Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Vidéki lányok akik felmentek...

Vidéki lányok akik felmentek Budapestre tanulni ott is tervezitek a jövőtöket?

Figyelt kérdés
Én egy 40 ezer fős városban élek Pesttől 200 km-re és azt tapasztalom hogy sok fiatal aki felmegy tanulni nem akar visszatérni,tényleg sokan ott maradtok?

2021. nov. 16. 21:33
A kérdező szavazást indított:
Budapesten maradok
Inkább vidéken
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Szabolcsbol koltoztem Budapestre,itt tanulok es dolgozom is mar,de valoszinuleg 2-3 ev es koltozok egy kisebb varosba (Nyiregyhaza,Gyor,Debrecen,Pecs..stb).
2021. nov. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Én itt maradtam több okból is :

- itt él az akkori párom (már férjem),

- itt él a legtöbb barátom,

- de ami a legfontosabb volt akkor: otthon kb 2 helyen tudtam volna elhelyezkedni, és ha egyik se jön be, minek tanultam a szakmámat, míg idefent több, mint 30 helyen is akár (és ami a párkapcsolat komolyodása során lett fontos, a férjemnek csak szomszéd városban lett volna állás, itt meg rengeteg van).

Szeretem a gyermekkori városomat, de nem szeretem szűk keretek közé korlátozni magam.

2021. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Családot alapítani, első ingatlant megvásárolni már vidéken szeretnék, addig jó Budapest.
2021. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Nyiregyháza, debrecen melletti emberek szószerint gyülölik pestet. Eltévednek, drága, zsúfolt, hangos, stb azt mondják sokkal jobb vidéken. Ha valaki egyedül próbálkozik, annak nehéz lesz mert egy büdös külvárosi albérlet is aranyáron van.
2021. nov. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Lehet itt bélpestizni és a festői Avasról verni az asztalt, hogy micsoda szemét van Pesten, de ettől függetlenül amennyire kinyílhatnak a lehetőségek Mon azok Pesten nyílnak ki.
2021. nov. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Ami a körúton túl van már minden vidék :)
2021. nov. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Én is egy hasonló méretű városból jöttem, mint te kérdező. :) De azt kell mondjam, igaza van egy pár előttem szólónak. Az elején izgalmas a nyüzsgés, az, hogy közel van minden, de egy idő után pont ez az ami inkább taszítóvá válik. Hiányzik a zöld, a nagy terek, a nyugalom. Mi sok pesti év után elkezdtünk lakásokat nézni a párommal, de valószínűleg nem Bp. lesz a végső választás. Albéreteket is nagyon nehezen választottunk, hogy jó környéken legyen, jó szomszédsággal. Sajnos lakásvásárlás még nehezebb ha lehet ilyet mondani, míg a megyeszékhelyünkön simán beköltözünk bárhova, mert tudjuk, hogy nem fogunk csalódni, itt ez nem ilyen egyszerű.

Sokan vannak akik egy idő után agglomerációba költöznek és onnan járnak be, ami szerintem egy örök költség. Ez esetben már inkább vidéket választjuk újra és nem a pesti ingázást. Lehetőségek tekintetében pedig, nagyobb városokban ma már szintén vannak legalább ilyen jó lehetőségek mint a pestiek, csak sok esetben tapasztalat kell hozzá.

2021. nov. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6, Na már csak a burkolt zsidózás hiányzott... Csókoltatom Csurka Pistát
2021. nov. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!