Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ez lehet valami csapda?...

Ez lehet valami csapda? Kijöhetek belőle rosszul is?

Figyelt kérdés

8 hónapja lakom egy albérletben ahol a lakáson belül egy kisebb kialakított lakást bérelek. Elég jó hely és külön biztonságosnak érzem hogy gyakorlatilag két bejárati ajtó is zárja a lakást (az enyém meg az alap lakásé)

Egy fiatal testvérpár lakik a külső lakásban, néha zajonganak meg olajosat főznek elszívás nélkül emiatt szoktam nekik szólni, nagyon sokszor legalább 10x 20x kellett szólni mire leszoktak ezekről valamennyire.


Viszont 8 hónap alatt egyszer sem hívtak sehova, sétálni, bulizni, vacsorázni, egyáltalán bárhova. Soha.


Tegnap a lakótársnőmnél volt egy férfi és hallottam, hogy szeretkeznek (nem emlékszem, hogy hónapok óta lett volna ilyen). Ma pedig beszélt velem a lány és azt mondta, hogy jövő szombaton bulit szerveznek helyi emberekkel akiket megismerhetek és szólni akart nekem, hogy mit gondolok.


Még egyszer meg kell kérdeznem, hogy most azért szólt-e, hogy zaj lesz meg felfordulás, vagy amiatt, hogy részt vegyek a partin, de mivel 8 hónap óta nem volt ilyen nekem meg a legfontosabb a stabil lakhatás és a jó lakás megtartása (1 havi kaución kívül semmi nincs, se szerződés, semmi) ezért gondoltam arra is, hogy lehet hogy a lány (mivel nem tőle, hanem a testvérétől bérelem a helyet) valami felforgatásban gondolkozik, hogy kellemetlen helyzetbe kerüljek ami miatt elköltözöm, mert esetleg zavarja, hogy nem tud itt szeretkezni.


Sajnos a magyar valóságban gondolkodom és ezt raktam össze.

Nem hiszem, hogy 8 hónap után hirtelen barátkozni szeretne, szerintem inkább valami kellemetlenségen törheti a fejét? Nem tudom. Rosszindulatú sem szeretnék lenni hogy rögtön a rosszat látom, de mint mondtam, nekem a legfontosabb a stabil lakhatás és a konfliktus / félreértésmentesség ami eddig nagyon jól működött. Egy ilyen buli alkalmával beszélgetni kell idegenekkel, interakcióba lépni, kérdezgetnek, beszélnek rólam, hogy ki vagyok itt mit csinálok mennyit fizetek, milyen jó helyem van. Nem hiszem, hogy annyira nagyon jó buli lenne belőle.


Szóval talán az lenne a legjobb ha ebből kimaradnék és óvatos maradnék. Nem?

Ki mit gondol?


2023. febr. 22. 18:42
A kérdező szavazást indított:
igen, gyanús
nem, csak jót akar a lány
25 szavazat
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Szóval ha nem lenne egyértelmű, én arra gondolok, hogy a parti során valami kellemetlen téma, vagy kellemetlen helyzet alakul ki ami miatt vagy rámszállnak majd, vagy inkább magam költözöm el mert kellemetlen lesz utána velük élni. Ezt szeretném elkerülni és úgy érzem erre van annyi esély, hogy jobb elkerülni az összejövetelt.


Eddig egy nagyon jó nyugodt privát terem volt mások életterén belül egy kis buborékban, nem bonyolódtunk bele soha egymás ügyeibe.

2023. febr. 22. 18:44
 2/36 anonim ***** válasza:
40%

Figy, fingom nincs mi bajod van.

Viszont akkor menj el aludni egy hotelba.

Ennyi.

2023. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
93%

Azt mondod a stabil lakhatás számodra a legfontosabb, de egy olyan albérletet bérelsz, ahol nincs szerződés ami ezt bizonyítja... ez minden csak nem stabil lakhatás, akkor tesznek ki amikor akarnak és még csak be sem tudod bizonyítani, hogy bérelted tőlük és nem csak szimplán beköltöztél!

Szerintem ez a buli a legkisebb problémád!

Amúgy nem kötelező résztvenned a bulin, azt csinálsz amit akarsz.

2023. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Bolond vagy?
2023. febr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Nem, csak jól ismerem milyenek az emberek. Lehet a csaj valamelyik haverjának tetszik a kis lakás. Albérletre meg 99%-ban nincs szerződés ezt mindenki tudja.
2023. febr. 22. 18:54
 6/36 anonim ***** válasza:
83%
A lóf.aszt nincs szerződés albérletre!! Kötelező szerződést írni!
2023. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Csak úgy kidobni nem tudnak, meg meg sem tudják mutatni a lakást senkinek, ha ott vagyok benne. Viszont ha csinál egy ilyen bulit lehet belőle egy olyan konfliktus amihez neki nincs köze mert a haverja provokálja ki. Illetve ha egy ilyen házibuli van akkor nyitva lehet az én lakásom is és bejöhetnek megnézni, körülnézni ha valakit érdekel (nem szoktam zárni a belső lakást ha otthon vagyok csak ha elmegyek otthonról). Lehet bolond vagyok. De óvatos.
2023. febr. 22. 18:56
 8/36 A kérdező kommentje:
Hát én éveket éltem már albérletben soha nem volt szerződés. És soha nem volt probléma sem belőle.
2023. febr. 22. 18:57
 9/36 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, ne legyél már hülye! Már hogy ne rakhatnának ki? Mégis mi bizonyítja, hogy bérled a lakást?
2023. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
91%

"Albérletre meg 99%-ban nincs szerződés ezt mindenki tudja."


Szinte minden korombeli ismerősöm albérletben él. Mindössze egy (1) emberről tudok, akinek nincs szerződése és speciel ő nem is Magyarországon él. Amit nem szoktak sokszor szeretni a tulajok, az a tartózkodási cím bejelentése, de szerződése attól szinte mindenkinek van.

2023. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!