Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha véletlen áthajtottam a...

Ha véletlen áthajtottam a szomszéd macskáján RÁBÁVAL, szóljak neki hogy mi történt a macskával, vagy hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés

Mert este hallottam hogy hívogatta,de csak nem jött a macska haza, mert majdnem fél óráig ment a cicc cicc, itt a vacsora, mirci merre vagy?

Jöttem haza a földekről a kertek alatt, mikor a macska véletlen a Rába kerék alá szaladt.Esélyes se volt,hatalmas a Rába meg a kereke is.

Jó szomszédként mit kéne csinálnom?


2022. márc. 29. 21:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Rosszat idézett a korábbi válaszoló, szóról szóra is benne van a törvényben.


5. § (1) * Az állattartó gondoskodni köteles az állat megfelelő és biztonságos elhelyezéséről, szakszerű gondozásáról, szökésének megakadályozásáról.


A "kicsapom kóborolni" nem biztonságos elhelyezés, és az állat szökése is megvalósul vele.

Ergo: köteles vagy a saját telkeden belül tartani.

2022. ápr. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
0%

21-es, ismétlem, a jog nem úgy működik, hogy te belemagyarázod egy rendelkezésbe, hogy "az valójában ezt jelenti", a "biztonságos az valójában azt jelenti, hogy nem mehet ki az utcára". Ha a jogalkotó arra gondolt volna, hogy nem mehet ki az utcára, akkor azt írták volna, hogy nem mehet ki az utcára. A helyi rendeletekben világosan benne is van, hogy a kutyákat ingatlanon belül kell tartani, a macskákkal kapcsolatban szinte soha nincs ilyen rendelkezés.


Amúgy az meg, hogy egy állat kimegy az utcára, azt sem jelenti, hogy megszökik. Kicsit beszélni magyar? Vagy te komolyan azt gondolod, hogy a macska akár naponta 15-ször megszökik? Ez a rendelkezés nyilván az olyan állatokra vonatkozik, amik adott esetben tényleg megszöknek, pl. sertés, szarvasmarha, ló, menyét, óriáskígyó stb.

2022. ápr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan ezt jelenti. Nem én magyarázom bele, ott van a törvényben. Attól, hogy te nem tudsz szöveget értelmezni, még nem az a hülye, aki igen.
2022. ápr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Ez a rendelkezés nyilván az olyan állatokra vonatkozik, amik adott esetben tényleg megszöknek, pl. sertés, szarvasmarha, ló, menyét, óriáskígyó stb."

Nyilván nem, mert akkor beleírták volna... Te magyarázol pont bele.


De szerintem az értelmes, felelős gazdáknak nincs szükségük törvényekre. A többi primitív meg úgyis csak pattogni fog minden szabályon.

2022. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!