Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Több értelme van mamahotelban...

Több értelme van mamahotelban élni és saját lakásra gyűjteni, mint egy albérletben lakni lakbért fizetve?

Figyelt kérdés

2021. szept. 2. 23:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%
Te pontosan tudod mit akarsz, ha lehetőséged van rá, akkor tegyél úgy. Ez nem is kérdés, csak megerősítésre vársz.
2021. szept. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
98%

Mi kényszerből megyünk vissza a szülői házba a párommal, de ha minden jól megy max 1 évre, amíg építkezni fogunk. Eddig albiban voltunk, de nagyon olcsón max 100 volt rezsivel egy hónapban, most viszont mennünk kellett, a mostani 150-170 ezres árak rezsivel meg meghaladják azt a lélektani határt, amit mi egy albira költenénk, szóval inkább azt a pénzt saját házba tesszük. Amúgy be fogunk segíteni a házimunkában, illetve a kosztpénzbe és a rezsibe is beszállunk amíg a párom szüleinél lakunk. Mivel az anyukája nyugdíjas, valószínűleg ő fog főzni, így nekünk több időnk marad az építkezéssel foglalkozni.

Előtte már laktunk náluk 2 évig, de azért hosszútávon nem egészséges, ők ellenezték az albérletet, de vágytunk az önállóságra, hogy saját életünk legyen, hogy nem szólnak bele hogyan mosok, főzök...stb Most mivel tudjuk hogy nem sok időről van szó, így igyekszünk ezeket a dolgokat lenyelni.

2021. szept. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
96%
A saját lakás nem ment meg attól, hogy utcára kerülj. A saját lakásnak és neked van havi költsége. Ha ezeket nem tudod finanszírozni (a nyugdíjadból várhatóan nem, hacsak nem lesz kiemelkedően jó jövedelmed előtte) akkor adósságaid keletkeznek az adósság meg (ha nem fizeted ki időre) a lakás árverezéséhez vezet, így a nap végére lakás nélkül maradsz és utcára kerülsz. A jelenleg utcán élő hajléktalanok nagyrészének korábban volt saját lakása/háza. Beszélgess velük ha ez a legnagyobb félelmed és ők majd felvilágosítanak.
2021. szept. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Nekem nagyon jó a kapcsolatom a szüleimmel, ők egyáltalán nem ilyen faggatós “hova mész, mikor jössz” stb. típusok, egy forintot sem fogadnának el tőlem, nagyon segítőkészek is, az otthoni munkamegosztás is teljesen jól működött mindig, de amúgy mindenki azt csinál amit akar, bármikor átjöhetett hozzánk bárki is stb., tehát alapvetően nem lenne gondom a velük való együttéléssel és anyagilag nyilván megérné. Ugyanakkor ők vidéken laknak és én soha nem ott képzeltem el az életemet, mindig nagyvárosba vágytam. Gyerekeknek vagy a szüleim korosztályának tökéletes az a kisváros is, de nekem fiatalként fontos lenne az, hogy több legyen a lehetőség minden szempontból (munka, tanulás, szórakozás-kikapcsolódás). Emiatt én inkább fizetek albérletet lakótárssal lakva, mert nekem még így is jobban megéri azért, hogy cserébe legyen egy jó munkám (jó= szeressem, kapcsolódik a tanulmányiamhoz, fejlődhessek), több lehetőségem legyen kapcsolatokat építeni és a meglévőket fenntartani, különféle programokon részt venni vagy bárminemű szórakozásra (pl. sport, mozi stb.). Nekem ez fontos, így érzem jól magam és emiatt úgy éreztem, hogy nem szeretnék otthon maradni.
2021. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
97%

Nincs olyan, hogy "több értelme van". az élet nem csak a pénzgyűjtésből áll. Mindig van egy csomó tényező amivel mérlegelni kell.


Átlagos embernek nem csak a pénz számít. Hiszen a pénz mellett ott vannak olyan dolgok mint az önállóság, szórakozás, ÉLET. Ami valljuk be másokkal együtt lakva, legyen lakótárs vagy szülő, hatalmas kompromisszum.


Nyilván szülői háznál sem mindegy, ahogy írták, hogy Mucsaröcsöge alsón laksz ahol az egyedüli kimozdulást az jelenti, hogy elviszed anyáddal sétálni a kutyát. vagy pedig egy remek Budai több generációs házban éltek, ahol nyilván minden is van.


Na meg mindenki úgy nézi, mintha az albérlet az jelentené, hogy neked életed végéig kötelező albérletben laknod. Ha valaki jól csinálja, akkor albérlet mellett is eljut a saját lakásig, nyilván nem 20-30 évesen hanem 40-50 de a lakhatása ugyanúgy biztosított lesz.


És saját lakással is ugyanúgy megszívhatod ha nem tudod karbantartani, nem tudod magad ellátni.

2021. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Nekem pl nincs igényem szórakozásra. Számomra a boldogság a pénz halmozását jelenti
2021. szept. 3. 11:06
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy sosem értettem az ilyen "majd ha nyugdíjas leszek" hozzáállást. Sajnálom ha ezzel megsértek másokat, de ez annyira proli hozzáállás.


Nyilván, gondolni kell a jövőre, akár a nyugdíjra is. De most őszintén, annak mi értelme, hogy az ember fiatalkora és egész élete arról szól, hogy ő egy malac persely aki gyűjti a pénzt és elfelejt élni, azért hogy mire eltelik az élete nagyja, "biztonságban" lehessen.


Nyilván nem kell a túloldalra sem átesni hanem leginkább az összhangot kellene megtalálni.

2021. szept. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
91%
Na jó azt hiszem erre az emberre kár további karaktereket pazarolni.
2021. szept. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
98%
Milyen nyugdíjról beszélünk már,van még hátra neked 40-50-60 ledolgozott év addigra simán elképzelhető hogy Magyarországon összeomlik a nyugdíjrendszer
2021. szept. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

*félrenyomtam,folytatom

nyugdíjrendszer,ki tudja milyen természeti katasztrófák lesznek.Ha neked ez a pár év mamahotel kell ahhoz hogy 40-50 év múlva saját lakásod legyen akkor más,sokkal nagyobb problémd van,inkább foglalkozz azzal

2021. szept. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!