Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hárpia anyuka, bőgőmasina...

Hárpia anyuka, bőgőmasina gyerek, nálunk pedig olyan szintű kimerültség, ami hányingerrel, fejfájással párosul. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

4 hete szült a mellettünk lakó nő. Sosem volt kedves, mindig fellengzősködött, de mióta megvan a gyerek szörnyen viselkedik és szörnyű amit leművelnek. A kis pulya (elnézést ha ocsmány lesz a hangnem, de most is visít és már a fejünk fáj), éjjel nappal sír. Kb 2-3 óra megállás ha van. Fejhangon visít, szirénázik. Mi 2-3 hete nem alszunk. Napi 2-3 órát. Én talán többet, mert home office-os vagyok, de a párom már rosszul van. Hányingeres, fejfájós, étvágytalan. Nem szóltunk, vártuk, hogy majd kinövi....biztos fáj a hasa stb. (persze ekkor is kellemetlen)

Ma délután az öcsém átjött, mert egyedül voltam felfúrni egy képet a falra. Anyuka markáns léptekkel, 90 kilóval beállít, hogy mit képzelünk, végre aludt a babája és ez így nem mehet.

Elmondtam neki, hogy igen ám, de az se mehet, hogy a párom hetek óta satu szerű fejfájással jár munkába.

Még ő volt felháborodva amiért meg mertem szólni, hogy majd meglátom ha saját gyerekem lesz és különbenis a baba sírással beszél.

Annyira undok és szóhoz sem hagyja jutni az embert, megbeszélni sem lehet vele.Egy hasfájós gyereknek igenis adjon gyógyszert. Vannak cseppek babáknak, vagy dugja be a seggébe azt a csövet vagy mit (asszem szélcső) és majd az megkakáltatja. Nekem a pofámról sülne le a bőr, nem lenne képem így beszólni.

Másik pedig az, hogy mit lehet ezzel csinálni? Nem tudunk pihenni! Soha! Éjjel-nappal sír. Bármit jobban elviselek. Az ugatást, a zenét, a fúrást még az alsó szomszéd füves cigi szagát is.

Tudom, hogy ez nem csendháborítás és a rendőt se csinál vele semmit. De kell lenni megoldásnak? Az nem lehet, hogy más gyereke miatt ne tudjunk a saját otthonunkban pihenni? Most is az oá-oá-oá megy, szétreped a fejünk, a párom már baromira ideges. Konkrétan úgy nyugtattam le, hogy ne fusson föl, pedig egy végtelenül türelmes ember.

Ez egy nagyon nyugodt környék volt, 3 éve élünk itt együtt. Tavasszal költözött be ez a nő még kismamaként. Többnyire csak idősek élnek itt, vagy családok nagyobb gyerekkel. Viszont ezek fiatalok, lehet még lesz gyerek és a baba visít, a kisgyerek zajong. Most akkor a költözés maradt? Egy együttélésre képtelen nőszemély miatt aki nem tud mit kezdeni a babájával, mert a sírás a dolga és hallgassa az egész folyosó?A háta mögött többen is kibeszélik, a szembeszomszéd is rosszul alszik miatta. Füldugó lószart se ér, elmondom. Erre a magas frekvenciárjú oáááá-ra nem.

Mit lehet tenni? Gyámügy?

ha lett elírás, bocsi


2021. aug. 19. 22:30
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
37%

Gyámügy mert sír a gyerek? Ezt nem mondhatod komolyan. Ennyi erővel minden családhoz ki lehetne őket küldeni.

Igen, a gyerek sír. Valószínűleg elsőgyerekes kismama, kibeszélés helyett mondjuk meg lehetne vele osztani tapasztalatokat, az idősebbek is neveltek gyereket.

Nem azért, de nem szívesen lennék neked sem a szomszédod...

Szerinted ő mennyit alszik? Ja, az nem érdekes...

2021. aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
34%

Durva hogy elvárod egy négyhetes csecsemőtől hogy ne sírjon.

Tényleg én is annyit kívánok, hogy ha majd nektek lesz, valaki ugyanilyen bunkón nyilvánuljon meg felétek, meg ugyanilyen irreális elvárásokat támasszon.

Egyébként van egy olyan cucc amit füldugónak hívnak, fillérekért kapni, és csodát tesz alvásfronton.

2021. aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:

Nekem nem lesz. :)

Írtam, hogy tudom, hogy sír a gyerek, de folyton? Olvasd már el, hogy ilyen mértékű vinnyogatásra nem használ. Áthallani.

Konkrétan az idegösszeropp szélén állunk. Az ilyen minek költözik társasházba? Tippeket sem lehet neki adni, azonnal elfordul és te vagy a szqr (na azt nem én próbáltam hanem mások).

Miért nem segít a gyerekének? Mondjuk gyógyszerrel, vagy kakáétassa meg?

2021. aug. 19. 22:47
 4/54 anonim ***** válasza:
40%
egy pár hetes újszülött nem sír olyan vadul - valami nem stimmel a leírásodból, meg hát ezt a zsigeri gyűlölködést hagyd el a viharba. Mellesleg - talán a frontok miatt pár napja satuszerű fejfájással ébredünk - (de itt nem bőg senki)
2021. aug. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
23%

Én meg azt mondom hogy az ilyen (mármint te meg a párod) miért nem költözik tanyára.

(Mellesleg nem egy momzilla vagyok, nekem sem lesz gyerekem, egy alap intelligenciám viszont van.)

2021. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Hát akkor mondd meg kérlek ennek az újszülöttnek, hogy ne sírjon oly vadul, mert nem az van leírva a nagykönyvben. Halkabb sírás se lenne sokkal jobb, egy villanylekapcsolást áthallasz.

Nem tudok nem gyűlölködni, ki vagyunk teljesen. ha a mi gyerekünk lenne azt mondanám ok, megesszük amit megfőztünk, de ez már azért kicsit sok. Túllépi a toleranciám határát.

2021. aug. 19. 22:54
 7/54 A kérdező kommentje:
Mi má egy hete fejfájással ébredünk. Nem is vagyunk frontérzékenyek. Kialvatlanok annál inkább, főleg a párom.
2021. aug. 19. 22:55
 8/54 anonim ***** válasza:
52%

a toleranciád határa a bányászbéka segge alatt van.

"Az ilyen minek költözik társasházba?"-tesszük fel a kérdést töprengve a hisztérikus kérdezőnek...

"egy villanylekapcsolást áthallasz."

Valamint a társasházzal is lehet egy pötty baj, ha ekkora az áthallás.

Hangszigetelésen gondolkozzatok, mert ez a baj, egy 4 hetes nem sír akkor hangerővel, hogy idegösszeroppanást kapjon az amúgy "végtelenül türelmes ember"

2021. aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
47%

"ha a mi gyerekünk lenne azt mondanám ok, megesszük amit megfőztünk, de ez már azért kicsit sok."

Hidd el hogy ezzel a szomszéd is így van :) Nyilván nem fog titeket a saját gyereke elé helyezni, ti sem tennétek az ő helyében.

2021. aug. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
27%
Az a rész meg külön gusztustalan hogy "90 kilóval beállít". Mennyi legyen szülés után, 40? És ha 90 az a ti életeteket miben befolyásolja?
2021. aug. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!