Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Bejön hozzánk a cigifüst, mit...

Bejön hozzánk a cigifüst, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
A közelmúltban vettünk egy lakást és most, hogy bejött a melegebb ido, sokat van nyitva nálunk az ablak a nappaliban. Kiderült, hogy a mellettünk lévő lakásban élő lakó vagy lakók sokat dohányoznak az erkélyükön. Tényleg nagyon gyakran, és az elmúlt napok alapján úgy tűnik, olyan a lakásunk adottsága, hogy hozzánk meg nagyon bejön tőlük a füst. Fogalmam sincs kik ők. Ti mit tennének a helyemben? Ez van, és szokjuk meg? Persze szólunk majd, megkérjük őket, de ezen kívül?

2022. ápr. 30. 21:32
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nincs. Egy évtitedek óta bagózó embert nem fogsz tudni leszoktatni. Ha mégcsak nem is az erkélyén, vagy ablakában szívja, hanem a lakásában, akkor végképp nem tehetsz semmit. Őt sem kényszerítheted költözésre, az sem elfogadható, hogy ő kényszerítsen téged elköltözni.

Szerintem erre a problémára csak az lehetne megoldás, ha cigifüst-mentes lakótömbök lennének. Ahol ténylegesen betartatják a dohányzás tilalmát, még lakáson belül is. Akár többet is kérhetnének ezekben a házakban a lakásokért, hiszen valóban nagyobb az értékük, ha garantákt, hogy senki bagófüstjét nem kell szívnia senkinek.

Bár legjobb lenne a dohányzást, mint olyat általánosságban betiltani, hiszen egészségkárosító. Sajnos, a dohánylobbi anyagi érdekeltsége miatt ez nem fog megvalósulni.

2022. jún. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim válasza:
100%

Mindenkinek szíve joga szívni azt a szart. Nyilván ha szeretném szívnám én is!

De miért nekem kell bezárni az ablakot, hogy ő nagysága cigizzen! Az ő tüdejének már mindegy, zárja magára az összes ajtót ablakot ő, aztán szívja duplán a füstjét.

Mert azt csinál a lakásában amit akar, de bassza meg az én lakásom olyan mint egy kocsma, mert ő igénytelen. Mi lehet nála, nő létére. Undorító

2022. jún. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlót élek, mostanra sajnos körbefüstölnek engem is három oldalról. 1-2 éve még jobb volt a helyzet. Ezek egy része éjjel nappal otthon van, és egymást váltva gyújtanak rá, tehát éjjel nappal folyamatos a füst. És az a baj hogy még az éjjellel sem túlzok, mert felkel simán bagózni. Mióta bejött a hőség, nem tudok úgy szellőztetni hogy félórán belül ne érezzem meg a tömény fullasztó bagófüstöt, ami ha nem vigyázok pillanatok alatt ellepi az egész lakásomat. Ja itt is erkély van, ahova még ki is állnak alattam mindenhol.

Jobb híján azt tudom tanácsolni hogy az ablakokra és szellőztetésre figyeljetek, azonnal csukni kell ha jön a füst, esetleg ventilátor ha megy, azt is lehet az ablak felé fordítani, biztonság kedvéért. Lassan klíma szezon, de amíg van rá lehetőség próbálok kintről hűteni, amennyire tudok. De úgy tűnik manapság már a friss levegő is luxus lett.

21-essel pedig nagyon egyetértek, hosszútávon tényleg ez lehetne a megoldás. Szeparált füstmentes lakótömbök.

2022. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim válasza:
100%
Tavaly alig használtuk a klímát, mert a külső fali klíma kicsit hangos, és ő nagysága feljött szólni, hogy zavarja. Én nem szeretek paraszt lenni másokkal, komolyan inkább nyelek egyet. Na de majd idén, még a klíma csövét is úgy fogom állítani, hogy jó hangosan csöpögjön a víz. Nálam nem lesz bűz, kellemesen hűvös lesz, ő meg szívhatja kettesével a cigijét mert idegbeteg lesz.
2022. jún. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
0%
#24 Ilyenkor nem kell meglepődni azon, ha a kültéri egységben "véletlenül" egy 80 centis, 20-as betonfúró elfekszik keresztben. :)
2022. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

#25 Ahogy természetesen azon sem kell meglepődni ha a művelet után a szomszédod rádterheli az általad tönkretett klíma teljes cseréjét, az új klímájának és a beépítésének az árát, plusz a kiszállási és ügyintézési díjat is. Onnét a saját magad által a szomszédnak finanszírozott klíma fog a nyakadba csöpögni minden nap, ami őt hűti továbbra is :) Arról nem is beszélve hogy mivel fölötted lakik, onnét nyugodt életed már nem lesz, ha kicsit is bosszúállóbb fajta. Bár nem tudom, szerintem ha valaki belefúr egy elektromos szerkezetbe, az ráadásként még áramütést is fog elszenvedni, ami az emeleti ablakban kivitelezve különösen izgalmas láncreakciókkal járhat.

Persze lehetne ezeket a dolgokat békés úton is rendezni, dehát mivé is válna akkor a társadalmunk.

2022. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Mivel robbanás veszélyes és erősen szennyező gázok vannak a klímában, ami rá is van írva, így ha a nagytestű proli kárt tesz benne, az börtön. De legalább is erkölcsi off és felfüggesztett és pénzbírság. Ha a felfüggesztett alatt meg pattogna a szomszédnak ismét akkor az már biztosan börtön.
2022. jún. 4. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Robbanni nem fog, klímáztam egy időben. Szúrtam már át a szomszéd kültérijét, igaz nem 20-as fúróval, kicsit vékonyabbal. Felfüggesztettet sem kaptam, mivel nem tudta bizonyítani, hogy én voltam. Vacak ügyvédje volt. De engem nem érdekel, ha kapok egy felfüggesztettet széttöröm az arcát, én leülöm, nincs veszítenivalóm, ő meg megnyomorodik egy életre. Aztán majd elgondolkozik.

De újabban az is elég ha a klíma betáp vezeték mellett egy impulzussal visszagerjesztem az AVK-t, akkor nem lesz anyagi kár a szomszédnál, csak egy kis áramszünet amíg észre nem veszi hogy visszas kell nyomni az áramvédőt. Egy szutyok AC vagy A típusú áramvédőt kívülről meg lehet szólaltatni.

2022. jún. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Egyébként ha már annyira törvénytisztelő polgár vagy. A kondenzvíz szennyvíz, amit nem csöpögtethetsz akárhová. Szóval ő is feljelenthet téged. Én személy szerint jobb szeretem "hagyományosan" rendezni az ilyet, az gyorsabb.
2022. jún. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ez lenne az együttélés záloga. Lakótömb azoknak, akik össze-vissza dolgoznak - itt megértenék egymást, hogy szar délután hatkor feküdni, és ájfélkor kelni. De cserébe azt is elviselnék, hogy hajnal háromkor zörög a vízcső, mert a szomszéd zuhanyzik, hiszen tudnák, hogy akkor van csak ideje erre.

Szeparált tömb kisgyerekeseknek, meg gyerekteleneknek, a kisgyerekesek sem idegesítenék talán egymást hajnali zenehallgatással, és a gyerektelenek nem kelnének sírásra.

Szeparált tömb kutyásoknak, akik megértik egymást.

Szeparált tömb dohányzóknak, és nem dohányzóknak.

És lehetne variálni a halmazokat. De amíg ott tartunk, hogy luxus az emberhez méltó lakhatás, és így is mindenki úgy érzi, hogy őt magát minden IS zavarja, meg tojáshéjon járkál a szomszédai miatt, addig ez van.

2022. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!