Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Több értelme van mamahotelban...

Több értelme van mamahotelban élni és saját lakásra gyűjteni, mint egy albérletben lakni lakbért fizetve?

Figyelt kérdés

2021. szept. 2. 23:21
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

És nyugdíj nélkül mégnehezebb lesz megélni majd saját lakás nélkül


Lehúzok pár évet a mamahotelban, 30 éves koromra összekuporgatok annyi pénzt, amiből megveszek egy olcsóbb lakást, utána meg már enyém lehet az élet. Azt csinálhatom, amit akarok

A fiatalkor a nélkülözésről és az önfeláldozásról szól. De azért, hogy késöbb jobb legyen

2021. szept. 3. 15:50
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
:D
2021. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó ha ennyire azt akarod hogy a legjobb éveid szarok,nyomorogva töltöttek legyenek akkor csináld,én nem beszéllek le.Nem is tudnálak mert már tudod a kérdésre a választ,tipikus olyan kérdés ahol csak arra vár a kérdező hogy helyeseljünk neki
2021. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy személyfüggő. Ha nagyon jó a kapcsolatod otthon a szüleiddel és nem mentek egymás agyára, illetve munkahelyed is van ott, akkor minek költöznél el.

Én ha az otthonomhoz közel helyezkedtem volna el, valószínű akkor sem laknék otthon. Nálunk a szüleim azért érzékeltetik, hogy az az ő házuk, az van, amit ők akarnak. Maximum javaslatot tehettünk mindig a tesóimmal, de ennyi. Egy-két példa: A szembeszomszéd pár éve egyik éjjel olyan hangosan bulizott, hogy nem lehetett tőle aludni. Szólni akartam nekik vagy ki akartam hívni a rendőrséget, erre apám közölte, hogy ez az ő háza, majd ha a sajátomban lakom, akkor intézkedhetek. Az öcsém idén ment albérletbe kocsival 10 percre. Neki apróságokból lett elege: a barátnőjét áthívta és nem tudtak kettesben megvacsorázni, mert anyám is mindig odaült hozzájuk és ilyen-olyan sztorikkal fárasztotta őket, aztán meg azon volt kiakadva, mikor már inkább fent ettek a szobában vagy elmentek étterembe. Vagy mikor még otthon laktam, a párommal sütöttünk meggyes pitét, ott hagytuk a konyhában, hogy hűljön, de mire visszaértünk már csak hűlt helye volt.

Szóval ha nálatok nincsenek ilyen problémák, akkor nyugodtan maradj otthon. Én jobban szeretem az albérletet, pedig csak egy lakás, otthon meg kétszintes a ház és hatalmas kert van, de itt bizonyos keretek között szabad vagyok. Senki nem kérdezi mikor hova megyek, akkor takarítok, amikor akarok és ha kitakarítok rajtam áll meddig marad rend. Akkor főzök, amikor akarok, ha magányra vágyom az is megvan.

Persze ettől függetlenül gyakran látogatom a szüleimet, szívesen beszélgetek velük és megyek hozzájuk, de nem szívesen költöznék haza.

2021. szept. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

#23

A húszas évek szerintem egyáltalán nem a legjobb évek. Inkább ezek az éven legnehezebbek. Sokkal könnyebb lenne minden, ha már nem pályakezdő lennék, magasabb pozícióban lehetnék és lenne már biztos anyagi hátterem.


Ha elköltöznék albérletbe, akkor meg biztos, hogy az életben nem lesz saját lakásom

Meg a francnak lenne kedve egy szűk, drága albérletben nyomorogni. Itthon sokkal nagyobb életszínvonalon élhetek

2021. szept. 3. 20:55
 26/26 A kérdező kommentje:

Esetleg akkor lenne érdemes albérletet kivenni, ha lenne barátnőm és ketten összeköltöznénk.

Aztán meg közösen gyűjtenénk a közös házra.


De most annak, hogy egymagam kivegyek egyet és fizessem, annak nem latom értelmét

2021. szept. 3. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!