Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet csinálni ha már...

Mit lehet csinálni ha már gyomorgörcsöm van a szomszédtól?

Figyelt kérdés

Új helyre költöztünk, konkrétan egy ikerházba. Az ikerház másik felébe egy nyugdíjas néni él, aki szó szerint egész nap otthon van. Én eljárok dolgozni, férjemnek itthoni munkája van.

Van egy kis kert, ahol próbálunk dolgokat csinálni. Mulcsolás, komposzt, stb.

A néni pedig minden miatt szól! Először szólt, hogy tüntessük el a komposztot, mert büdös és rajzanak majd rá a legyek. Ekkor elástuk a komposztot. Majd szólt, hogy nagyon nagy butaság ez a szalmázás (szalmával mulcsolunk, semmit és senkit nem zavar), majd azzal kezdett el jönni, hogy tele van a kert gazzal, miért nem irtunk ki mindent és ültetünk inkább virágot. Úgyse marad meg semmi itt. (a gaz amit említett, igazából a szalmában található magokból kinőtt búza. nem terveztünk búzát vetni, de a zöldségek tényleg nem szeretnek annyira itt és úgy voltunk vele, hogy ha már kihajtott a búza, akkor megtartsuk, a magok majd jók lesznek madáretetőbe)

Ha lemegyünk a pincébe akkor azért kiabál le minket, hogy ne menjünk le, mert a macskája bemegy és mikor kijövünk onnan, akkor rázárjuk az ajtót.

Múltkor lomtalanítás volt és mondogatta, hogy miket dobjunk ki és mit ne... A MI CUCCAINK KÖZÜL!

Férjem egyszer hallotta ahogy telefonon beszélt valakivel arról, hogy mennyire semmirekellőek vagyunk és rendetlenek és hogy a férjemnek inkább dolgoznia kellene, nem egész nap itthon ülni..

Egyszerűen már félek kimenni a házból. Gyomorgörcsöm van ha meglátom, mert félek, hogy megint szólni fog valami miatt. Semmi kedvem nincs már hazajönni.



2023. máj. 28. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Szard le a hülye fejét neki.

Nehogy már így korlátozzon a saját otthonodban.

Legyen inkább rossz a viszonyotok de nehogy már ne csinálhass semmit otthon.

Ne engedje ki a macskát akkor ha bevan szarva,hogy bezárjátok.

Idióta vénasszony

2023. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Egyik füleden be, a másikon ki amit magyaráz. Van telekhasználati megállapodás?
2023. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Hogy mit. Hát ne csináld, amit mondtam, nem az anyukád, sem nem a főnököd. És légy tiszteletlen.
2023. máj. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

2-es

osztatlan közös.

2023. máj. 28. 16:59
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
2-es vagyok. Ez oké, de nincs külön használati megállapodás? ez a tulajdoni hányad arányában szokott meghatározva lenni, és le van benne írva, hogy ettől a ponttól eddig és addig ezé a tulajé, a másik oldalon meg ettől addig a másiké a használat joga, tehát le van írva, hogy ki melyik területet használhatja. Ilyen akkor nincsen? Én éltem már ikerházban, osztatlan közös telken, és volt ilyen, most is osztatlan közös telken élek, csak most 3 tulaj van 3 házzal, és itt is le van írva centire, hogy kié melyik területnek a használati joga. A sajátján meg azt csinál az ember amit akar, abba végképp nem szólhat bele, hogy te mit ültetsz meg hova. Ez teljesen nonszensz. De lehet azzal járnál a legjobban, ha elküldenéd melegebb éghajlatra határozottan, úgysem tud tenni semmit jogilag.
2023. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Kozos lonak turos a hata…. Tipikus esete.
2023. máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Visszaküldeném az anyukájába.
2023. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5ös

ja értem. ilyen természetesen van. köszönöm a tanácsot.

2023. máj. 29. 09:57
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Nálam már leesett volna "véletlenül" a lépcsőn, a hülye, barom, fideszes nyugíjas.
2023. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%
5-ös vagyok. Ez jó hír. Mert ebben az esetben hiába pofázik neked bármit, a saját részeden azt csinálsz, amit akarsz. Papírod van róla, hogy az a te részed, te használhatod, így jogilag nem szólhat bele. Ha legközelebb pofázik, magyarázd el neki ezt, ha pedig nem érti, akkor egyszerűen a továbbiakban ne szólj egy szót sem, csak csináld a dolgodat tovább, úgy ahogy neked tetszik. Nincs jogi eszköze, a pofázással pedig nem megy semmire. Nem ér annyit, hogy idegesítsd magad miatta.
2023. máj. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!