Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Pár évtizede miért voltak...

Pár évtizede miért voltak ilyen meggondolatlanok az emberek?

Figyelt kérdés
Hatalmas, több emeletes házakat épültek amikben mára maradt egy nyugdíjas házaspár, rosszabb esetben egy özvegy aztán nincs pénzük kifűteni, nyomorognak benne eladni meg lehetetlenség ekkora energiapazarló házakat
2023. jan. 26. 21:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
93%

Akkoriban nagyon sokan a TSZ-ben dolgoztak, mellette csinálták a háztájit is.


Az a jólét jele volt, ha valaki nagy házat épített.


Azonban érdekes, hogy ezek az építkezők elvárták azt a gyerekeiktől, amit ők sem tettek meg.

Mégpedig azt, hogy maradjanak otthon, és éljenek a azüleikkel.

2023. jan. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
88%

Meg ment a versengés is, akinek nagyobb háza volt azt jobban lehetett irigyelni. Emlékszem még akkoriban is milyen kisstílűek voltak az emberek.

Most ugyanolyan gennyládák, csak más irányban.

2023. jan. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleimet KÖTELEZTÉK rá, ugyanis nem lehetett egyszintes házat építeni a nagyszerű "utcakép" nevezetű dolog miatt... (1985.)
2023. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
44%

AMúgy ez is érdekes, amit sokan írtak, hogy a nagy ház a jólét jele volt. Én jelenleg - a második válságot élem meg életem során, pedig még csak 28 vagyok - ügyelek arra, hogy minél inkább szegénynek tűnjek. Nem vagyok az, alsó-középosztálynak tartom magam. Bérelek egy kis lakást a belváros szélén, autóm nincs - leginkább azért, mert nem akarom, hogy legyen -, de hó végén nem szűkölök, marad pénzem, tudok jókat enni, utazni, stb. A 2008-as válság idején még gyerek voltam, most felnőtt vagyok, a legtöbb cuccom turkálóból van (leginkább környezetvédelmi megfontolásból), de még így is az van, hogy az elmúlt pár hónapban nem tudok a közeli közlekedési csomópontban úgy átszállni, hogy ne szólítson le valaki, hogy menjek be neki a boltba ezért-azért. Tanulnak ők is, tudják, hogy nem hordunk magunknál kp-t, de én úgy indulok munkába, hogy már nincs időm bemenni nekik semmiért, meg nem is mindig akarok, mert ha az összes nélkülözőt etetném, akkor én sem élnék meg.

És ha esetleg szatyrokkal megyek haza, akkor nem egy ember szólít le a 10 perces séta alatt, hanem 5-6. Nincs ezzel baj, megértik, hogy nem akarok adni nekik semmit - most még. De emiatt igyekszek olyan ruhát, cipőt, kabátot venni, ami jó minőségű, de nem látszik rajta, hogy nehogy meglássák, hogy egész jól élek, mert ki tudja, mikor fordul a kocka, és nem csak szépen kérni fognak, hanem esetleg rabolni is.

2023. febr. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
69%

Akkor rosszul csinálod, 24-es :) Ugyanis adakozni sajnos csak a "csórók" szoktak, nézd, pl. kik támogatják az állatmenhelyeket, stb.

Vagy melyik autóból nyúl ki egy kéz a piros lámpánál, hogy adjon a koldusnak aprót... szinte csak az olcsó (1 millió alatti) autókból. Nap mint nap látom. Akik kérnek tőled, nem azt nézik, hogy milyen a ruhád. Látják az arcodon a személyiséged, a jóindulatod.

2023. febr. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Autóm sincs, nem értettél meg. Én azt próbálom elkerülni, hogy kiraboljanak, megkéseljenek, amiért nem egymilka alatti, hanem semmilyen autót nem vezetek. Hidd el, szarnak rá, ki vagy, mi vagy, bepróbálkoznak ezek mindenkinél. Még a tizenéves kölyköknél is, akiknek semmi saját bevételük nincs.
2023. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

A mostanában épülő nagy házaitokkal nincs bajotok?

Pedig 25 év múlva azokból is elköltöznek a gyerekeitek, és ti egyedül maradtok benne.


Semmi különbség.


Egyszerűen ez az élet rendje.

dec. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!