon?! Annak is joga van a nyugodt élethez, aki panelben él, bármennyire is hihetetlen ez neked. Csak lehet nem úgy kéne hozzáállni, hogy vagy csengess ki 30-40 milliókat egy omladozó házra vagy dögölj meg és tűrj néma csendben a panelban. Talán annak kéne elmennie tanyára lakni, ahol senki nem lakik körülötte, aki képtelen minimálisan is figyelemmel lenni arra, hogy mások is élnek rajta kívül még ott!
2021. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Vagyis a 22-es volt az első kommentem.
2021. aug. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%

Lehet jogod van, csak éppen leszrja a szomszédod akkor mehetsz a jogaiddal.

Egyébként meg szeretsz félreértelmezni meg belemagyarázni... de mindegy.

Senki nem írta hogy 30-40 milliokat omladozó házra kéne költened.

De jól van... értelmezd így.

2021. aug. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
88%
Akkor meg nem azzal kellene kötekedni és már-már kihozni hibásnak, akit idegesít a tahó szomszéd mondván “miért nem vett családi házat”. Le lett írva: nincs mindenkinek rá pénze, ez a nagy titok!
2021. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Nincs pénze. Oké. De panelra van. Vagy téglalakásra.

Még mindig nem sikerült felfogni miről beszélek.

Azt a pénzt, amit egy lakásra kibsz az ember az ablakon, abból vidéken lehet venni egy kis házat.

Átlag panel 54-55nm.

Ekkora házat röhögcsélve, vihorászva lehet venni, ha nem a rózsadombon próbálkozik a jónép. Igen. Utazni kell a munkahelyre. Igen.

DE nem fúrja a közös falat éjjel a szomszéd vagy ha fúrja is leszrod mert 30 méterre van. Nincs ilyen hogy ki a soros aki felmossa a lépcsőházat es nincs olyan hogy a közös költséget olyanokra bsszák el ami neked rohadtul nem tetszik.

KAPÍS? ÍGY MÁR ÉRTHETŐ MIT POFÁZOK ?

2021. aug. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ha egy WC-lehúzásra átkopognak, akkor ne húzd le! Teríts egy újságot a kagylóba, arra kulázzál, aztán a produktumot vidd át nekik. Csináljanak vele, amit akarnak. De csendben ám!
2021. aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
:DDD Határozottan tetszik az ötlet.
2021. aug. 20. 10:03
 30/31 anonim ***** válasza:
Hát, nem irigyellek... Ez a két szerencsétlen nagyon nem tudja hol a helye a jelek szerint. Szerintem se neked szól a dörömbölések nagy része, hanem a saját alsó szomszédaiknak, bár az nonszensz, hogy emiatt felverik az emeletet. És a szigeteléssel tényleg gond lehet, ha ilyen minimális zajok miatt is verik magukat, mint a borotva meg a függöny. Amúgy, a kérdésedre válaszolva, én már tuti elküldtem volna a jó anyjába apucit meg anyucit is. Az ő kölykeik nyilván mintaszerű csöndben és tapintatossággal közlekednek. Aha, megnézném én azt... Milyen korúak?
2021. aug. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!