Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogosan nem szimpi a lakotarsam?

Jogosan nem szimpi a lakotarsam?

Figyelt kérdés
Az elejen azt hittem jol ki fogunk jonni. Mindig amikor talalkoztunk a lakasban tok jokat dumaltunk. Par napja mondta h meg nincs semmi programja hetvegere es mondtam neki h eljohet velem egy hazibuliba. Aztan aznap amikor bementem a konyhaba egy baratnojevel fozott, en koszontem, bemutatkoztam a csajnak. Aztan folytattak a privat beszelgetesuket, majd odaszol nekem a lakotarsam h ez mekkora buli lesz mert h meg jonne ez a baratnoje meg 3-4 ember, mondtam, hogy sajnos nem. Azota elteltek napok, ez az egy baratnoje szinte allandoan a lakasban van (valamint mindent egyutt csinalnak) , engem sosem kerdeznek meg h akarok e veluk enni inni stb. Ami fura mert ha nekem jonnek barataim meg szoktam kerdezni a lakotarsaim h odaulnek e. Mondta h majd jon velem jovo heten edzeni de nekem oszinten szolva semmi kedvem nincs vele barmit csinalni. Lehet en vagyok dramatikus, de valamiert nem szimpi ahogy viselkedik. Pedig az elejen ugy tunt hogy egy hullamhosszon vagyunk. O 18L en pedig 22L

2021. okt. 30. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Egy dolgot kell elfogadni, a lakótárs nem élettárs.

Nem feltétlenül akar osztozni az életedben.

2021. okt. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy nekem volt olyan lakótársam aki konkrétan megmondta, hogy neki az igazi lakótárs az aki nincs. Ne szóljon hozzá, ne találkozzanak, és lehetőleg ott se legyen az albérletben, csak fizesse a rezsit, lakbért, hogy neki olcsóbb legyen.


Nem mondom, hogy egyet értek vele, sőt.


De valahol meg is tudom érteni, nekem is volt olyan lakótársam amikor még 3-an laktunk, hogy konkrétan az utcán nem tudtam volna rá mutatni, hogy vele lakom. Az ő szobája a bejárat mellett volt, teljesen elszeparálva, keveset volt ott, akkor is rögtön szobába ment.


Sőt, akikkel jól kijöttem és volt közös programunk, azt sem hívtam mindenhová, vagy ha vendégem volt, akkor nem hívtam, hogy gyere már te is. Ahogy fordítva ha az ő haverjai jöttek én sem ültem be hozzájuk.

2021. okt. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

De volt több szobatársam kollégiumban, volt akivel még albérletben is szobatársak voltunk.


Ott voltak akik megjegyezték, ismerősök, barátnőik, hogy fura, hogy soha nem szervezünk együtt programot, nem megyünk sehova együtt.


Mi meg konkrétan azt a választ adtuk, hogy egymás pofáját bámuljuk egész nap, együtt kelünk, együtt fekszünk, együtt alszunk, fene sem akar még kikapcsolódni is együtt.


Tényleg azt kell elfogadni, hogy ez egy anyagi "kapcsolat" és nem érzelmi/baráti/élettársi.

2021. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszod:) ertem en, de eddig mindig jobban kijottem a lakotarsaimmal. Mmint nyilvan nem mondom, hogy legjobb baratoknak kell lenni, de jo ha neha van valami kis kozos eves, ivas, ugy sokkal jobb a hangulat
2021. okt. 30. 21:03
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Értem, mit írsz, engem is zavarna. Én kolis voltam 3 évig és mindig tök jól kijöttem a szoba/blokk társaimmal. Nem voltunk mindegyikükkel világra szóló barátok és valakivel azóta abszolút nem is tartjuk már a kapcsolatot, de mindegyikükkel beszélgettünk, volt akivel főztünk is együtt vagy mit tudjam én tök egyértelmű volt, hogy pl. megkínáltam a másikat kávéval, ha főztem stb. Ehhez képest most albérletben lakom és egy kezemen meg tudom számolni, hogy egyáltalán csak hányszor volt hajlandó hozzám szólni a lakótársam. Köszönésen kívül még semmit nem beszéltünk egymással hiába próbáltam beszélgetést kezdeményezni, de sokszor még az is túl megerőltető neki. Általában csak bezárkózik a szobájába, ki sem jön mikor én is ott vagyok. Iszonyat kellemetlennek érzem az egészet, van egy ilyen rossz légkör az egész lakásban emiatt. Nem szeretnék nyomulni, barátkozni vagy nem tudom milyen témákról beszélgetni vele, de azért örülnék, ha nem kellene kellemetlenül éreznem magam az aktuális otthonomban.
2021. okt. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy a társbérletet sokan a kolival mérik össze, de van olyan, aki egyenesen a Jóbarátok feelinget várná el.

Pedig a társbérlet inkább olcsóbb szállodához, vagy panzióhoz hasonló, ahol lehet a folyosó végén egy főzőhelység és egy közös zuhanyzó. Ott sem élnek egymással társadalmi életet, hanem mindenki lakja a szobáját és már az is nagy szó, ha köszönnek egymásnak.

2021. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

A lakótársad, semmi több.


Én agyfxt is kapnék ha a lakótársam elkezdene random jópofiskodni, meg amikor ott van a barátnőm, jönne haverkodni. Nem azért költöztem vele össze, mert annyira barátkozni akarok, hanem mert olcsóbban kijövök, mintha egyedül kéne fizetnem a lakhatásért.

2021. nov. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!