Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Odaadtátok volna ingyen a...

Odaadtátok volna ingyen a garázst?

Figyelt kérdés
Két éve eladtam az autóm, és azóta üresen áll a garázsom. Tavaly decemberben a szomszédom megkérdezte, hogy nem használhatná-e legalább télen, hogy reggelente ne fagyjon be a szélvédője. Mondtam, hogy havi 10 ezerért kiadhatom neki, amit nem fogadott el. Azóta láthatóan megsértődött, pedig én is pénzért veszem tőle a tojást, ő meg elvárta volna, hogy ingyen adjam, csak azért mert én nem használom.

2023. febr. 22. 13:38
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mennyiért veszed a tojást tőle, Kérdező?
2023. febr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem adnám ki egy tálca tojásért a garázsomat, kövezzetek meg... persze lehet itt csereberélni, de egy garázs meg pár tojás nem éppen ugyanabba a kategóriába esik.
2023. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

"az emberekkel lehet alkudozni"

Igen, de a szomszéd jött egy KOMOLY szívességet kérni.

Ilyenkor nehogy már a másiknak kelljen extra rugalmasnak lennie.


Amúgy meg azt mondom, add el neki a garázsod normál, piaci áron.

2023. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk havi 10 rugót fizetni azért a havi 3-4 éjszakáért amikor fagy... hát... nem túl jó üzlet.


Amúgy ha 2 éve használaton kívül vana helység, akkor csak jót tett volna veled, ha használja.

2023. febr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
86%

Nem.

Egyrészt ELŐRE nem tudhatod, mikor fagy. Tehát akkor 2-3 hónap máris az a pár éjszaka.

Utána jön az, hogy hát nyáron az eső elől is jó lenne ám bebújni... meg hát szerelni sem az utcán kéne... és a többi. Akkor már maradhatnak ott a szerszámok is?

Ez az én szerszámom volt mindig is, nem a tiéd!


Harmadrészt az ilyen kölcsönadás az macera. Bármit is csinál ott az illető, a tulaj felel érte.

Akkor is, ha felgyújtja vagy felrobbantja a garázst, mondjuk egy gázos autóval.

A tizes egy rendkívül baráti ár ezért.

Ja, és mondta valaki, hogy minden hónapban kell bérelnie?

Ha éppen nem akarja, akkor nem bérli.

2023. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Télen akarná használni, ami min. 3 hónap, nem úgy, hogy szól, hogy fagy lesz másnap, hadd álljon be. Ahogy a lakást sem adjuk oda ingyen, úgy a garázst sem. Ennyi erővel bkinél körül lehetne nézni, hogy pl. nem használod a biciklidet, hadd járjak vele. Aztán azért az is csak kopik.
2023. febr. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
56%

26 anyagi szinten tök értelek. Bár azér tmáshog ykopik eg ybicikli, mint egy garázs:D


Másrészről ez az anyagi megközelítés.

A másik megközelítés meg az, hogy majd ha szükséged lesz valaki segítségére, nem lesz kihez fordulni, vagy élből pénzt kér érte. Nem véletlenül szokták mondani, hogy érdemes jó szomszédi viszonyt fenntartani.

Pl anyáméknál a szomszéd átengedheti a tyúkjait anyámékhoz. A szomszéd vigyáz anyámék kutyájára, ha ők elmennek. Ha bármelyik kertben érdemi mennyiségben érik gyümölcs, áthíjvák a másikat, hgoy nyugodtan szedjenek róla. Ha kell egy-egy szerszám vagy eszköz, kölcsönvehetik egymáséit. Stb...

Persze, élhetünk elszeparálva is, amíg van pénzünk, helyünk és energiánk megoldhatunk mindent egyedül is, de... igazából minek, ha van lehetőség egyszerűbb útra is?

2023. febr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
78%
Mert az egyszerűbb út itt azt jelentette volna, hogy pofátlan szomszéd beköltözik ingyé a garázsba, a másik meg még fizessen is a szros tojásokért. Na ezért nem kell senkitől se szívesség, se én nem teszek szívességet. Mert a legtöbben ilyen suttyó pofátlan parasztok.
2023. febr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

28, nope, az egyszerűbb az lett volna, ha kedvezményt kap a tojásra a garázsért cserébe. Csak ezt senki nem dobta fel.

És még mindig nem tudjuk mennyiért kapja a tojást. Mert ha 100-110 forintnál olcsóbna kap házitojást, akkor a kérdzőnek ki van nyalva a segge.

2023. febr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Hát igen, senki nem dobta fel a tojaskedvezményt, mivel a pofátlan szomszéd az ingyengarázs lehetőségét dobta fel, tojás nélkül :D
2023. febr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!