Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Napi hány perc szomszédból...

Napi hány perc szomszédból áthallatszó zongorázást viselnél el?

Figyelt kérdés
Mondjuk olyan körülmények között, hogy a falak elég vékonyak, de azért nem szélsőségesen püföli a szomszéd a zongorát, inkább viszonylag halkabban, diszkréten játszik, gyakorolgat.

2021. szept. 20. 11:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%
1 orát max kibirnék, de hát egy gyakorlás nyilván nem egy óra. Talán úgy kéne, hogy a nagy részét fülhallgatóval, aztán a kisebb részét pedig élesben valódi zongorával.
2021. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 0-24 megy a gyereksírás, meg egyéb, gyerekekhez köthető hangok (pl a kisgyerek a falhoz b..szkodja a labdát órákig) szóval akár a végtelenségig is. Felüdülés lenne a zongorajáték.
2021. szept. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Zenész vagyok. Sőt, emeljük a tétet: zeneiskolai tanár.

Engem nem zavarna, bár az élet ciklusait betartva. Tehát este 7-8ig maximum, reggel pedig fél8-8nál előbb ne.

Ha lenne kisgyermek akár nekem, akár másik szomszédnak, az ő alvásidejét is tiszteletben tartva. - de ezt természetesen csak a szülővel megbeszélve lehet. Azt hiszem, értelmes emberek vagyunk, ennek működnie kell. Így is rengeteg a fennmaradó idő, amit gyakorlásra lehet fordítani. Plusz, ha van valakinek egyéb ok, azt is kulturáltan meg lehetne beszélni. Biztos vagyok benne, hogy a jó érzésű zenészek és szomszédok között képes létrejönni olyan kompromisszum, amiben csak kicsit kell mindenkinek engedni.

2021. szept. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
20%
Panelben semennyit. Kertes házban 1-2 óra nem gond.
2021. szept. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem zongoráhat amennyit akar mert én is tanulok zongorázni és meg értem a helyzetet. Ha szépen zongorázik pláne nem zavarna. Csak éjjel ne zongorazon mikor mindenki aludna.
2021. szept. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Napközben nem zavar, ezerszer jobb, mint az állandó fúrás-vésés, meg az ordibálás, meg az egyedül hagyott kutya szűkölése.
2021. szept. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát barátom, szívesen elcserélném az egész nap dögös robit hallgató ork szomszédomat egy zongorázóra.
2021. szept. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!