Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A felső szomszédom az őrületbe...

A felső szomszédom az őrületbe kerget, mi lenne a normális megoldás?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyedül élek, 4 emeletes panel 3. emeletén, ahol ugyebár a falak papírból vannak. 2 éve költöztem ide, 1 évig semmi gond nem volt, csendes környezet, viszonylag normális szomszédok. 1 év után a szintén egyedül élő felső szomszéd pasi idehozta a nőjét, kb 45 körül lehetnek. A nő nem tudom honnan jött, de neki az a normális, hogy trappol, de úgy, hogy szó szerint néha remeg a plafonon a lámpa. Mindent ami a kezébe kerül, csak simán ledobja, és mivel hallani lehet, hogy parketta van náluk, minden koppan, de elég erősen. Reggel erre kelek, este erre fekszem, és hiába beszélek vele, nem érdekli. Télen nyáron magassarkúban van, és mielőtt elmenne otthonról, negyed óráig abban csörtet a lakásban, ha hazaér, akkor szintén nem veszi le egyből.

Tipikus ki ha én nem nő, mindig bundában járkál, alig tud lemenni a lépcsőn, akkora sarkú cipői vannak. Persze a pasija susogós mackóban van mindig. Szóval elég nagy a kontraszt szerintem, de ez nem az én dolgom.

Már lassan megbolondulok ettől, nem tudom kialudni magam, csak úgy tudom elviselni az itthon létet, hogy fejhallgatón a zenébe menekülök.

Sajnos nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy ezt a lakást most eladjam, és másikba költözzek, mert másra kell a pénz. Mit lehetne még tenni?



2016. febr. 28. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon meg tudlak érteni, engem is baromira idegesítenek a felettem lakók. Elég sokszor zörögnek, kopognak, rángatnak dolgokat, napközben, éjjel, hajnalban, hangosan beszélgetnek, röhögnek, borzasztó. :S Itt 160 lakás van a házban, fogalmam sincs, hogy kik laknak felettem, amúgy is gyakran cserélődnek a lakók, mert sok az albérlő a házban. Én is legszívesebben elköltöznék innen, de nemcsak miattuk, amúgy is kicsi nekem ez az 1 szobás lakás. Néha feldörömbölök nekik, vagy felkiabálok, szerintem meghallják, mert néha utána nem zörögnek. Nem értem én sem, hogy egyesek miért ennyire pofátlanok, és nem törődnek más emberekkel. :S

Szóval igazából én is keresem a megoldást erre a helyzetre, ezért remélem, hogy mások is írnak majd a kérdésedre választ...

2016. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hivatalos papírt nyújts be nekik s fel is veheted efféle zajokat, majd rendőrség / per.
2016. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel a nővel hiába beszéltél, én a férfinek szólnék. Ha ez sem segít akkor marad a közös képviselő. Alattunk lakó gyerekek futkároznak, dobálóznak este 11-ig, még nálunk is dübörög. Alattuk lakók nem is tudom mit érezhetnek... Legalább vennének szőnyeget.
2016. febr. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Átmeneti megoldásként, hogy legalább ki tudd aludni magad, ne szégyelj valami sátrat építeni paplanokból, szekrények összetolásával, vattából füldugó...

Belül puha anyagokkal, hogy ne pattanjon vissza a hang.

Később ahogy a pénzed engedi, profibbra szigetelni, mert zajos család a jövőben is költözhet feléd.

A hungarocelnek nehogy bedőlj, az csak hőt szigetel.

A nehéz anyagok szigetelnek hangot, puha borítással.

Ha kipróbálod írjál hogy sikerült.

2016. febr. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerencsére most még szobaátalakításba is kezdtek, úgyhogy külön öröm ez az egész. Sajnos a hangszigetelés nem hiszem, hogy megoldható lenne, mert ahhoz az egész lakást le kéne szigetelni, az pedig nem 100 ezer lenne. :/

Lehet a legjobb az lenne, ha nyáron valahogy elköltöznék innen, még ha hitelt is kell felvenni. :/

2016. febr. 28. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!