Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen élet az, hogy napi...

Milyen élet az, hogy napi szinten vasúttal ingázni Sopronból Bécsbe? Tehát Sopronban lakni és Bécsben (vagy Bécs-Sopron vasútvonalon) dolgozni?

Figyelt kérdés

Néztem vasúti menetrendeket, és vasúttal is lehet ingázni. Akkor is ha reggel 6-re, ha délután 2-re, de ha este 10-re kellene menni dolgozni, be lehet menni Bécsbe és onnan is haza lehet jönni. Igaz, 1 óra 7-12 perc menetidőt ír, kicsit sok, de szerintem a 4-5X-ös fizetésért megéri. Szerintetek? Van aki így csinálja?

Sajnos autóm nincs, de még csak jogosítványom se.

Persze ha sikerülne Sopronba költözni és Ausztriában dolgozni és ingázás a vonattal sem készít ki, akkor első körben jogosítványra, majd autóra gyűjtenék.

Ez jelenleg a Magyarországi fizetésemből lehetetlen.



2022. máj. 17. 17:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#10

Erre nekem támadt így hirtelen egy hülye ötletem, nem lehet Ausztriában postafiókot bérelni, és az Osztrák dolgokat, Osztrák levelezéseket odakéretni?

2022. máj. 18. 21:49
 12/20 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem tudom.
2022. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ez nem vészes, sztem Budapestre kB fél millió ember ingázhat az aglomerációból a munkahelyére be a városba , és ők abba a forgalomba minimum ennyi időt elcsesznek. Csak te ezt Sopronból csinálod majd Euroban történő fizetésért. Ès a vonaton sokkal több dolgot tudsz csinálni. Szóval szerintem próbáld ki magad, a 200 ezres fizetèssel keleten se mèsz semmire. Napi szinten 100 ezer ember ingázik a nyugati határszèlről Ausztriába. Miért pont te ne tudnád megcsinàlni ha ennyi embernek sikerült?
2022. máj. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ès pár évet ki lehet bírni, ha màr van Ausztriai munka tapasztalatod, és lesz pénzed jogsira, sopronhoz közelebb is előbb alkalmaznak majd mint nulla osztrák munka tapasztalattal. Szóval egyet értek, 1-2 év kis utaztatás megéri azért, hogy legyen jövőd . Keleten havi 200, jogsi nélkül eléggé kilátástalan helyzet.
2022. máj. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én 5 napig bírtam a vonatozást...arra számolj, hiába a vonatmenetrend, ha másfél órát is késik...vettem egy lehasznált roncsot 50 euróért, igaz én nem mentem messzire, mert pont az osztrák határon lakom, de pikkpakk le tudtam cserélni jó kocsira.
2022. máj. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
10, a munkanélküli segélyen kívül semmihez nem kell kinti lakcím.
2022. máj. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16

Amíg nem volt pl. ingyenes covid tesztelési lehetőség akkor ahhoz is kellett burgenlandban pl. nekünk Bécsig kellett menni, hogy tudjunk kinti tesztet felmutatni. Persze ez már nem él jó ideje, de a hozzáállást jóé tükrözi.


Ott vannak a szintén kiváló szinte ingyenes tanfolyamok, amik kint sokat érnek, azokhoz sem férsz hozzá.


Szóval hidd el van bőven... Csak persze kérdés kinek mi fontos, aki mindenre szarik azt úgy se érinti egyik se.


Adóvisszaigénylés is sokkal bonyolultabb nekünk, mint a kint élőknek, meg ilyen ügyek intézése. Nekik pár perces kattintások ingyen, neked minden szarért be kell menned a szervekhez igényelni. Ez sem mindegy azért.

2022. máj. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17, 13 éve ingázok Ausztriába dolgozni. Sosem kellett a teszthez kinti lakcím, elég volt a munkahelyed címét megadni. Ingyenes tanfolyamon is részt vehettem többen is, nem tudom milyen tanfolyamra gondolsz...

Az adóvisszaigénylés sem bonyolult, egyedül az E9-es nyomtatvány kell otthonról, ha ez megvan, ugyanúgy pár kattintással ingyen meg lehet csinálni. Erre van a Finanzonline🤷‍♀️

2022. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Legalabb az 1500 euróval előre jutsz, nem olyan mint ha mondjuk az alföldi közepéről ingaznal debrecenbe 250 ezerért.lol
2022. jún. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Sopron-Bécs vonal nagyon tùl van terhelve, sokszor nincs is màr üloőhely, a vonat rendszerint késik: 1:20/1:25 mire beérsz Meidlingbe, Hauptbahnhofra meg altalaban mar 1:30 szokott lenni. Vagy mész az átszállásossal ott is tele van főleg tanév közben iskolásokkal.


Nagyon nagyon sokan ingaznak, ugyanezen okokbol amit te is irsz, de a fizetés téves: kb max 2x-3x keresel többet, viszont ne felejtsd el a havibérletet amit közlekedésre kell költened (Klimaticket jó megoldás erre). Meg a sok elvesztegetett óra az életedből…


Sopronba pikkpakk talalsz lakast, semmi nem kell hozza, Ausztriaban ebből tömeghisztit csinalnak.. Kaucio, kezes, szerződes, stb…

2022. júl. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!