Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem bírom a budapesti...

Miért nem bírom a budapesti életet?

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok, budapesti egyetemre járok, ami miatt felköltöztem Pestre.

2021. nov. 1. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyértelmű, nem vagy hozzászokva a tömeghez, a sok utcához, nyüzsgéshez stb. Én se maradok szívesen Budapesten 1 napnál tovább.
2021. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nyugalmasabb élethez vagy szokva, túl sok az inger és még nem sajátítottad el azt a képességet, hogy szelektálj az ingerek között, melyik az, amit figyelmen kívül lehet hagyni.
2021. nov. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én Budapesten nőttem fel (bár tinikoromig volt nyaralónk, sokat voltunk ott, talán ez is számat), de én sem bírom.

Brutálisan sok ember van egy ilyen méretű városban, a tömegközlekedési eszközökön, utcákon, boltokban, bevásárlóközpontokban. Annyi vadidegen kerül a közeledbe, az intim szférádba, néz/bámul egy nap, amennyi egy évre is bőven elegendő. Emellett főleg a belsőbb részeken magas épületek vannak (jó, nem felhőkarcolók, mint NYC-ben, de értsd jól), sűrű a beépítettség, nagyon kevés a növényzet. Emellett sok az autó, zaj van, meleg van.


Nekem az a véleményem, hogy kifejezetten olyan típusú embernek kell lenni ahhoz, hogy ezt el lehessen viselni, pláne szeretni lehessen.

2021. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

Kedves kerdezo,menj el a 2. kerulet hegyeire setalni: a Margit hid budai hidfotol jobbra a villamos vonalan a mellek utcaban (17-es villamos) a kb 2. Megallonal kezdodik egy lepcso a hegyekbe. Nagyon hangulatos es csendes!

😘

2021. nov. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csóró egyetemistaként nem tudok a budai hegyekbe költözni.. Annyi pénzem sosem lesz
2021. nov. 1. 20:27
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem mindenkinek való, én is utáltam hogy zsúfolt, zajos. Örültem mikor végre elköltözhettem. Ne aggódj ezen, nem kötelező szeretni.
2021. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én is utáltam ott lakni a fősuli alatt. inkább visszajöttem a pár ezres vidéki kisvárosomba, amit szintén nem szeretek, de 100X inkább ez, mint Bp.

Bp nekem túlzsúfolt, koszos, zajos, élhetetlen. akkor is, ha sok budapesti próbálja a nevezetességek sorolásával az ellenkezőjét bizonyítani.

engem XIII. kerületi lakosként rohadtul nem vígasztalt, hogy pl. a vár szép, hiszen koszos buszokon, húgyszagú utcákon ez nem érdekli az embert.

Prágát sokkal élhetőbbnek találtam, ahogy a legtöbb magyar várost is. Bp nem csak azért ilyen, mert nagy, egyszerűen a méretéhez képest is túl sok az autó, túl nagy a zaj, kosz.

2021. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mikor először felmentem autót vásárolni 2018-ban a corvin sétány közelében szálltam meg, egyből feltűnt, hogy rengeteg a kéregető, hófehér szőke csajok is!


Nem tudtam mi az oka, ilyen rendezett helyen, aztán nézem a táblát 8. kerület na mondom oké...


Másik ilyen gócpont a Keleti pályaudvar, ott rendesen futni kell a vonatról leszállva mert egyszerre 5 kéregető is betámad.


Az utakon hatalmas a forgalom és a dugó, és sok a barom. Kresz ismeretlen fogalom, teljesen más mint vidéken. Buszok szorítanak le az útról és nem engednek besorolni.


A BKK járatai széthúgyozva, rengeteg a büdös ember.


Vidéken rend van, buszok tiszták, nincsennek csövesek, mert kiközösítik őket. Itt is vannak cigányok, de sokkal több köztük a rendes.



Én egy évet életem fent, X. kerületben de annyi számomra elég volt. Vidéken lakom és itt vettem házat is, annyi a különbség, hogy nem 260-370e keresek hanem 133-200 e között. Lakás árak pedig 40 millió helyet 15 millióért vettem házat nagy kertel amit imádok!

2021. dec. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Éltem fent BP.-en 3 évet kereseti okok miatt, fél év után már kezdtem megszokni, aztán nem bírtam a 3 műszakozást, szerencsére felmondtak nekem és én inkább hazaköltöztem, mert nem bírtam elviselni a panel életet, lakótársaimat és a semmittevést.



Hiányzott a kert az állatok, az erdő, a fűrészelés, barkácsolás, festés stb.


Ezek olyan dologok amit egy Városi nem ért meg.

2021. dec. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!