Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek ez más faluban is...

Szerintetek ez más faluban is előfordul?

Figyelt kérdés

Például gyűjtsd már össze a fát ne hagyd kint az udvaron sokáig nézd meg a szomszéd már rég kész van vele vagy például jó nem kell kiabálni nem vagyok süket meg ha így folytatod a szomszéd meghallja valahogy mindig ide jukadsz ki a végén.

Mindig a szomszéd a viszonyítási alap érdekes nem?

Meg néha én is úgy vagyok vele kit érdekel hadd hallja úgyse fog beleszólni a családi vitába.


2023. jan. 1. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nem csak falun van, hanem varosban is. Aki ezeket mondja neked, nyilvan aggodik, hogy a szomszed vajon mit terjeszt el majd rolatok a telepulesen azok alapjan, amit lat vagy hall.
2023. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Az emberek általában szeretik, ha nem alakul ki róluk rossz vélemény.

Te is!

Senki nem örül, ha ordítozó családtag közhírré teszi a magánügyeiket legyen az falu vagy város.

Vidéken mindig is lenézték azt, akinek rendetlen volt a portája és ez most sincs másképp. Régen még tábla is volt, "Tiszta udvar, rendes ház!" felirattal.

A fát pedig egyébként is érdemes fedett helyen tartani, nem az udvar közepén, ahol rommá ázhat.

És igen!

Egy falu sokkal zártabb közösség, mint egy nagyváros. Gyakran szorulnak egymásra az emberek, mert nincs minden sarkon szupermarket, vagy éjjel-nappal gyógyszertár. Tehát a szomszéd és általa a falu, rólatok alkotott képe ilyen körülmények között döntő lehet.

2023. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egész jó meglátásotok van köszönöm szépen a választ!

Csak érdekelt kinek mi a véleménye erről vidéki vagyok.

2023. jan. 1. 14:12
 4/6 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk a fű ilyen dolog, soha senki nem hagyhatja a saját füvét hosszabbra, mint a szomszédé. Ha a szomszéd levágta, akkor neked is le kell 1-2 nap múlva, különben megszólnak, hogy "nagy a gaz" :D btw 2-3 cm különbségekről beszélünk, nem magas fűről.
2023. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát na igen elhiszem ezt meg kell szokni kivéve ha nem tanyán vagy erdőben él az ember
2023. jan. 1. 14:24
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Én falura költöztem, városról.

Volt hogy még utoljára tél elején lenyírtam a füvet. Na, rögtön hallottam is a fűnyíró hangját más házaknál is. Nehogy szégyenben maradjanak.


Gereblyézés. Nem szoktam. Lesz4rom, főleg a ház előtt. Közterület. Küldjenek ki közmunkást. A szomszédom "beszólt" hogy nem látott még gereblyét a kezembe! (látszott a fején hogy azt hiszi ezzel vérig sért) röhögtem egy jót : "hát nem is fogsz bammeg! “


Ordibálni meg nem is kell. Hallgatóznak. Nyitott ablaknál, ajtónál nem lehet telefonálni mert pofátlanul megállnak a közelbe hallgatózni.

Volt hogy direkt mondtam" képzeld, ez a f4ssz0pó szomszéd qva megint hallgatózik mit beszélünk. Nemhogy inkább a saját dolgával foglalkozna a mázsás disznója. Stbstb"

És neeeeem zavartatják magukat. Kiátkozhatom a belüket is. Türelmesem végighallgatják. Elképesztően kíváncsiak.

2023. jan. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!