Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek ebben a csapda...

Mit tegyek ebben a csapda helyzetben?

Figyelt kérdés

27 éves srác vagyok. Az álmom mindig is az volt, hogy egyetem után Budapestre költözzek, ott alapítsak családot. Jelenleg vidéken élek az egyik megyeszékhelyen anyámmal, itt is van a munkahelyem, nem túl messze Budapesttől.

Itt az ideje, hogy leváljak édesanyámról, no meg apámról is. Anyám vett egy lakást aranyáron, ahová a tervek szerint hamarosan elköltözöm. Óriási segítséget nyújtott ezzel. Én is beleadtam a vételárba, de tudom, magamtól sose lett volna pénzem a lakásra.

Mindezek ellenére, el vagyok keseredve, mert mind a munkahelyem, mind a megvásárolt lakás röghöz köt ide vidékre.

Itt vidéken nem érzem jól magam. Minden olyan provinciális, depresszív, nyugger stílusú. Fiatal lévén elvágyódom innen. Barátaim nincsenek, de úgy érzem, Pesten tudnék kapcsolatokat létesíteni, ott több a lehetőség mindenre.

Csapdában érzem magam. A munkahelyem itt stabil, van lakás, ahova beköltözhetek önálló életre, viszont magányos vagyok, boldogtalan. Az ismerkedés itt nem megy, pedig hosszú ideje próbálkozom az interneten. A munkahelyről ráadásul nem rég ment el Pestre egy kolléganőm, akibe szerelmes vagyok. Sose mertem neki elmondani. Lehetett volna köztünk valami, mert tetszettem neki, de nem mertem lépni. Ha összeköltözhettem volna vele, el tudnám viselni, hogy itt kell élnem.

Felmondanék szívesen, de anyám megmondta, nem adja ki a lakást, hogy abból tudjak finanszírozni egy esetleges pesti albérletet, ha ott vállalnék munkát, illetve a lakás eladásába sem menne bele, ha Pesten akarnék lakást venni a jövőben a barátnőmmel, aki adott esetben majd velem elköltözne a fővárosba. Mondta, hogy akkor fizessem a magas albérleti díjat magam, ő nem segít.

A hosszú távú ingázás sem megoldás. Csináltam évekig, de belefáradtam. Elveszi egy csomó szabadidőmet, ugyebár az ismerkedésre nyitva álló időt is. Albérletet önállóan nem tudnék kifizetni, nettó 215000 Ft-ot keresek. Olyan szakmám van, amellyel magasabb fizetés elérhetetlen jó pár évig, ha váltanék, csak rosszabbul fizető állást kapnék.

Nagyon ki vagyok borulva. Hogyan tovább, hogy boldog legyek?



2023. febr. 18. 18:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
12%

"- visszahúzódó vagyok, nekem sajnos nehezen megy az emberi kapcsolatok kialakítása, és minél több ember van körülöttem (Pest), a nagy számok törvénye alapján könnyebben belebotlom olyan nyomikba, mint én"


Szerintem rossz a hozzáállás, amire alapozol. Kizárólag azért költöznél Budapestre, szerintem ezért felesleges.

Megyeszékhelyen is rengeteg lehetőség van. Elég nehéz elhinnem, hogy csak falunap-jellegű rendezvények vannak, fiataloknak is biztosan vannak lehetőségek (fesztivál, bármi).


Lehet, hogy az elköltözés után kétségbeesetten vágynál vissza, mert a hatalmas tömeg, rohanás-tülekedés, forgalom nagy zaja stb idegesítene.

2023. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%
Aki olyan nyomi (ezt te állítod magadról, nem én), mint te, az úgyis ugyanúgy fosni fog bárkihez is hozzászólni.
2023. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

"Megyeszékhelyen is rengeteg lehetőség van. Elég nehéz elhinnem, hogy csak falunap-jellegű rendezvények vannak, fiataloknak is biztosan vannak lehetőségek (fesztivál, bármi)."

- nincs. Ami van fesztivál, az mind nyuggereknek szól, meg gimiseknek



"Lehet, hogy az elköltözés után kétségbeesetten vágynál vissza, mert a hatalmas tömeg, rohanás-tülekedés, forgalom nagy zaja stb idegesítene."

- 5 évig éltem Pesten egyetem alatt, nem zavarna.

