Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A pesti egyetemisták hogy...

A pesti egyetemisták hogy bírják ki, hogy kis lyuk albérletekben laknak?

Figyelt kérdés
Vidékről jöttem fel Pestre egyetemre, de nekem nagyon nem tetszik ez a környezet.

2021. szept. 13. 16:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy egyetem mellett dolgoznak. Nem egyszerű, de a szükség nagy úr. Ha pl. beszélsz nyelveket, szerezz néhány magántanítványt. Vagy (pláne ha lány vagy) bébiszitterkedhetsz is. Ezeket jobban megfizetik, mint a diákmunkát. De ha csak néhány hete ülsz a pesti kis lyukban, akkor elhamarkodottan vonsz le következtetéseket. Kollégiumra pályázhatsz jövőre is. Nem garantált persze, hogy kapsz, de mindenképp próbáld meg. Addig is tanulod az önállósodást. Ahogy más is írta, a cél érdekében sokszor áldozatokat kell hozni. Ha meg semmiképp sem boldogulsz és utálod az egészet, még mindig mehetsz vidéki egyetemre, vagy vissza a tyúkok és disznók közé.
2021. szept. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy egyesek egy nap munkára már úgy viselkednek, mintha a világ dőlnek össze... Én heti 8-10 órát dolgoztam, ennyi fért bele. Budapesten abban a szerencsés helyzetben van az ember, hogy rohadt jó bérekért diákmelózhat. Én is 1400 nettó órabérben voltam. Az havi 45-60K... Ha kajára kapsz pénzt otthonról, ebből egy hatalmas szobát vagy egy fél lakosztályt tudsz bérelni.
2021. szept. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
a magankollegiumok olcsobbak mint egy albi es jobbak mint a kolik
2021. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

80k-t fizetek az albérletért. Ha nem akarok kenyéren és vízen élni, akkor a kaja is havi 40 ezer. És még semmit sem költöttem magamra, szórakozásra vagy bármire

Na meg félre is kéne tenni. Egy fillért nem tudok így félre rakni, pedig már gyűjtenék lakásra

2021. szept. 14. 15:18
 25/32 anonim ***** válasza:
Továbbra sem értem a problémádat. Csomó mindenki írt normális ötleteket: lakótársakkal bérelni, magánkollégáium stb stb, de neked semmi nem jó. A diákmunkák tényleg nem fizetnek rosszul, dolgoztam iskolaszövetkezettel, kerestek a cégünknek diákokat és én voltam az összekötő ember. 1300-1400-as órabérekben dolgoztak, ez volt 2018-ban. Én is diák voltam rugalmas beosztásban és ennyiért dolgoztam én is. így a fizetésem annak függvénye volt, hogy 20 vagy 40 órát dolgoztam-e az adott héten, és hogy ez összesen mennyi lett egy hónapra. 2 lakótárssal béreltem lakást, a rá meső rész 50 ezer volt. 30 elment kajára, 10 magamra. Ha az adott hónap rossz volt és csak 100-.at kerestem mert csak 20 órákat dolgoztam heti szinten, akkor 10-et tudtam félretenni. Ha viszont heti 40-ben voltam, akkor 200 lett a havi összeg és ebből már jóval többet félre lehetett rakni. Igaz, ne mvolt minden héten bulika, de moziba és koncertre eljártam időnként.
2021. szept. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Aki nem érti, miért mondom azt, hogy az ember igenis költözzön el otthonról, annak meg fogom mutatni mostantól a kérdezőt. Ez az életkéotelenség netovábbja.
2021. szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért fényezitek ennyire a magánkollégiumokat. Láttatok már egyáltalán? Mi néztünk egy magánkollégiumot, de egy kis, másfél méter széles patkánylyuk szobát kínáltak volna, egy apró konyhával, és 10-en lettünk volna egy fürdőszobára. Egy romos, körlépcsős bérházban, ahova a bejáratra ki volt írva, hogy omlásveszély. Mindezt 80-90 ezerért, pontosan már nem emlékszem. (Körúti Magánkollégiumok, az Üllői úton)

Ennyi pénzből meg már mehetnél albérletbe. Az egyetem kollégiuma ehhez képest egy luxuslakosztály volt. Igen, elsőévesen kollégista voltam, másodéves koromtól már nem kaptam.


Most is lakótárssal lakok, nem egyedül. Nehéz elviselni őket is. Én elég antiszoc vagyok, nekem nincs igényem arra, hogy programokra járjak meg bulizzak. Épp ezért, nekem semmi pluszt nem ad a város és a lehetőségek. Jól elvoltam én vidéken a tágas családi házban a nagy udvarban az állatokkal. Reggelire ehettem friss tyúktojást is.

2021. szept. 14. 16:20
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

"Én elég antiszoc vagyok, nekem nincs igényem arra, hogy programokra járjak meg bulizzak."

Ezt leírhattad volna a kérdésben is, akkor nem fárasztjuk magunkat azzal, hogy ötleteket adjunk arra vonatkozóan, hogy mitől érezhetnéd jobban magad (egyébként ahhoz, hogy ne járj programokra, nem kell feltétlenül antiszocnak lenni, hiszen sok helyre elmehetsz egyedül is, nem kell senkivel szocializálnod). Te magad választottad, hogy nem csinálsz semmit, csak ülsz a kis lyukban, panaszkodsz és sz.rul érzed magad, aztán meg csodálkozol, hogy mások ezt hogy bírják. Nos, úgy, hogy ők nem csak ülnek és nyavalyognak.

2021. szept. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy belekényszerülnek, mert sok pénzéhes tulajdonos így is drágán adja ki a lakását!

A kényszer nagy úr.

A tulajok meg mohók!

2021. szept. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Úgy bírják ki a kis lyukakat, hogy a legkevesebb időt töltik ott.

Ha hiányzik a természet, menj ki te is, amennyit csak tudsz, tölts a szabadban.

2021. szept. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!