Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit kezdjek egy olyan szomszéd...

Mit kezdjek egy olyan szomszéddal, aki nem veszi fel a telefont, sms-re sem válaszol?

Figyelt kérdés
Vettem egy kerítéstakaró elemet (fűzfavessző szövet) és felszeretném tenni a kerítésemre, de szeretném megbeszélni a szomszéddal, hogy megfelelő lenne-e a 180 cm-es magasság neki is (ne takarja ki a fényt az ablakánál), de hetek óta hiába keresem nem válaszol. Nem felhőtlen a viszony köztünk, mivel nem tartotta a szavát és öncélúan épített kerítést a telektárunkon. Tudom, hogy emiatt nem áll szóba velem most. Érdemes erőltetnem a kommunikációt vagy öncélúan én is tegyem fel és kész? Ha így teszek mi lesz, ha nem tetszik neki? Megrongálhatja, leszedheti? Ti mit tennétek?
2021. szept. 28. 05:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én írnék a jegyzőnek. Engedélyt kérek a kerítéstakaró felhelyezésére. Esetleg értesítsék a szomszédot erről/kérjék ki a hozzájárulását amennyiben szükséges, mivel nekem semmilyen megkeresésemre nem válaszol.


Velem hasonló volt, a kerítés helyének vonalába fákat ültettek, amiket ki kellett vágni. Sok fa tőlük nőtt át hozzánk, beparkolni se tudtunk a kertben lévő garázsunkba a dzsungeltől. Ha hozzá szóltunk volna a szomszédhoz, akkor elfutott.

Beírtam a jegyzőnek, és lett is megoldás.

2021. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
180 cm árnyékol? A pincében laknak vagy mi? Tedd fel szó nélkül. Mondd, hogy nem akarod zavarni, azért csinálod. Ha nem tetszik neki pereljen be.
2021. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

“ Közös képviselő elérhetősége nincs?”… heee? Szerinted, ahol kerítést kell építeni, az társasház?


Kérdező, én is kiakadnék a szomszédra, ha rinyálna, hogy a telekhatárra építek egy kerítést.

Te meg battyogj be az önkormányzatra és derítsd ki, mi a szabályos!

2021. szept. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
#13: Jó úgy hozzászólni, hogy nem ismered a körülményeket... Tudod, ha én kerítést építek a telekhatárra és vállalom az összes költséget, akkor valóban vállalom az összes költséget és tartom a szavam amit ahogy korábban megbeszéltünk. Itt nem így történt, mert félbehagyta a kedves szomszéd a kerítésépítését így nekem kell azt befejeznem. Valószínűleg számodra az ilyen kivitelezés szabályos.
2021. szept. 28. 12:46
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem vedeni akarom a 13.hozzaszolot,de honnan az ordogbol tudhatnank a korulmenyeket,ha nem osztod meg velunk.Itt csak a rendelkezesre allo infok alapjan alkothatunk velemenyt.
2021. szept. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"Itt csak a rendelkezesre allo infok alapjan alkothatunk velemenyt."


Ő pont nem ezt tette.

2021. szept. 28. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!