Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki panelban lakik, hogyan...

Aki panelban lakik, hogyan bírja megszokni a panelban áthallatszódó zajokat?

Figyelt kérdés

Most kaptam egy panellakást, ami jó helyen van, tágas is, és örülök is neki, de... egyszerűen ezeket a zajokat nem bírom megszokni. Fentről hallom a kutya körmének kaparását a padlón, olyan, mint egy mellettem levő ajtó túloldaláról jönne. Lépéseket is szoktam hallani. Bármit ráraknak a padlóra vagy húznak, az is mindig döngő zajt csap. Egyszerűen mindig jön valami zaj, vagy innen, vagy onnan, néha elég hangos. Ennyi áthallatszódás a kollégiumi szobámban se volt.


És a másik, hogy állandóan szorongok, hogy akkor tőlem mit hallhatnak. Nem hívhatok át barátokat beszélgetni vagy filmezni a lakásomba? Vagy mi lesz, ha szeretkezem egy csajjal? Bármit leteszek a földre vagy becsukok, sokkal döngőbb hangot ad, mint egy családi házban, amiben eddig éltem.í, állandóan kalkulálgatom, hogy most meddig mehet el a hang. A fürdőben ha leejtem a zuhanyrózsát a kádban, beledöng a beton. Ha köhögök egy hangosat, akkor is hallom, hogy a falak rezonálnak... Nem értem ezt egyszerűen, hogy engedhették emberek, hogy ilyen otthonok épüljenek, ahol nincs magánszféra? Hogy lehet ezt megszokni? Nem tudom, mit csináljak, komolyan. Csak most vettük a lakást, de már azon gondolkodom, hogy mikor adjuk el. Már bánom, hogy nem téglát vettünk...


2020. dec. 13. 18:28
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
46%

Régebben laktam panelban, engem nem zavart, sőt megnyugtatott, hogy vannak körülöttem.

Most tégla társasházban lakom. Nehogy azt hidd, hogy túl nagy a külünbség!

2020. dec. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Hát... gondolom, társasháztól függ. Szoktam átjárni ismerőshöz, aki téglalakásban lakik, soha, semmit nem hallottam még átszűrődni.
2020. dec. 13. 18:43
 3/37 anonim ***** válasza:
59%

Ha zavar akkor szerintem soha nem fogod megszokni.


Mi is laktunk tarsashazban. Nem panel volt de a zajok ugyan ugy athallatszodtak. Soha nem tudtam megszokni, alig vartam hogy vegyunk hazat.


En sem ertem hogy miert koltene valaki a penzet arra hogy panelt vegyen. Kifoghatsz rossz szomszedot aki zenel napkozben, hangoskodik, kiabal a csaladjaval, babaja sir, gyerekek rohangalnak, kutya ugat, stb.

Mi csak bereltunk de en nem vasarolnek tarsashazat.


Ha megoldhato akkor add el. Inkabb vegyel kozelebbi faluban csaladi hazat. Nem lesz dragabb mint a varos es nagyobb is egy haz mint egy lakas. Elso emeleti kisvarosi panelert elkernek 12-14 milliot. Ennyibe kerul egy 100-120 m2es csaladi haz falun.

Ha van autod akkor a bejaras is egyszeru.

Az csak varosi legenda hogy hetvegen mindenki flexel meg fuvet nyir. A funyiras 1 ora alatt megvan es ilyenkor peldaul azt sem kell csinalni.

2020. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
41%

Sokan szidják a régi építésű ,gangos házakat,de ez (is) az egyik különbség : azok 100 éve állnak,még van bennük anyag ,fél méter vastag falakkal .

Panel nekem akkor sem kéne ha ingyen vágnák hozzám ,annyira silány a szerkezete és a minősége . Szerintem add el ,aztán vegyél egy normális lakást .

2020. dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
22%

Panelben többnyire a "Stockholm szindrómások" laknak.

Ők azok akik meg vannak győződve arról, hogy az egy normális élettér.

2020. dec. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Utolsó: ezt értem, de itt is, máshol is olvasom, hogy állítólag a téglalakások sem jobbak zaj szempontjából. (Egyébként az élettér minőségével nincs bajom, panelprogramos ház, kulturált lakókkal. Nincs csótány meg hangos, büdös szemétledobó, meg cigányok, teljesen élhető egyébként, de ezek a zajok az agyamra mennek.)
2020. dec. 13. 19:12
 7/37 A kérdező kommentje:
Amúgy köztünk szólva én gangos házban sem laknék szívesen. Láttam olyat, aminek csak a körfolyosóra néz az ablaka. Abban milyen lehet lakni? El se húzhatod a függönyt úgy, hogy ne bámuljon be valaki.
2020. dec. 13. 19:13
 8/37 anonim ***** válasza:
93%
Van aki nem tudja megszokni van aki igen. Én kb. 1 hét után bármilyen zajt megtudok szokni úgy (ami nem abból a helységekből jön ahol én is tartózkodok épp) hogy a teljes csönd "zavar" utána már.
2020. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
93%

"El se húzhatod a függönyt úgy, hogy ne bámuljon be valaki."


íBevonhatod fóliával és akkor nem látnak be.

2020. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
58%

Persze kérdező,a régi építésűnek is megvannak a hátrányai.

De ott még mindig vehetsz olyat,ahol csak a konyha vagy előszoba néz a gangra,vehetsz olyat ami nem körfolyosós ,és a folyosó legvégén van a te lakásod,vagy valóban be is fóliázhatod az üveget.

A panelnél meg nem menekülsz az abból adódó hibáktól,hogy ezeket lényegesen kevesebb időre tervezték,illetve a zaj és a távfűtés is elég lényeges hosszútávon. A konrkét kérdésre,én nem szoktam meg soha,ahogy tehettem el is adtam ,szó szerint azt is hallottam ahogy fingadozik a szomszéd a hálójában .

2020. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!