2023. febr. 18. 20:00
 14/20 anonim válasza:
100%

Valamilyen szinten értem a helyzeted, egy időben, egyetem után nekem is tervben volt, hogy Pesten éljek, vonzott a nyüzsgés, a nagyvárosi életforma. Bár én a családalapítást már pont, hogy nem tudtam volna ott elképzelni, de pár évet szívesen laktam volna Pesten.


Édesanyád gondolom tud a vágyadról, hogy Pestre szeretnél valamikor költözni. Hiába a segítő szándék, hogy vett egy lakást, amiben lakhatnál, egyrészt a saját nevén van, így ő rendelkezik vele, másrészt valószínűleg olyan céllal vette, hogy ezzel is odaláncoljon és lehetetlenné váljon az elköltözésed.


Ha nincsenek barátaid és visszahúzódó típus vagy, az nem hiszem, hogy sokat változna attól, hogy a fővárosban élsz. De nyilván rajtad múlik, ha aktívan keresed a lehetőséget az ismerkedésre.


Az ingázás nyilván nem opció, pont a lényege veszne el a dolognak, ismerkedni, társaságba járni nem lenne időd, hiszen a munkából és az utazásból állna a napod.


215000 Ft viszont nagyon kevés pesti albérlet finanszírozására.


Egyébként nem gondolom, hogy egy megyeszékhelyen ne lenne semmi szórakozási, ismerkedési lehetőség, falunapon kívül... Csak nyitott szemmel kell járni. Ha visszahúzódó vagy, első körben magadon kellene dolgoznod és nyitni más emberek felé. Erre akkor is szükséged lesz, ha végül Pestre költözöl, különben ott is ugyanúgy 0 társasági életed lesz, pluszban egy drágább megélhetésed.

2023. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%

"Az álmom mindig is az volt, hogy egyetem után Budapestre költözzek, ott alapítsak családot."

Itt az ideje hozzáfogni.

Az a lakás, amit anyukád vett, az övé. Egyedül kell mindent megoldanod. Szerintem kérd az áthelyezésedet Pestre, már most bérelhetsz egy szobát, hogy legyen hova menned. Elég indok, hogy ott szeretnél élni függetlenül. Tehát megoldható.

Indulj el a saját utadon.

2023. febr. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

A szoba bérlésen gondolkodtam már. Talán akkor anyám megenyhülne egy idő után. Nyilván most a düh beszél belőle, (hogy elutasítja a lakás eladását), de ha kialakulna ott egy értelmes párkapcsolatom, tartósan ott lenne a munkahelyem, belemenne, ismerem.

Az a gond, hogy egy újépítésű lakásba invesztáltuk a megtakarításunkat. A lakás burkolását is mi választottuk ki. Nyilván ezért is ragaszkodik a lakáshoz, mert az ő szellemi terméke a lakás kialakítása. Illetve a magához láncolás az, ami a fő motivációja. Hiába költözöm el, maradok anyuci pici fia.

Az lehet még talán megoldás, hogy itt helyben összejönni egy csajjal, akinek szintén az a vágya, hogy Pestre költözzön. Vele még talán azt is megléphetném, hogy egy albiba elköltöznék vele Bp-re.

2023. febr. 19. 09:21
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne várj senkire, indulj, válj le Anyuról.
2023. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 NTBS ***** válasza:
73%
Ha akarsz költözz fel. De a magányodon nem a város fog változtatni. Haverom lassan 20 éve él fent. Egy barátnőről sem hallottunk.
2023. febr. 21. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Kései Sirató ***** válasza:

Jókat írnak a többiek, nem városfüggő, hogy tudsz-e baráti kapcsolatokat kiépíteni.


Aldi, Lidl többet fizet, arra tudsz váltani és felköltözni Budapestre egy albiba.


Én maradnék a helyedben, Budapest koszos és túlzsúfolt város.

Helyben keresnék barátokat, ismerkednék mindenfele.

2023. febr. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
69%

Elengedném a lakást, és mennék szerencsét próbálni.

Budapesten valószínűleg egy sozbát tudsz majd bérelni először, de ez nem nagy különbség, annyi, hogy most nem anyukád lesz a lakótársad, hanem esetleg korodbeliek, ami eleve egy tök jó lehetőség barátság építésére, önállósodásra, stb. Másrészt, ha nem próbálod meg, örökké haragudni fogsz magadra és anyukádra is. Harmadrészt, mi a legrosszabb, ami történhet? Nem jön össze, és kénytelen leszel hazaköltözni? Semmiben nem fog különbözni a jelenlegi helyzettől, de legalább megpróbáltad.

2023. febr. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!