Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Alvajáró szobatárs - mit...

Alvajáró szobatárs - mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Remélem jó topicba írom a kérdést. Próbálom röviden vázolni a helyzetet:

Egy nem egyetemi fenntartású kollégiumról van szó. Már 2 éve lakom itt, idén szeptemberben egy háromágyas szobába lettem osztva egy lánnyal, akivel tavaly is egy blokkban voltunk, illetve egy másik lánnyal, aki újként jött ide. Jól megvoltunk, de az 1. félév végén ez az új lány elment a koliból, ezért márciusban új szobatársat kaptunk. És itt kezdődtek a gondok. Ez a lány már valahogy elsőre is elég furának tűnt az öltözködése, viselkedése, apróbb szokásai miatt, de önmagában ezzel még nem lett volna gond. A gond az azzal van, hogy alvajáró. Amikor először ezt bejelentette, a másik szobatársammal már akkor rossz előérzetünk támadt, mint utóbb kiderült nem alaptalanul. Csakhogy párat említsek a heti szintű incidensekből: van, hogy felkel az éjszaka közepén és elkezdi kapcsolgatni a villanyt; nekiáll felöltözni utcai ruhába; matatni, mászkálni kezd a szobában (ebből lett is egy kisebb baleset, mert átesett valamin és összezúzta a lábát). Mindezek mellé még beszél is álmában. Kb. egy hét után elegünk lett a szobatársammal, hogy nem tudunk aludni miatta és próbáltunk beszélni vele. Az egészből az jött le, hogy a lány egyáltalán nem érzi, hogy ez az alvajárás mennyire súlyos nála és hogy ez nagyon nincs rendben, meg sem fordult a fejében, hogy esetleg elmenjen kivizsgálásra vagy valami, pedig már gyerekkora óta van nála ez. Szinte még ő volt megsértődve, hogy számonkérjük.

A koliban közben kiderült, hogy van egy csajszi, akinek ez a lány gimiben osztálytársa volt és tőle megtudtuk, hogy már gimiben kirándulásokon is voltak incidensei, illetve, hogy az előző kolijából is emiatt jött el. A volt osztálytársának szidta az előző koliban lévő szobatársát, most meg minket is, amiért szerinte bunkók vagyunk vele és zavar minket az alvajárása.

Adná magát a dolog, hogy beszéljünk az igazgatóval. Nos, próbáltunk, de nem vezetett sikerre. Az igazgatóról tudni kell, hogy egy besavanyodott öregasszony, aki minden koliban történő kár miatt minket hibáztat és kb. semmi problémát nem vesz komolyan, mondván, hogy az ő lányai is itt laktak anno és nekik megfelelt ez a kollégium, akkor nekünk is jó lesz, ami itt van. Elmondtuk neki, amiket fent leírtam, de csak elzavart minket annyival, hogy ez nem hotel, alkalmazkodjunk egymáshoz. Azt már elfelejtette kifejteni, hogy mégis hogyan alkalmazkodjunk egy teljesen kiszámíthatatlan alvajáróhoz, aki ráadásul még veszélyes is magára.

Szóval már több, mint egy hónapja ez a szitu, csak hétvégenként van nyugtunk, mikor a lány nincs itt. Egyszerűen nem bírjuk normálisan kipihenni magunkat, nem hagy aludni minket, a szobatársam meg már idegileg is kivan, hogy vajon mi lesz az aznap esti showműsor...


Bocsi, nem sikerült rövidnek lennem, de a kérdésem az lenne mindezek után, hogy mégis mit tegyünk, kihez forduljunk ha az igazgató már lepattintott minket és hogyan tegyük elviselhetőbbé a helyzetünket?



2022. ápr. 10. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt javaslom, hogy talán beszélni kell a lány szüleivel ez ügyben.
2022. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
alvajáró és beszélő szobatársam is volt az egyik mind kettő volt a másik csak beszélt. Szerintem azért túl toljátok kicsit 1 éven át voltam velük egy szobában és még egy sráccal is (ő szívta meg igazán mert ő volt a normális mert én meg horkoltam) Rendszeresen kifutott a srác a folyosóra álmában meg felpattant és állt a szoba közepén sőt egyszer álmában megfenyegetett amire másnap nem emlékezett mindig rákérdeztünk mikor magához tért, hogy ok-e minden és aludtunk tovább. Erről nem tehet a csaj ez egy betegség és előre szólt is nektek róla. Én egyetértek az igazgatónővel nem hotel alkalmazkodni kell ami a saját tapasztalatomból mondom, hogy nem nehéz ha meg nem megy ott az albérlet. Az egyetlen cinkes dolog az önveszélyesség figyeljetek rá ti is ha tudtok, hogy ne tudjon átesni semmin.
2022. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

REM-alvaszavar. Agyi elvaltozas. Antidepresszansokkal szoktak neha sikert elerni. Kizarolag kulonkoltozest lehetseges.

Nekem a ferjem ilyen, esetunkben ez a keresztem, alkalmazkodom, cserebe nem kell munkahelyre bejarnom, na meg eletem parja.

Az agyban maskepp mukodnek a dolgok, laborban ki lehet mutatni, MR-en is lathato. Rememytelen.

2022. ápr. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Kérjetek másik szobát.

Ha semmi nem történik keressetek más kolit ha van a környéken.

Kitartás.

2022. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Hagyjátok nyitva az ablakot hátha kiesik
2022. ápr. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!