Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szellemi fogyatékos ordibáló...

Szellemi fogyatékos ordibáló szomszéddal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Hivatalosan egy otthonban volt, viszont valamilyen oknál fogva szeptember környékén kiengedték, azóta az egész utca az Ő ordibálásától zeng. Ezen kívül folyamatosan összehugyozza és szarja a lépcsőházat.


Folyamatosan reggeltől estig a káromkodását és a fogyatékos gondolatait kell hallgatni.


A közös képviselőt lehetetlen elérni, nem is a házban lakik, a rendőrök mossák a kezüket.


Egy intézkedés volt eddig csak, a közvetlen a szomszédjukba élő fickó egyik reggel véresre verte őt, azóta előzetesben van, a fogyatékos gyerek meg vígan ordibál tovább.


Már én is annak a határán vagyok, illetve többen is, hogy valamelyikünk kidobja az emeletről.


2022. okt. 16. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Költözés, mást sajnos nem tudsz csinálni. A törvény ezeket a gyökereket védi sajnos, amíg nem közveszélyesek addig semmit nem fognak csinálni velük. Nekünk is egy ilyen férfi a szembeszomszédunk. Volt hogy az iskolában ért szexuális zaklatás után azt kellett hallgatnom, mikor kimentem az udvarra, ahogy ez a nyomorék ordibálta nekem az obszcén szexuális megjegyzéseit. Hát inkább hagyjuk mennyire tönkretett lelkileg. A szüleim pedig mondták hogy tűrni kell, mert még mi kerülünk börtönbe. Gusztustalan ez az egész rendszer, úgy ahogy van.
2022. okt. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
baszdki kár hogy nem végezte ki az a hős. legszivesebben az ilyet én agyon csapnám, kár hogy emberszámba veszik
2022. okt. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Toleránsnak lenni vele. A szellemi fogyatékosság és a mentális betegség jelző nem arra van, hogy gúnyolódj valakin. Akinek tényleg ilyen problémája van, annak elfogadásra van szüksége. Akinek nincs, azt meg nem hívjuk így
2022. okt. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Elfogadásra?


Nagyszerű, nekem meg tudod mire van szükségem? Arra, hogy ne kelljek reggel 6-kor ordibálásra.


Ezt nem lehet elfogadni, csak a fogyatékosságot?

2022. okt. 16. 18:27
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz eset.

Nincs az illetőnek valami rokona, akivel fel tudnátok venni a kapcsolatot? Mert ő talán el tudná intézni, hogy ismét a pszichiátriára utalják, mert saját maga gondolom nem beszámítható.

2022. okt. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A szülők hasonló szinten vannak (vérfertőzéses család) távolabbi rokonokról én nem tudok.
2022. okt. 16. 19:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül lakik, vagy a szülőkkel? A szülők mennyivel "jobbak"?
2022. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%

Ami megoldás eszembe jutott: tudom, nem szép dolog hazudni, kövezzetek meg, de ha már ennyire megkeseríti az életeteket, akkor én összebeszélnék a lakókkal és közösen fordulni a rendőrséghez, mondván az ordibálásában már a lakókat is tettlegességgel fenyegeti, meg esetleg hozzátenni, hogy meg is akart volna verni valakit.


Tudom, nem szép dolog, de nem hiszem, hogy bárki is tolerálná ezt hosszútávon. Megértelek kérdező amúgy.

2022. okt. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lakókat összefogni és önkorihoz, jegyzőhöz be. Ha pedig nagyon bepörög és a legrosszabb állapotában van, akkor a mentőket kell ráhívni. Nekünk így sikerült egy bolond szomszédot eltüntetni. Amikor épp rájött egy ilyen pszichotikus ? valamilyen roham, amikor nem tudta, hogy hol van, hány óra, ki ő stb., ráhívtuk a mentőket és bevitték az akut osztályra. A rendőröket már a mentők hívták.
2022. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg nem kiengedték, hanem csak kidobták az elmegyogyóból, mert már senki sem fizette a kezeltetését.
2022. okt. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!