Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális, hogy ennyire zajos...

Normális, hogy ennyire zajos a panel élet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb Másfél éve költöztem egy elég zajos környékre. A forgalom zaját sikerült megszokni, de ha becsukom az ablakot, akkor hallom, hogy alattunk a 94 éves néni maximum hangerőn nézi a TV-t, és ez megy kb. este 11-ig. Majd mikor lefekszem aludni, akkor a hálóban azt hallgatom, ahogy a fölöttünk lakó kb. hajnal 3-ig 4-ig nézi a TV-t. Az egész ilyen morajlásban nyilvánul meg.

A 94 éves néni viszont olyan hangosan hallgatja, hogy néha szavak is jól kivehetők, meg az időjárás jelentés előtti zene is jól hallható. A lépcsőházban egyébként úgy hallani a TVjét mintha mellette ülnénk bent a kanapén.

Lehet szólni nekik emiatt, vagy ez teljesen szokványos, minden panel ennyire vezeti a hangot? Arra nem kérhetem őket hogy ne nézzék a TV-t ha ebben lelik szórakozásuk... Meg mégiscsak egy 94 éves hölgyről van szó, aki nagyot hall, gondolom bunkóság szóvá tenni a hangos TVt.

Egyébként homeofficeban vagyok a covid óta, úgyhogy néha elég zavaró tud lenni munka közben is.



2022. febr. 4. 11:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám fülhallgatót használ a tv-hez, így neki hangosabb (hallható), a szomszédjainak pedig boldogság.
2022. febr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Egyszer láttam mikor a néni a lépcsőházba szellőztette a főzés szagot (igen, ilyet is szokott) hogy neki ilyen ősrégi képcsöves TVje van. Nem hiszem hogy azzal megoldható a fülhallgató használat.
2022. febr. 4. 12:04
 3/27 anonim ***** válasza:
53%
Tudom, hogy parasztság ilyet írni, de szerinted meddig nézi még a tévét az a 94 éves néni...?
2022. febr. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem tudooom, rosszabb napokon ha nagyon felhúz vele, akkor elképzelem hogy azért szól még mindig ilyen hangosan a TV mert meghalt ott előtte. :(
2022. febr. 4. 12:13
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. Jogos érte szólni, de ha süket, akkor nem lesz nagy foganatja. Évtizedekig laktam panelsorházban, a fürdőszobai csövek zaján meg a folyosói ajtónyitásokon kívül a szomszédos házban pár évig valaki időnként zongorázott, és ha egyedül voltam otthon és közvetlenül a szomszédokkal közös fal mellé ültem olvasni, és a légy sem zümmögött, akkor igen, lehetett hallani némi neszezést, hogy hogy igen, otthon van a szomszéd is. Más zaj nem volt.
2022. febr. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tapasztaltam hogy leginkább két dologtól függ hogy mennyire zajos a panel élet.


Az első az épület minősége. Panel és panel között rengeteg különbség van, van ahol még a leejtett gombostű is áthallatszik, vagy a villanykapcsoló kattanása, nem vicc. Ráadásul 1-1 lakás felújítása is sokat ronthat ezen, régebben csendes szőnyegpadló volt az alap, mostanra gyakran mindenféle szigetelés nélkül rakják be a legvékonyabb, pármilis laminált lapokat, ami nem igazán javít a hangszigetelésen. Más épületekben teljes a csend, csak az ordibálás vagy a hangos tv és zene hallatszik át. Ez az épület minősége ahogy annó összerakták, elég lutri, ezen utólag változtatni nem nagyon lehet.


A másik ilyen tényező a lakók összetétele. Ez talán mégfontosabb mint az előző. Én úgy tapasztaltam hogy ahol normálisabb, csendesebb és összetartóbb a lakóközösség, ott kevésbé divat zajongani, sőt az esetleges zajongót rendre intik, ha kell össze is fognak ellene. Ennek ellentéte a túl nagy, züllött, vagy egymást nem eléggé ismerő lakóközösség, itt mindenki jobban meri csinálni a hülyeségeit, gátlástalanúl, egyre jobban felbátorodva a zajongással, koszolással, egyéb tapló dolgokkal. Laktam mindkét féle helyen, ég és föld a különbség.


Végezetül egy jótanács. Ha nem sikerülne megoldani a zaj problémát, akkor végső esetben tudom ajánlani a white noise / pink noise megoldást, nyugodt alváshoz vagy akár home officehoz is hasznos lehet.

2022. febr. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

"a villanykapcsoló kattanása"


Ez azért van mert átmenő műanyag csövekbe van beszerelve a kapcsoló.

Érdekes tud lenni.


Én betömtem kőzetgyapot hőszigeteléssel, mert láttam a szomszéd kapcsolóját. Konkrétan olyan mint egy kis hangszóró az ilyesmi.


Vagy legutóbb a szoba közepén oda tettem a kezem, nincs még fent kapcsoló, és dőlt be rajta a jéghideg levegő. Nem tudom honnan, hiszen elvileg 2 szomszédos lakás között van.


De albérletemben is hasonló volt, ott a konyhai kapcsolóval volt közös a szobai villanykapcsolóm. Lakótársam mindig erőből "felcsattintotta" a kapcsolót felért egy kínzással.

2022. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

6-os:

Igen, itt is az a helyzet, hogy nem ismerjük egymást.

Pl. én úgy gondoltam, hogy panelban illik szólni a szomszédoknak, ha lakásfelújítási várható. Fölöttünk szétverték a fürdőszobát, kicibálták a kádat és itt a lépcsőházban vágták szét...

Sokat tudtam dolgozni 3 napig. :) Ha tudom hogy ez várható, bekéredzkedek az irodába.

2022. febr. 4. 12:58
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Benne van a pakliban. Nekem is volt ilyen szomszédom. Úgy voltam vele, addig kibírom, ameddig nem éjjel hallgatja a tévét ilyen hangosan - amúgy tényleg nagyothalló volt szegény, és rohadtul nem volt pénze hallókészülékre.


Igazából lutri, és kérdés az is, hogy milyen típusú zajról van szó. Van, ami miatt lehet és jogos is szólni, van, ami meg szerintem tényleg a panelléttel jár. Olyanért szóltam / szóltunk már, hogy ordítva veszekedtek egymással felettünk, vagy nem szóltak felújítás előtt, és covid, homeoffice idején egész nap flexeltek. Olyanért én nem tartanám jogosnak a szólást, hogy a gyerek játszik meg fogzás közben sír, ugat a kutya.


Most amúgy egész mázlim van a jelenlegi lakással... ha a fürdőben vagyok, és a szomszéd bácsi meg néni mellettem, akkor lehet hallani, hogy kutyázza a bácsi a nénit és vissza :D... de akkor sem zavaró hangerősséggel, és azért nem a fürdőben töltöm a nap nagy részét.

2022. febr. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
A panel sajnos ilyen. Főleg, hogy a legtöbben nem hajlandóak kompromisszumra, hanem elintézik annyival, hogy "költözz el, ha nem bírod".
2022. febr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!