Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Közös udvaron, kizárólag...

Közös udvaron, kizárólag saját használatra telepíthet nyársalót a szomszéd?

Figyelt kérdés
Közgyűlésen felvetette 2 szomszéd, hogy a tarsasházunk közös udvarára telepítenének nyársalót. Csak és kizárólag a hozzájárulást kérték, belefizetni nem kell, de nem is engedik, mivel csak saját maguknak akarják a nyársalót. Én, mint ott lakó nem használhatom. A többség sajnos megszavazta, mivel nem laknak itt, nem is akarnak sütögetni. Ez így mennyire szabályos, hogy kisajátítják maguknak?

2023. márc. 2. 10:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nem arra kapott engedélyt, hogy kizárólag öncélúan használja, hanem arra, hogy telepítse. Ezt utólag jelentette ki, hogy nem mehet oda senki más sütögetni.

A kérdésem is erre irányult, hogy szabályos e az, ha csak saját célra telepíti és nem enged oda másokat, akinek ugyanúgy tulajdona a telek. Ha erre nem tudsz egy szimpla igent vagy nem-et válaszolni, magyarán nem tudod a választ jogi értelemben, akkor ne írj. Nem a véleményedre vagyok kíváncsi, hanem a jogokra.

2023. márc. 2. 11:42
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha o belementek akkor ja.. Enis inkabb fizetnem magamnak, minthogy osztozzak es mas osszebarmolja
2023. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ezt az ügyet elengedtem.
2023. márc. 2. 12:07
 14/15 anonim ***** válasza:
80%

Én is közös udvaros társasházban lakom. Az egyik szomszédnak nyáron medencéje van kinnt,a másik bográcsozik folyamatosan,a harmadik hintaágyat rakott ki,és még sorolhatnám. De nemhogy nekem,de még a gyerekeknek sem jutott volna eszükbe,hogy használják azt,ami nem a miénk. Pedig ugyanúgy a mi udvarunk is. Az a pár négyzet méter a szomszédodat is megilleti jogosan. Nem az egész udvart telepítette be,hogy te ne tudd használni.

Sugárzik az irigység belőled.

2023. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A közös használatú rész pont attól közös, hogy a közösség minden tagja használhatja...nemcsak jogilag....


De itt más a baj....


A nyársaló építése a közös használatú részre értéknövelő beruházásnak minősül...

Mint ilyen, minden tulajdonostársat megillet a használata és az építési költségeket a jogalap nélküli gazdagodás szabályai szerint követelheti a többiektől, aki építi.

Ez lenne a főszabály...


csakhogy itt az van, hogy nem kell hozzájárulni a költségekhez, cserébe kizárólagosan az építő akarja használni...


Kérdező!

Állapodjatok meg az építővel írásban, hogy kizárólagos használatért cserébe nem kell a többi lakónak hozzájárulni a költségekhez..


ha Te is akarod használni a nyársalót, beszéld meg az építővel, hogy arányosan hozzájárulsz a költségekhez...


Ha nem megy bele, fordulhatsz a bírósághoz, hogy tiltsa el az építéstől, mint birtokháborító magatartástól...

A közös rész a tiéd is, és ha te nem engedted meg neki az építést, akkor a te birtokjogodat sérti...

2023. aug. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!