Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Napi hány perc szomszédból...

Napi hány perc szomszédból áthallatszó zongorázást viselnél el?

Figyelt kérdés
Mondjuk olyan körülmények között, hogy a falak elég vékonyak, de azért nem szélsőségesen püföli a szomszéd a zongorát, inkább viszonylag halkabban, diszkréten játszik, gyakorolgat.

2021. szept. 20. 11:20
A kérdező szavazást indított:
Egy percet sem
Kevesebb, mint 10 perc
10-20 perc
20-30 perc
30-45 perc
45-60 perc
1-2 óra
3-4 óra
Szinte teljes munkaidőnek megfelelő, napi sok óra
Felőlem egész nap zongorázhat, csak legfeljebb éjjel ne
51 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem panelbe való a zongora. Az együttélés szabályainak nem felel meg. Aki zongorázni akar, az kertes házban tegye vagy pedig erre megfelelő helyen (iskolaterem, stb).
2021. szept. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Mellettem egy nagyszájú kis pitsa szokott klarinétozni délutánonként vagy esténként. Vasárnap délután is csinálja, nem zavartatja magát. Mondjuk ettől függetlenül is idegesítő, mert eleve úgy közlekedik, mint egy elcseszett elefánt, ha meg a száját is kinyitja, a falat lehet kaparni tőle, olyan irritáló, affektáló hangja van. A többi szomszédnak semmit nem tűrnek, se ez, se a szülei, de az ő zajongásaikat mindenki köteles kussban elviselni. Hozzáteszem, inkább klarinétozzon a kis ribi, szívesebben hallgatom, mintha ordibálnának vagy ölnék egymást. (Bp, I. ker.)
2021. szept. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
Ha szépen játszik, akkor 1 óra koncertre vevő vagyok, ha csak csapkodja a billentyűket, akkor egy percet se. Gyakoroljon a zeneiskolában.
2021. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ, hogy tud-e zongorázni vagy nem. Ha jól játszik, nem zavar.
2021. szept. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 asdparade ***** válasza:
89%

Én zenész vagyok.

Már hozzászoktam az állandó gyakorlás hangjákhoz, így nem zavarna. Mondjuk, ha nagyon nem megy neki, akkor lehet kicsit mégis. :D

2021. szept. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Én hagynám. Ha szépen játszik, ingyen koncert, ha még nem, akkor meg had gyakoroljon, majd lesz ingyen koncert! :D
2021. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Mojjo ***** válasza:
48%
Digitális zongora, füllhalgató és meg van oldva.
2021. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én bármilyen hangszert, tv-t, zenét elviselek, egyik sem zavar. Volt hegedűs szomszédom, néha felvontam a szemöldököm, de az sem borított ki.


Két dologtól viszont ölni tudok, ha sokáig kell hallgatnom: a gyerekbőgés és a kutyaugatás.


Kutyám nekem is van, első dolgom volt leszoktatni arról, hogy egész nap cseflessen, mikor magára hagyom. A sikító-hörgő gyerekbőgést pedig kifejezetten undorítónak tartom.

2021. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Én elviselném. Kérdés,hogy ő elviseli e utána az AC/DC-t ugyanannyi ideig...
2021. szept. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%

Ismerősöm panelban lakik, a szomszédja napi 2-3 órát zongorázott, és egy hét sem telt bele, hogy szóltak neki.

Egyébként engem nem zavarna, én is zongorázom, tudom milyen érzés amikor nem megy valami... :D (nyilván a jobb véglet, ha szépen játszol)

2021. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!