Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire nehéz megszokni a...

Mennyire nehéz megszokni a vidéki létet a városi után?

Figyelt kérdés
Megyeszékhelyen nőttem fel, aztán a fővárosban jártam egyetemre, mindkettőt szerettem. Most úgy hozta az élet, hogy a megyeszékhelyünk melletti településen (kb 20 km) tudtunk jó áron családi házat venni a párommal. Kicsit félek mennyire lesz nehéz megszokni a vidéki életet. Annyira nem kicsi település ez sem, van iskola, óvoda, posta, boltok (Tesco, Spar, Dm, Pepco, stb), pár étterem, lehet pizzát, menüt is rendelni, de kb ennyi, minden másért be kell menni a városba. Ha sétálsz az utcákon alig van ember, a többség ismeri egymást, bár sok az új betelepült is szerencsére. Autónk mindkettőnknek van, úgyhogy a bejárás legalább nem lesz gond. A kertes háznak nagyon örülünk, de én kicsit félek tőle milyen lesz itt élni. Szerintetek mennyire nehéz megszokni az új környezetet?
2022. ápr. 13. 08:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Állandóan füstszag van. Télen, tavasszal, ősszel.
2022. ápr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

Hidd el, hamar meg fogod kedvelni a nyugalmas, csendes, nyugodtabb életet!

Olyat nem ismerek, aki városból vidékre költözött és megbánta volna!

2022. ápr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Biztosan jó lesz, hiszen gondolom, pont a ház, a környezet miatt költöztetek oda. Ahogy írod, ott is van minden helyben, amire a hétköznapokban szükség van. És bármilyen programra elmehettek így is a megyeszékhelyre, vagy bárhova máshova.
2022. ápr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
23%
Hát mondjuk a vidék sem feltétlenül a nyugalmas, csendes, nyugodt életről szól, amikor a melletted élők égetik a szemetet, a disznó borongatja a vályút mert 3 napja nem kapott enni, vagy csak nekiáll mindenki flexelni, fűrészelni, zenét ordíttattni mert úgy szokta meg.
2022. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Már nem azokat az időket éljük hogy óriási különbségek lennének a városi és a falusi emberek élete között.

Nem kell hajnali négykor tehenet fejned és mosni sem a patakban fogsz.


Ahogy írtad vannak boltok a mindennapi szükségleteidet kitudják elégíteni a helyi szolgáltasok.

Más egyéb dolgokat meg nem vesz az ember minden nap.


"Annyira nem kicsi település ez sem, van iskola, óvoda, posta, boltok (Tesco, Spar, Dm, Pepco, stb), pár étterem, lehet pizzát, menüt is rendelni, de kb ennyi, minden másért be kell menni a városba."


Azért ez egy rohadt jól felszerelt falu már szinte városi színvonal.

Vannak olyan falvak ahol nem hogy étterem de még bolt sincs.


Minden másért bekell menned a városba ami kb 20 percre van tőled.

Tegyük fel egy nagyvárosban laksz ott is simán eltart míg elmész A-ból B-be akár egy fél órát is.

2022. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Négyes: A vidék erről szól! Az emberek ott sem zombik, hogy csak virágokat öntöznek és semmi mást nem csinálnak!

Ezelőtt 30 éve vidéken minden háznál szinte kötelező "tartozék" volt, hogy kukorékol a kakas, visong a disznó, meleg a kecske, bőg a tehén! Mégsem zavart senkit!

Inkább hallgassa az ember az állatok - , gépek hangját vidéken, mint a városban az autók - , villamos hangját, az ordibálást a buszmegállóból, az ideges autósok dudalasat!

Azt sem hinném, hogy az aluljárók csodás húgyszagú aromája hiányozna bárkinek is!

A rengeteg hajléktalan - meg koldus is nagy probléma például Budapesten! 2 hete egy barátommal leültünk egy padra beszélgetni, nem telt el 5 perc már jött oda a pasas keregetni...

Rá 5 percre mégegy... Nem lehet nyugodtan leülni sem a jó időben, mert ezek a csövesek mindig zaklatják az embereket...

Vidéken nem kell ettől félni, hogy leülsz egy padra és zaklatnak a csövesek!

2022. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
*mekeg a kecske
2022. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
3%

#6

De nem fogja bírni az állandó füstszagot!

2022. ápr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%

"A vidék erről szól!"


Nem, a vidék nem erről szól, a suttyó tuskóság ami erről szól.


"visong a disznó, meleg a kecske, bőg a tehén! Mégsem zavart senkit!"


Nem a f^szt nem zavart senkit. Szimplán a hozzáállás volt más. Mivel szabályozások hiányában mindenki azt mondta "azt csinálok amit akarok, ne szójjá bele, én területem".

2022. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
4%
A Budapestes okádásod meg nem is értem. Attól, hogy egy létező problémára egy másik létező problénával érvelsz, attól még a probléma továbbra is létező marad.
2022. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!