Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A tősgyökeres falusiak miért...

A tősgyökeres falusiak miért utálják a városiakat?

Figyelt kérdés
Nem azokra gondolok, akik ott laknak vagy gazdálkodásból élnek
2022. nov. 22. 10:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%

A városiak miért képzelik be maguknak, hogy a falusiak velük vannak elfoglalva? :)


Tősgyökeres falusi vagyok, meg a felmenőim is, sose érdekelt senkit hogy ki hol lakik, nem utálunk senkit emiatt.

2022. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Engem se érdekelt sokáig.

Aztán szembesültem velük. Lenézik a városit:

- nincs férfimunka lakásban, a férfi női munkát végez/a városi nő lusta

-színházba/edzőterembe/moziba/kávézóba járnak

-külföldön, repülővel utaznak

- sznob kajákat esznek

- értelmiségi elitizmusban élnek (2-3 nyelvvizsga, msc diplona, flancos angol nyelvű pozijuk van)

2022. nov. 22. 10:44
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

#2

Ezek konkrétan kivétel nélkül megvannak nálunk is otthon. Pedig mint írtam, falusiak vagyunk.

2022. nov. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%
Éltem a fővárosban. Kisebb faluban. Jelenleg Pestől 50 km-re egy kis városban élek. Úgy tapasztaltam, hogy a Pestiek a legbeképzeltek.
2022. nov. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

Kisvárosban élek. Nem utál senki senkit amiatt, hogy hol lakik. Se a falun élőt, se a megyeszékhelyen lakót.

A modortalan, tapintatlan, másokon átgázoló, folyton siető, életképtelen "bunkópestit", aki kiveri a hisztit ha 5 percet késik az 5 percenként járó busz és éhen hal, ha nem tud valahol készételt venni, mert nem képes magának egy szensvicset sem összedobni, na azt senki sem szereti. Az sem, aki pont ugyan ilyen, mert még ők sem bírják egymást elviselni.

2022. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

#5

Mondjuk annyit hozzátennék hogy az 5 percenként közlekedő busz késése szerintem pont a bejárós vidékieket idegesíti, mert a távolsági busz vagy vonat viszont nem 5 percenként indul.

Én legalábbis ki tudtam akadni mikor késett a metró, lehet hogy kintről vicces volt de ettől még ülhettem egy órát este a hideg szeles pályaudvaron, nem volt kellemes.

2022. nov. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%

#6


Én azt tapasztaltam mindig is, hogy az életképtelen "bunkópesti" idegesíti magát ezen mert azt szokta meg, hogy minden 5 percenként jár és nem kell sehova gyalogolni meg egy órát várni.

Felénk a vidékiek akik naponta bejárnak az agglomerációba vagy Bp-re, általában jobban hozzászoktak a várakozáshoz meg a késéshez, ezért előbb elindulnak hogy elérjék a csatlakozást.

2022. nov. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

#7

Jellemzően akinek fix időpontban van munkaideje, órája az nem tud előbb elindulni.

2022. nov. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#4


Én is így tapasztaltam, hogy a fővárosiak a legbeképzeltebbek. De ez nem a tősgyökeres pestiekre jellemző, hanem azokra, akik vidékről költöztek Pestre. :)

2022. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Faluban élek. Mellettünk van egy kisváros. Mindenki lesz@rja, hogy ki hol lakik.
2022. nov. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!