Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Odaadtátok volna ingyen a...

Odaadtátok volna ingyen a garázst?

Figyelt kérdés
Két éve eladtam az autóm, és azóta üresen áll a garázsom. Tavaly decemberben a szomszédom megkérdezte, hogy nem használhatná-e legalább télen, hogy reggelente ne fagyjon be a szélvédője. Mondtam, hogy havi 10 ezerért kiadhatom neki, amit nem fogadott el. Azóta láthatóan megsértődött, pedig én is pénzért veszem tőle a tojást, ő meg elvárta volna, hogy ingyen adjam, csak azért mert én nem használom.

2023. febr. 22. 13:38
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
0%
30, hát ha a kérdező meg képtele beszélni, alkudni, akkor ne legyen már minden a szomszéd hibája. Néma gyereknek anyja sem érti a szavát...
2023. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
75%
A kérdező képtelen alkudni, amikor a szomszéd jött egy igen pofátlan kéréssel? 😀 hát nehari, de ez ne legyen már elvárt, hogy köteles felajánlani a garázst a tojásokért. A szomszéd baja, így járt.
2023. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
0%

32, nézőpont kérdése.

Így a kérdező sincs előrébb, pedig lehetett volna. Éppúgy elszalasztott egy jó lehetőséget, mint a szomszéd. Így egyikőjük sem lett előrébb. Szerintem a lehetőségek elszalasztása vereségnek minősül.

2023. febr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Még nem szalasztották el.

De itt a szomszéd tűnik erősen problémásnak, ezért nem lesz üzlet.

2023. febr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
56%
Nekem nem tűnik sneki semmilyennek. Annyit tudunk, hogy megkérdezett valamit, a kérdező mondott gy árat, a sozmszédnak az nem felelt meg és ennyi. Kommunikáció hiányában információnk sincs.
2023. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
79%
Hát pedig a 10000 ft nevetségesen alacsony ár. 20 éve is annyiért adtak ki egy garázst. Ha ezt nem fogadta el a fillérb@szó szomszéd, akkor szerintem ő maga sem jött rá, mekkora idióta.
2023. febr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

Én sem engedném hogy használja a garázst ingyen amit én fizetek.

Ha nem tetszik neki az ár ajánlat, Nincs üzlet.

Ennyi.

2023. febr. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Látom tegnap óta megy a téma, oda vissza.

Az elején én is válaszoltam, azóta sok érv jött arra is, hogy a "barátság " vagy legalábbis a jó kapcsolat is fontos.


Én meg erre azt tudom mondani, hogy akármennyire is visszásnak tűnhet elsőre, én is, és ismerősök közül is sokan azt vallják:

A jó barátság alapja, a pontos elszámolás!

Pont az ilyenek miatt!


Hány jó kapcsolat ment rá az ilyenekre?

Odaadná a garázst ingyen, de ott maradna benne a tüske, akkor jönne, hogy akkor adja ingyen a tojást, de akkor a másik érezné magát becsapva, stb stb.


Évek alatt ez az oda vissza adok kapok mindig csak a viszályt szüli, mert magában mindkét fél azért megjegyzi a segítségeket, kölcsönöket, stb.

És itt is látszik, hogy mindenki másképp értékeli, még ezt az 1 esetet is.

Na most akkor 10 év alatt 50 ilyen "cseregazdaságon" alapuló dolog, mekkora ellentétet szül?

Hát, nagyot!

Jó az ilyeneket tisztázni, semmit nem várni el ingyen, mindennek megkérdezni az árát, és ha pénz az ára, akkor el lehet dönteni, kell, vagy nem kell.

De ha (mondjuk egy értékesebb dolog) pénzért nem kell, az nem ok a sértődésre, hogy a másik pénzért adná.

Legalábbis, nem nagy ok.

Inkább úgy mondanám, jobb, hogy hamarabb felszínre került a dolog, és nem 5 év múlva lenne elővéve, hogy fordított esetben ez meg ez történt, és akkor lenne még nagyobb összeveszés.

2023. febr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
0%

Én vagoyk aki a jó kapcsolatot szorgalmazza.

És igen, egyértelmű, a pontosság fontos és csak olyan dologba szabad belemenni ami nem ültet tüskét az emberbe. Az egyértelműen nem működik, hogy "persze, hasnzáld ingyen", aztán rá másfél hónapra "figyelj, ha már hasnzálod, fizess már ennyit meg ennyit" (akár pénz, akár tojásban). Ez nonszensz. Ha megegyezik két fél valamiben, tartsák magukat hozzá és legyenek pontosak.

Én azért is mondom, hogy odaadnám és cseréb emondjuk kedvezmény tkérnék a tojásra, mert számomra semleges, hogy használatban van-e a garázs, amire nekem nincs szükségem, vagy sem. Ha meg másnak pozitív, hogy tudja hasnzálni, akkor valójában előrébb van a világ:D Valakinek jobb lett és senkinek sem lett rosszabb.Szerintem ez jó dolog.

De természetesen összepakolnám az ott tárolt saját cuccaimat és vagy elpakolnám vagy alaposan leltáraznám, megbeszélnénk, hogy mit használhat, mit nem, hova rakja a kulcsot, stb. Ha nem tudja tartani a megbeszélteket, akkor a pontosság nem jött létre, mennie kell.


A jó kapcsolat alapja a pontosság, nem pedig az egyenlőség. Engem nem zavar, ha értékben többet adok a másiknál, ha nekem semmi veszteségem nincs rajta.

De tény, ez én vagyok. Én a jó viszonyt többre értékelem havi 10-20-30ezer forintnál, egyszerűen nem vagoyk rászorulva ennyi pénzre, a jó viszony meg bőőőségesen többet ér. Pl ha a garázsomban parkol a sozmszéd, nagoybb az esély, hogy kölcsönadja a kocsiját, ha nekem nagoyn kéne valamiért. Ez többet ér párezer forintnál.


D epersze, abóbl indulok ki, hogy a szomszéd is jóhiszemű és jóindlatú. ha egy ipari göykér, nyerészkedő fsz, akkor nincs üzlet. De általában nem abbóls zoktam kiindulni, hogy rosszindulatú lenne a másik.

2023. febr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Be is mászkálna az udvarodba? Vagy kívülről járna be? 26-os vagyok.
2023. febr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!