Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakótelep autó jàratás?

Lakótelep autó jàratás?

Figyelt kérdés
Belém àllt egy öregember,hogy ne jàrassam már az autót indításnàl,meg leállításnál. kb 2-2 percet szoktam járatni indításnál,és leállításnàl. egy sportkipufogóvèg van az autón,de egyàltalán nincs olyan hangos hangja,nem ilyen hülyegyerek autó. mindig próbàlok a legkisebb gàzzal elindulni,meg beparkolni,soha nem túràztatom vagy bármi ilyesmi.valószínű nem csak velem van baja,mert tavaly óta 2 emberbe is beleállt,hogy hogy csapkodják a kocsiajtót reggelente amikor mennek dolgozni,és azt akarta hogy ne a lakótelep parkolójába parkoljanak.veletek történt hasonló?hogy oldottàtok meg?én megpróbàlom elkerülni a konfliktust amennyire csak lehet,mert ezek képesek rászállni az emberre főleg egy ilyen kis településen,de akkor is van egy határ.amikor én megyek dolgozni,vagy jövök munkàból,kb 20 autó,és busz ment már el a lakótelep mellett,azt ne mondja nekem,hogy ha azokra nem kelt fel,akkor pont arra fog,amikor én beindítom az autót,és 2 percig járatom.jelenleg azt làtom az egyetlen megoldásnak,hogy megpróbálok minél távolabb parkolni az “ő” tömbjétől,de sokszor muszák vagyok oda parkolni,mert csak ott van hely.azt meg biztos nem fogom csinàlni,hogy az 500 mèterre lévő bolt parkolójàba parkolok egy ilyen k*csög miatt. attól az egytől félek,hogy megrongàlja az autót. veletek történt hasonló?hogy oldottàtok meg.
2023. márc. 24. 22:45
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
szerinted hàny ember járatja az autóját reggelente?tèlen 4-5 percig szoktàk jàratni,mert gondolom azt hiszitek,hogy 1 perc alatt befűt annyira az autó,hogy leovladjanak az ablakok… kàr is volt ezt a kérdést kiírni,mert làtom csak az ember szavait próbàljàk kiforgatni itt az emberek. pont ez a lényeg,hogy nem pufogtetve van…
2023. márc. 24. 23:17
 12/26 A kérdező kommentje:
11-es te szerintem tipikusan az a fajta lakó vagy mint ez az öreg. miért kéne nekem gyalog vagy biciklivel járni munkàba?te megtennéd,hogy màs miatt jàrsz gyalog vagy biciklivel pl télen,úgy hogy ott az autó?
2023. márc. 24. 23:19
 13/26 A kérdező kommentje:
annak meg hogy turbos vagy nem turbos az autó,semmi köze ehhez a témàhoz szerintem,azt is te hoztad fel.nem turbos autónak se tesz jót,ha egyből leállítják,annak is jót tesz ha 30-60mp-et hagyjàk ketyegni…
2023. márc. 24. 23:21
 14/26 anonim ***** válasza:
0%

szerinted hàny ember járatja az autóját reggelente?tèlen 4-5 percig szoktàk jàratni,mert gondolom azt hiszitek,hogy 1 perc alatt befűt annyira az autó,hogy leovladjanak az ablakok"



Van jégoldó spray. Sec perc alatt megoldja kb.1.500 Ft és elég egy télre 1 flakon.

Felesleges autójáratásért külföldön büntetnek mert szennyezed a környezetet.

Az olyanok miatt mint te nem tudrunk még felzárkózni a Nyugathoz. Már a románok is utolérték bennünket. Nem fogadjátok el az újításokat, mert a Credotok: ' mindig így szoktuk'

2023. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is turbós kocsim van. Beülök, indítok, addig jár csak a motor, amíg bekötöm magam, meg bekapcsolom a rádiót, és már indulok is. Ha hazaértem, beállok, és már kapcsolom is ki a motort, amint beállt az alap fordulatra, ez olyan 3-5 másodpercig tart. Ezt írta a könyve, nincs is semmi baja. A turbónak csak akkor kell idő lehűlni, ha mondjuk pályán mentél egy fél órát, de akkor meg visszaáll normál üzemre addig, amíg hazaérsz. Úgyis állsz a lámpánál vagy kereszteződésben.
2023. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
14-es,te normális vagy?mi az hogy felesleges autójàratás?😂ez màr tènyleg hihetetlen.2-5 perc hőmérsèklettől függően,már felesleges autójàratás?szerinted ha lemegyek télen beindítani,és bekapcsolni a fűtést hogy melegedjen,hogy a kedvedért ne az átfagyott autóba kelljen beülni,és amîg jègoldó spray-vel befújkàlom,az szerinted nem vesz igénybe 3-4 percet?agyhalott…
2023. márc. 25. 10:48
 17/26 anonim ***** válasza:
53%
2023. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
37%
Aki erre felebred,az rohadt unatkozo semmittevo. Tomegsirban a helye.
2023. márc. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
Amúgy a 14-esnek igaza van, külföldön tényleg büntetik ha járatod az autót, na nem tudom pontosan mennyi az időlimit de ausztriában konkrétan rád is szólnak, hogy rendőrt hívnak, úgyhogy ja. Amúgy mi nagy autóőrültek vagyunk a férjemmel mi most költöztünk új lakásba ahol az egyik autónk pont a mi lakásunk alatt(is) áll(2 emelet). Van, hogy reggel 7kor és van, hogy este 11kor indul dolgozni. Egy 2.5 v6 dízel autó áll a parkolóban az ablakok alatt. Eddig olyan helyen laktunk ahol simán járatta 5 percig, télen tovább akár 10 percig is, mert nem volt akit zavart volna. Itt azért más a helyzet 2 perc után ő is elindul de nálunk fix parkolóhelyek vannak. Megértem, hogy mást zavar(de elmondásod szerint a bácsika már másba is beleállt), úgyhogy én megpróbálnám neki elmondani, hogy tényleg 2 perc az egész és próbalsz igyekezni, emiatt én nem állnék máshova az biztos. Szokták mondani a panel ilyen. Nekem pl ordibáló szomszédom van, én szívesen cserélnék veled!:D szóval értem én a bácsit is de lehetne sokkal-sokkal rosszabb szomszédja is. Nyilván őt csak ez érdekli, próbálj meg vele beszélni, hátha.
2023. márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
19-es,köszönöm az értelmes vàlaszt. mostmàr azt csinálom,hogy beülök,beindítom az autót,bekapcsolom az övet,fűtést,meg a lámpàt,aztán indulok. leàllításnál is ugyanez.ez max 30 másodperc. de ha ezért is szólni mer,komolyan szájba vàgom
2023. márc. 29. 15:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!