Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire szereted azt a...

Mennyire szereted azt a helyet ahol jelenleg most élsz?

Figyelt kérdés

Melyik megye az?

Ha esetleg publikus akkor megyén belül is megnevezheted.



2022. aug. 4. 23:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

17:

A szórakozóhelyekre akkor is mindenki panaszkodott, mikor még Sopronban éltem (2005-ig), viszont ez viszonyítás kérdése, pl. Veszprémben még annyira sincs éjszakai élet, mint Sopronban.

2022. aug. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

# 21


De nézd a viszonyítási alapokat, azóta majdnem dupla ennyien lakják a várost, persze nyilván nem hivatalosan, mert senki se jelenteti be magát.


Meg én a kétezres évek elejéről sok jót hallottam az éjszakai életet tekintve, rengetegen sztorizgattak, hogy mennyivel jobb volt. Akkor gondolhatod most mi van.


2005 környékén sokkal kisebb volt a város még területileg is, nem hogy lakosság szempontjából. Még egy olyan kisvárosra is gyenge felhozatal a mostani tömegnyomorban röhejes kategória, de még annál is gyengébb...


Bár engem mondjuk az éjszakai élet érdekel a legkevésbé. Szinte sose járok el, bár még nekem is feltűnt, hogy amúgy ahhoz képest, hogy non-stop tömegnyomor mindenhol napközben, hétvégén éjjelente meg siralomház.

Nem erre számítana az ember, pláne mikor már nem tudják fizikailag hova felhúzni az új társasházakat annyi ember van itt meg jön folyamatosan.

2022. aug. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

#22


Ja meg amit kihagytam, ami még jól mutatja ezt, hogy az éjjelnappalik is sorra szűnnek meg. Nagyjából nem is tudom van-e még bármi éjjelnappali cucc itt.

Már ezt sem éri meg működtetni ebben a városban...

2022. aug. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
46%

Nem élnek kétszer annyian ma Sopronban, mint a hivatalos. 65 ezer körül van a hivatalos, lehet olyan 80 ezer max. Megjegyzem én 10 évig papiron ott éltem, úgy hogy valójában nem. Fiatalok közötti ilyen is akad sok.


2000-es években összesen kettő éjjelnappali bolt volt, és most is kettő van, a Schmauzer melletti akkor is megvolt, most is megvan, illetve régen a Lackner Kristóf utcaban volt az Ógabona tér elágazásnál, most 200 méterrel odébb vna egy az Ógabona téren, úgyhogy nem tudom mire gondolsz, hogy mik zárnak be. Egy ideig a nagy Tesco is nonstop volt, de ma már az országban 2 kivételével egy sem az.


Az éjszakai élet nem volt jobb, csak akik akkor voltak fiatalok, akkor panaszkodtak, most sztorizgatnak. Free, "Dódzó", Colosso voltak akkor a népszerű helyek, egy ideig a Zanza, most is van ugyanennyi ótvar diszkó, a Hangár meg most is ugyanolyan mint volt, néhány nagyobb koncerten és bulin tömeg, máskor pangás.


Ami akkor és most is hiányzott, és a városvezetés soha nem fogja engedni, az egy utca későig nyitvatartó teraszos kocsmákkal végigpakolva, lehetőleg a belvárosban. Mint pl. Pécsen a Király utca.

2022. aug. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Budapest, nem szeretem, nem nekem való. Kisebb településen is lehet jó az infrastruktúra, benne a közlekedés. Szemezek külfölddel.
2022. aug. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy Heves megyei településen lakom, semennyire nem szeretem. Hivatalosan város, amúgy csak egy lepukkant falu, egyes részei pedig kifejezetten putrisak. Nincs se normális munkahely, se szórakozási lehetőség. Van néhány bolt, de a választék nagyon gyér. A közlekedés felemás: a buszok vidéki viszonylatban viszonylag gyakran járnak, de vasúton csak teherszállítás van, a személyszállítás évekkel ezelőtt megszünt. Tele van maradi gondolkodású, begyepesedett, okoskodó, nagyképű, mindenbe belepofázó emberekkel, akik nem csak az idősebb korosztályból kerülnek ki. Egy totál depresszív hely, semmi élet nincs, még nyáron se, éppen ezért az emberek többsége mindig azzal foglalkozik, hogy a másik mit csinál. Egyetlen pozitívum, hogy lakik itt néhány rokonom, akikkel jóban vagyok. Nem csodálom, hogy az értelmesebb fiatalok menekülnek innen!
2022. aug. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

#24


Erre egy volt kollégám mondta a legtutibbat, hogy pár éve mikor valamilyen szavazás volt (én nem értek ehhez) csak 70 ezer Soproni bejegyzett szavazó volt.


Akkor lehet gondolkodni, hogy ha ennyien szavaztak akkor még hányan nem... 10 ezer 15 ezer nem szavazó, és 70 ezer szavazó? Ugyan már.


Bár ahogy nézem 2005 ből jobban vágod a várost, mint aki azóta is itt él minden nap meg az előtt is.

És most nem beszóltam, de 2005 óta nem itt élsz, amit meg 1 hete láttam szerinted nem így van :)

Legyen akkor szíved joga szerint.

Sopron úgy is csak a régi időkből meg a teljesen fals infókból ismert az országban.

2022. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

27:

2005 és 2011 között félig Sopronban éltem, szüleim és egyik testvérem a családjával most is Sopronban élnek, gyakran járok ott és gyakran beszélek velük, ileltve barátaimmal is találkozok, sőt szórakozóhelyeken is megfordulunk néha. Ja meg sokat mászkálok, pont hogy képben vagyok az új városrészekkel kapcsolatban.


Milyen szavazás? Erről konkrétan kell lennie hivatalos adatnak, de kétlem, hogy ilyet fogsz mutatni, így marad a szóbeszéd.


Ha abból indulok ki, hogy az elmúlt 20 éven mondjuk ránézésre jó ha 10-edével növekedett a beépített terület, amiben családi házas övezetek is bőven akadnak valami elképesztő népsűrűségnek kellene lennie, hogy dupla nanyi legyen a lakosság, mintva hivatalos. Igen, sok ember megfordul Sopronban, mert Sopronon keresztül járnak Ausztriába azok is, akik ingáznak, azok is, akik Sopronban tanulnak, de jelentős részük eleve nem Sopronban lakik. És van összevetési alapom, most egy olyan külvárosában lakok Budapestnek, ahol kb. annyian laknak hivatalosan, mint Sopronban, de nincs meg mindenből az infrastruktúra, mivel innen befelé járnak az emberek, és sokkal nagyobb nyüzsgés van itt, mint Sopronban.


Nyilván valóban többen élnek Sopronban, mint a hivatalos, de messze nem annyival, mint amennyivel mostanában divat ezt túlbecsülni (az én ismerősi körömben is sokan mondják, de totál pletyka alapon megy az egész, egy alap becslés cáfolja, elég ha az iskolák telítettségét nézed, amelyek nem telítettebbek, mint 2005-ben voltak)

2022. aug. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Hegyközpályi

Nagyon szeretem

2022. aug. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg költözés alatt állok, de csak a szomszéd kerületbe megyek Budapesten belül. Észak Pest mindkettő, szeretem mert parkos, sok a zöldövezet mégis minden egy köpésre van, belváros is könnyen elérhető.
2022. aug. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!