Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi jellemző a tősgyökeres...

Mi jellemző a tősgyökeres budapesti emberekre?

Figyelt kérdés

2020. máj. 16. 18:31
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
27%

Az hogy alapvetően felvilágosultabbak és értelmesek, mint a vidékiek.


Kevésbé konzervatívak, tudnak gondolkodni, nem olyan állatiasak, nem ösztönlények.


23/F Budapesti :)

2020. máj. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
31%
értelmesebbek* bocs. Hiába vagyok bp.-i, emberből vagyok :D
2020. máj. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
84%
Van ilyen meg manapsag?
2020. máj. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
26%
Büszkék rá, hogy már az öregapjuknak az öregapja is fővárosi volt.
2020. máj. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
56%
Nagyképűek a semmire, mint az első.
2020. máj. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
71%
Mindenki más. Annyira ostoba sztereotípiákban gondolkodni, mint a kérdező, vagy az előttem válaszolók.
2020. máj. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
51%
Rám, mint tősgyökeres budapestire az jellemző, hogy a szívem és az eszem is a fővároshoz húz. Járom az országot, de életvitelszerűen nem tudnék máshol huzamosabb ideig lakni (még egy Miskolc nagyságú városban sem). Ha mégis elhagynám Budapestet, kizárólag egy nagyobb világvárosban tudnék élni (München, Berlin, London, vagy New York). Lételemem a nagyvárosi lüktetés, ami most járvány idején nagyon hiányzik. (Az #1-esnek csak annyit, hogy alapvetően konzervatív gondolkodású kormánypárti vagyok.) :)
2020. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
52%
Az h vmi jellemzo egyes ember csoportokra az meg nem sztereotipia, de en se tudok semmi jellemzot mondani rajuk, alapvetoen nem sok torzsgyokeres budapesti van.
2020. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
84%
Jobban tájékozódnak Budapesten.
2020. máj. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
19%

#1-es vagyok, és mondanám itt valakinek, hogy az egészséges öntudat =/= nagyképűség. :)


Magyarországon 1 db. város van és Budapest a neve. Ez egy Metropolisz. Világváros. Olyan szintű, legalábbis húz felé, de persze kismiska az igazi nagyvárosokhoz képest. Magyarországon az összes többi vidéki things csak kisváros aka Town angolban jobban kijön a különbség, Budapest meg City (Metropolis). Ha megnézed bármilyen rendelős oldalt is vagy bármit azt írják: Budapest vagy vidéki kiszállítás satöbbi. Miért? Mert van Budapest és van körülötte vidék. Ennyi!


Evidens, hogy egy világvárosban többnyire jobb módú, értelmesebb emberek élnek, de itt tapasztalható is. Például az ilyen vidéki beszólásokból, hogy "ha nem lenne vidék, s paraszt, akkor nem lenne mit enned", miközben arra sem képes, hogy az eszébe jusson, hogy akkor megvenném külföldről (így is javarészt külföldi termékeket fogyasztunk, mert a magyarból kb a paprika meg a szőlő az ami ehető), s hogy a munkájuk annyit ér, amit bármikor egy majommal vagy robottal elvégzetethetünk, ha kedvünk tartja, csak olyan rendesek az államférfiak és a tudósok, hogy nem hagyják, hogy a sok millió paraszt munkanélkülivé váljon és éhezzen, mert máshoz nem ért, mint répát szedni. Nyilván vidéken is élnek értelmes emberek elvétve, onnan is származnak nagy magyarok, de aki ott van és ott is marad, az nem véletlenül van ott. És mielőtt jönne az, hogy "de a (buda)pesti parasztok így-úgy" ne felejtsétek el, hány felvándorolt vidéki van, és hogy valószínűleg ők azok a paraszt bunkók stb.


Én itt sem voltam se nagyképű, se nem szóltam le senkit. Mindössze tényeket közöltem. El lehet gondolkodni rajtuk, de bárhogy csűröd-csavarod nem lesz hamis, tehát köszönöm a diszlájkokat senkiházik, akkor is igaz :)

2020. máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!