Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen volt megszokni Budapest...

Milyen volt megszokni Budapestet miután felköltöztél?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdésem azokhoz szólna, akik más városból vagy faluból költöztek fel a fővárosba. Arra lennék kíváncsi, hogy ti hogy éltétek meg ezt? Mennyire volt nehéz megszokni? Mennyi idő után éreztétek magatokat otthon? Nyugodtan sétálgattok most már este is a városban?
2017. júl. 17. 19:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én első nap megszoktam és első este is nyugodtan sétálgattam, nem tudom mi olyan nagy cucc ebben.
2017. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A szüleim költöztek egykor fiatalon Budapestre, apámat a munka hozta ide, és már évek óta itt élt, amikor anyámmal megismerték egymást, anyámat pedig a házasság hozta, miután a főiskolát befejezte. Mindketten viszonylag kis településről jöttek, anyukám egy faluból az ország észak-keleti sarkából, ami mára még jobban elnéptelenedett, és zömével csak öregek lakják, apám egy nagyobb megyeszékhelyhez közeli kisvárosból az viszont nagyobb lett. Mivel apámnak a munkájához hozzátartozott az utazás, így ő könnyebben megszokta a budapesti életet, anyám viszont több, mint 30 év után is nehezen tájékozódik, de a falusi pletykát nem sírja vissza.
2017. júl. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1# hát figyelj, én olyan helyről jöttem ahol kevesebb volt a "rosszarc" (arányaiban is), így kicsit szokatlan volt a sok c*gány és a tróger alkoholista proli :D

2# Nálam is hasonló, apukám szívesen felköltözne a fővárosba, anyukámat pedig egyáltalán nem vonza.

2017. júl. 17. 19:37
 4/16 anonim ***** válasza:
Anyukám elvan itt Pesten, csak a tájékozódással áll hadilábon. Ő elvan a megszokott kis területén. Falura nem menne vissza, legalábbis olyan messzire már nem. Itt minden van közel, orvos, bevásárlási lehetőség, abban a faluban meg, ahonnan jött, alig van valami, az utak rosszak, a zebrát felejtsd el.
2017. júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Budapesten egyáltalán nem rossz a közbiztonság. Aki meg azzal jön, hogy vidéken nincsenek cigányok meg tróger alkoholisták, annak minimum megmosolygtató a tájékozatlansága.


A kérdezőnek meg javaslom, hogy ne töltse minden szabadidejét a Blahán. Máris könnyebben viseli majd Pestet.

2017. júl. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én igazából csak "odébb" költöztem. A 17. kerületből. De aki ott lakik/lakott tudja, hogy mekkora a különbség, szinte falu. Régen nem jártam be a belvárosba, de pár hét után otthonosan mozogtam. Nem kell félni, persze vannak rizikósabb környékek, de ott se kell félni, de az elővigyázatosság nem árt.
2017. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem akartam ennyire túltolni a közbiztonság kérdését, szerintem is nagyon jó más fővárosokhoz képest. Csak Debrecenben lazán hazasétáltam esténként, itt nem mindig tenném meg. De itt legalább van éjszakai busz, szinte egyedüliként az országban...
2017. júl. 17. 19:59
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten sem lesz semmi bajod, ha hazasétálsz. Szó szerint pár utcábban mérhető az a terület, amit okosabb elkerülni éjjel. Persze szíved joga eldönteni, hogy hol és mikor kívánsz sétálgatni. Azt viszont tapasztalatból mondhatom, hogy az éjszakai buszon gyakran nagyobb az esély arra, hogy összefutsz valami balhéssal, mint az utcán.
2017. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Budapesten élek, amióta születtem, és én simán hazasétálok esténként, ha kell. Egyszerűen csak a megfelelő útvonalakat kell ismerni, illetve nem árt, ha van társaság, de az sem mindig baj.

Most hétvégén volt MondoCon, az Örs vezér terétől nem messze, a Hungexpo területén. Szombaton maradtam az esti filmvetítésre, negyed 10 körül ért véget, fél 10 körül jött a rendezvényre szerződött busz, ami bevitte a társaságot az Örsre, onnan nekem még volt 2 metró Újpest központig a Deák téren átszállással, onnan pedig még egy kis séta, este 10 elmúlt, mire hazaértem, a lakótelep már csendes volt, nem volt semmi gond.

2017. júl. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Pedig Újpest kőkemíny hely, mint azt mindannyian tudjuk. Főleg a telepen. Csoda, hogy egyben hazaértél, utolsó. Bár az is igaz, hogy egy igazi újpesti a kaszák közé is bemegy, ha arról van szó, hogy hazajusson kedvelt panelfészkébe.
2017. júl. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!