Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A pesti egyetemisták hogy...

A pesti egyetemisták hogy bírják ki, hogy kis lyuk albérletekben laknak?

Figyelt kérdés
Vidékről jöttem fel Pestre egyetemre, de nekem nagyon nem tetszik ez a környezet.

2021. szept. 13. 16:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Már megint te? Múltkor itt proliztad Budapestet, mert csóró vagy. Dolgozz akkor egyetem előtt, hogy legyen pénzed normális helyre vagy menj levelezőre, ha annyira szar minden.
2021. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

“ Van rengeteg kulturális program, pl. mozi, színház, kiállítások, történelmi városrészek megnézése stb, ezenkívül évfolyamtársakkal összeismerkedhetsz, mehettek bandázni, városba, kirándulni, kávézóba, koncertre, különféle programokra, de kereshetsz az érdeklődésednek megfelelő programokat, társaságot is stb. Millió a lehetőség. ”


Ezek sok pénzbe kerülnek. Nincs rá pénzem.

2021. szept. 13. 20:42
 13/32 anonim ***** válasza:
86%

"Ezek sok pénzbe kerülnek. Nincs rá pénzem."

Ez csak kifogás, közel sem minden kerül pénzbe. Mibe kerül megnézni egy történelmi városrészt? Kiállítások közt vannak ingyenesek. Kirándulás, bandázás az évfolyamtársakkal mibe kerül? Nem tudom, milyen témák érdekelnek, de biztos találnál ingyenes vagy nem túl költséges programokat. De nem, te csak panaszkodni akarsz. Akkor csak ülj a kis lyukban, egészségedre.

2021. szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
72%
Hagyjátok ez már megint a "minden pénzbe kerül" élettelen kérdező aki hetente siránkozik itt.
2021. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Speciel nem kis lyukban laktam. Hárman béreltünk egy lakást (egy pár plusz én). Övék volt a nagyszoba, enyém a kisebbik. Nem volt nagy helyem, de nem éreztem magam bezárva. Normális, sőt, ablakos konyhánk volt, WC, fürdő külön helyiségben. Egyedül egyikünk sem tudott volna albérletet fizetni.
2021. szept. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

Lehet.

De jobban éreztem magam, mikor még a disznókat etettem otthon

2021. szept. 13. 23:47
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Ízlések és pofonok. Én szerettem a lakótársaimat, nem volt kicsi az albérletem és kerestem pénzt egyetem mellett meg nyaranta is.


Laktam vidéken, de soha többé nem mennék oda. A bejárkálás, a távolságok, hogy autó nélkül mozdulni sem lehet, hogy figyelned kell, mikor megy az utolsó busz... Nem vagyok egy partyarc, de abszurd volt, hogy nem volt élet este 8-kor az utcákon, ha leesett egy nagyobb eső, még annál is kaotikusabb volt a közlekedés, minden tiszta sár meg mocsok volt, nem lehetett sem kaját sem sok mást házhoz rendelni, a könyvtárban semmi nem volt szinte elérhető, normális orvosért, normális ruhákért, egy jó masszázsért vagy gyógyfürdőért mindenért órákat kellett utazni... Soha nem költöznék vidékre, inkább gürizek azért, hogy a kertvárosbanvagy egy zöldebb kerületben vegyek lakást majd. Pl az OE környéke nekem nagyon tetszett mindig is.


De mondom, ízlések és pofonok, én elhiszem, hogy vidéken sem a saras tyúkszar létezik meg az omladozó házakban élő elszegényedett emberek, te is jobb, ha elhiszed, hogy itt nem csak kis lyuk lakások vannak meg bulika.


Nem igazán értem, miért nem mentél vidéki egyetemre, ha ennyire városellenes vagy. Senki sem tart pisztolyt a fejedhez, hogy itt legyél.

2021. szept. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem mentél vidéki egyetemre drága? Nem csak Pesten van ám egyetem.
2021. szept. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Mert a szak, ami tetszett csak Pesten indult.

De megbántam már. Fogalmam sem volt naív fiatalként, hogy mi vár rám! Anyagilag is tönkremegyek az albérlet miatt. Azt hittem, hogy kollégiumban fogok lakni

Mentem volna vidéki egyetemre, valóban jobb lett volna

Azt nem értem, hogy mások hogy fizetik a lakbért és mellette bulizni, meg szórakozni is járnak

2021. szept. 14. 11:44
 20/32 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy diákmelóznak, vagy a szüleiknek van rá keret. Én pl dolgoztam egyetem mellett, ebből fizettem a lakbért és más kiadásomat.
2021. szept. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!