Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Manapság az egyetemisták nagy...

Manapság az egyetemisták nagy része miből él meg?

Figyelt kérdés
Amikor én voltam, már akkor nehéz volt, de most, amikor minden háromszor annyiba kerül, támogatás nélkül szerintem lehetetlen. Nincs emiatt kevesebb egyetemista?
2023. febr. 1. 20:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
Nálam az van, hogy jól tanulok (BME-re járok, 4,7 az átlagom), erre azért jó ösztöndíjat kapok. Mellette fordítok, jó kiegészítés az is. Fix munkahelyet viszont nem vállalok, mert rá kell teperni azért, hogy ezt az átlagot elérjem, ha nem jön össze, (és esetleg ugrik az államilag finanszírozott dolog is), akkor még fizethetek is, annyit pedig nem keresnék 4 órásban, amennyit veszítek vele.
2023. febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%
Az én szüleim sem voltak gazdagok (anyum gyári munkás, apum szerelő), de 10 éve is tudtak adni minden hónapban 30-40 ezer forintot arra a pár évre, amíg egyetemre jártam a tanév 10 hónapjában. Az akkor még kiadta egy szoba bérlés árát rezsivel együtt.
2023. febr. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
86%

Én egyetemista vagyok. Kapok tanulmányi ösztöndijat, igyekszem jól tanulni, hogy minel több legyen. Szoktam kutatocsoportokhoz csatlakozni, azért is jar kutatasi ösztöndíj. Emellett hétvegente és délutánonként dolgozok.

Ennyi pénzel már viszonylag jól el lehet eldegélni. A kollegium nem drága, kajákból igyekszem azt venni ami épp akciós. Így tudok félre tenni, meg szórakozni és a hobbimmal kapcsolatos dolgokra költeni. A szüleim nem tehetősek, úgyhogy nem tudnak tamogatni, maximum ünnepekkor küldenek egy kis pénzt.

2023. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Az otthoni koszt tényleg egy nagy segítség. Csomó tartós dolgot meg tudnak venni a szülők, ezzel segítve a gyereket. Vagy nekünk volt otthonról lekvár, zöldség. Plusz amit vittem kaját az 1-2 max 3 napig kitartott, péntek este meg már otthon vacsoráztam.
2023. febr. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

14. Ja igen ez meg a másik.


Aki hetente hazajár az kb. minden héten hoz is annyi kaját magával otthonról, ami elég egész hétre. De aki 2-3-4 hetente, annak is nagy segítség, ha minden hazamenés után 3-6 napig nem kell kajára költenie, mert hozott otthonról.

2023. febr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#10 Nálunk mondjuk 10 éve sem volt rózsás a kollégium helyzet. Lehet azért, mert éppen belefutottunk az akkori felújítási hullámba.


Azt láttam, hogy akár a szociális ösztöndíj, akár a kollégium a politikáról szólt. Alapból nem engedném, hogy velem egyidős évfolyamtársak kezeljék azt, ki kaphat pénzt és ki nem. Ki kaphat kolit és ki nem.


Ráadásul egyetemenként erősen eltér volt ez is. Rokonomnak megcsinálták, hogy átíratták a nagyszülőkhöz meg szegények akik semmit nem keresnek, közben lakást tudtak volna venni a gyereknek. Nálunk meg olyan procedúra volt az egész, olyan papírokat kértek szaros 10-15 ezer Forintokért, hogy a bíróságon nem kérhetnek olyat.


Alapból érdekes volt nálunk a kollégiumi és ösztöndíj osztás. Konkrétan valóban teljesítmény 4+ átlag kellett az egyik legnehezebb szakon. Más egyetemen meg csak az nem kapott kollégiumot aki nem akart.

2023. febr. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha a családnak van anyagi háttere akkor nyilván abból. Ha nincs akkor dolgoznia kell. Ezt könnyebb szakokon megteheti. Ha például orvosira jár ott esélytelen a munka, mert a tanulás miatt nincs rá idő. Ott a 24 órából 25-öt tanulsz keményen. Egy megoldás még: diákhitel.
2023. febr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Alapból nem engedném, hogy velem egyidős évfolyamtársak kezeljék azt, ki kaphat pénzt és ki nem. Ki kaphat kolit és ki nem."


Na ez meg a másik. Ebből is szerintem rengeteg visszaélés volt a haveri kör irányába.


"Rokonomnak megcsinálták, hogy átíratták a nagyszülőkhöz meg szegények akik semmit nem keresnek, közben lakást tudtak volna venni a gyereknek."


Az hagyján, nálunk volt olyan kínai diák a kollégiumban (!!!), aki egy akkori, vatta új XC-60 vagy XC-90-es SUV-al járt. Abból most is és akkor is kijött egy garzon a belvárosban... No meg a sulihoz legközelebbi, legjobb állapotú kolikból is gyakorlatilag központilag kitúrták a magyar diákok 90%-át és telerakták amerikai vendégdiákokkal. Az amerikai vendégdiák pedig megérkezett, konstatálta, hogy 2-3 emberrel kellene egy szobában élnie, aztán becsukta az ajtót, leadta a kulcsot a portán és kibérelt a zsebpénzéből egy lakást... Persze a kolihelye megmaradt neki az egész szemeszterre. :)


"Nálunk meg olyan procedúra volt az egész, olyan papírokat kértek szaros 10-15 ezer Forintokért, hogy a bíróságon nem kérhetnek olyat."


Na igen, és a legszebb az egészben, hogy kb. a 90%-át lehetett hamisítani és bizony sokan éltek is vele.

Mennyivel, de mennyivel egyszerűbb és ésszerűbb lett volna kérni egy NAV-os jövedelemigazolást meg egy lakcímkártyát és kész. Nem b..szki, még öreganyám kutyájának a lábkörmét is mérjem le centivel, mert azt is be kell küldeni.

2023. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!