Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen élet az, hogy napi...

Milyen élet az, hogy napi szinten vasúttal ingázni Sopronból Bécsbe? Tehát Sopronban lakni és Bécsben (vagy Bécs-Sopron vasútvonalon) dolgozni?

Figyelt kérdés

Néztem vasúti menetrendeket, és vasúttal is lehet ingázni. Akkor is ha reggel 6-re, ha délután 2-re, de ha este 10-re kellene menni dolgozni, be lehet menni Bécsbe és onnan is haza lehet jönni. Igaz, 1 óra 7-12 perc menetidőt ír, kicsit sok, de szerintem a 4-5X-ös fizetésért megéri. Szerintetek? Van aki így csinálja?

Sajnos autóm nincs, de még csak jogosítványom se.

Persze ha sikerülne Sopronba költözni és Ausztriában dolgozni és ingázás a vonattal sem készít ki, akkor első körben jogosítványra, majd autóra gyűjtenék.

Ez jelenleg a Magyarországi fizetésemből lehetetlen.



2022. máj. 17. 17:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Lehet vele együtt élni. A vonat elég kényelmes, simán kihasználhatod azt a 2-2.5 órát valami hasznosra. Olvashatsz, vagy ilyesmi
2022. máj. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem költözöl akkor már Bécsbe? Hatalmas különbség nincs árban és nem kell napi 3 órát utazni...
2022. máj. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi Győr-Révfaluban lakunk és az ipari parkban dolgozom. A 10-12 km néha 40-45 perc autóval. Busszal 1 óra ( átszállással)


Ismerőseim közül ketten dolgoznak Bécsben. A győri lakásukat kiadták és Sopronban bérelnek lakást. Onnét járnak be autóval.


Szerintem, ha lehetőséged van akkor élj vele.

2022. máj. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#2

Mert a nyugati országokban nagyon nehéz albérletet találni. 3 hónap próbaidő után még 3 hónapot kell várni, mire vehetsz ki lakást. Akkor is csomó papír kell, pl a munkáltatótól is, hogy ebből a fizetésből tudod fizetni azt az albérletet amit kinéztél.

Legalábbis én így tudom.

És még akkor sem biztos hogy megkapod, mert így is többszörös túljelentkezés van.

Itthon kiperkálod a 2 havi kauciót, egy havi lakbért; már költözhetsz is, nem kérnek semmilyen papírt. (Eddig tőlem sosem kértek)

Nem mondom azt, hogy ha nem sokkal drágább, akkor nem költözöm ki, de csak akkor, ha már stabilan 6-9-12 hónapja dolgozom és stabil állásom van.

2022. máj. 17. 19:00
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

#4

Rengeteg munkatársam él kint, de én ilyenről nem hallottam arról pláne nem, hogy nehéz lenne találni.


Vonattal ingázás meg nagyon szar. Átszállásos, drága, és hosszú is. Párom meg egyik munkatársam néha vonatozik, ha mindannyian szabadnaposok vagyunk jogsival, és hát én biztos nem csinálnám rendszeresen.


4-5x es fizetést meg nem tudom hol álmodtad.

Max ha itthon a tanárt nézed meg kint valami irodai logisztikai melót talán... De jobb esetbe jó, ha 2x a fizu + a 13. és 14. havi ami nagyon messze van a 4-5x től.


Szerintem járj utána még a dolgoknak, mert a valóság teljesen más, mind a Bécsi élet, mind a fizuk tekintetében.


Vonatos ingázást meg olyan messze egyáltalán nem tudom ajánlani.

2022. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én esetemben meg van a 4X, mert az ország keleti részén lakom, épphogy megkeresem a 200-at túlóra nélkül.
2022. máj. 17. 19:27
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Németországban élek. Valóban sok papír kell és nem könnyű lakást találni, de amit írsz az túlzás. Nekem kétszer is sikerült próbaidő alatt
2022. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, ha annyi pénzt fogsz keresni, szerintem egyértelműen kint kéne próbálkoznod lakást találni.

Már eleve a vasúttól is lehet jó messze lesz melóhely, ha önmagában a rohadt sok vonatozás nem lenne elég.

Ha nem Soproni lennék, én biztos nem ingáznék ennyit soha többet, pedig én autóval teszem ráadásul. Ennyi időt feleslegesen elcseszni, bőven nem ér annyit, mint amennyit spórolni lehet vele.

2022. máj. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Egyébként nem muszáj Bécsben dolgozni. Néztem álláshirdetéseket Burgenland-ban, Sopronboz közeli Osztrák települések 20-30 km, az semmi. Nem sok állást néztem, de amit találtam az 2400-2700 euro (bruttó) amit hirdettek. Kicsit kevesebb mint Bécsben, de így is 3-3,5X annyi lenne a fizetés, ez így már jobban hangzik, nem?
2022. máj. 18. 17:48
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát akkor egyértelmű.

Én a helyedben megpróbálnék kint jó albit szerezni, mert Ausztriában rengeteg mindent kinti lakcímhez kötnek sajnos, nem vesződnék az elgettósodott jobb napokat is megélt Sopronnal, ha nem muszáj. Csak akkor, ha kint nincs jó árban albi, de azért lehet találni, ismerősöm majdnem olcsóbban lakik kint, mint Sopronban.

2022. máj. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!