Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Dübörgő felsőszomszéddal mit...

Dübörgő felsőszomszéddal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy tud így járni, hogy ekkora zajt csapjon , nálam is laminált padló van de ha direkt szinte a sarkamat verem oda a padlóhoz akkor van ilyen zaj és kényelmetlen is így sétálni, legalábbis nekem, na meg tök logikusnak tartom, hogy alsó szomszéd miatt nem fogok direkt dübörögni.


Megkérdeztem, hogy mit csinál, mert borzasztó a hang mintha rám szakadna plafon, erre az volt a válasz, hogy mit csinálja, jár a lakásában azt csak szabad nem? Mondom persze, hogy szabad de nem tudna esetleg halkabban járni vagy odafigyelni erre mert korábbi lakóknál sose tapasztaltam ilyet és elég zavaró, erre közölte, hogy költözzek el ha valami probléma van, mondtam neki, hogy nem tervezek elköltözni , de ő miért nem tudna kicsit tekintettel lenni a másikra? Mire bemondta, hogy őt ugyan nem érdekli ez egy társasház , ez ezzel jár költözzek tanyára. Akkor már felhúzott , mondtam neki, hogy de ez nem normális amit csinál, én se ütöm a plafont meg hallgatok hangosan zenét mivel tekintettel vagyok a másikra. Erre mondta, hogy hát ez van és rám b*szta az ajtót..


Mit lehet egy ilyen kr*tennél kezdeni?


Mondanom sem kell, hogy nem egy norvég csere diákról van szó, így nem akarnék gondot magamnak azzal, hogy még jobban kötekszek vele , mivel láttam rajta, hogy nem érdekli.. már azon is elgondolkodtam, hogy direkt csinálja vagy nem tudom..


2023. jún. 1. 18:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
89%
Teljes mértékben megértem a problémád, ugyanebben a cipőben járok én is. Ha nem lennének ilyen magas ingatlan árak, már eladtuk volna a lakast. Konkrétan élhetetlen. Nyugdíjas öreglany trappol felettem reggeltől estig, zeng ház, borzalmas. Többször beszéltem vele, a problémát sem érti, kikéri magának, ő így jár, nem fog alkalmazkodni senkihez stb. Sokszor eszembe jut, ha leesne a lépcsőn és segítségre szorulna, átlépnék fölötte. Elvette az otthon érzését, utálok itt élni.
2023. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

Meg tudom érteni a kérdezőt.


Én kezdem azt érezni, hogy maximum a sírban lesz nyugtom.


Régen laktam egy albérletben, tök csendes, nyugodt hely volt. Felső szint, felettünk senki. Mellettünk egy pár lakott, gyerekük is született, néha hallottam hogy sír és csitítják, de tök élhető volt.


Utána a pár elköltözött, fiatalok jöttek és akkor elkezdődött a folyamatos dübörgés. Ráadásul a lakás is máshogy lehetett átrendezve mert minden is áthallatszott, ráadásul rendszeresen lógtak ott ismerőseik akik közül az egyik folyton óbégatva beszélt.


Este folyton annyit hallottam, hogy düb-düb-düb... bumm... bamm... düb-düb- düb... bumm. Minden lépés, minden ajtócsapkodás hallatszott. Alig vártam, hogy elköltözhessek onnan.

2023. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a társasház ilyen átkozott dolog. Én is alig vártam, hgy elköltözzek egy iyen banda alól. A másik helyen aztán jó volt...míg be nem költözött egy hasonló éjjel/hajnalban is rumlizó banda. Ez csak akkor nincs ha valahol te laksz legfelül. Nekem egyedül a memóriahabos füldugó segít elaludni ilyenkor.
2023. jún. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj, hogy aki így jár, észre sem veszi. Én is ilyen vagyok, nem szándékosan :D Barátom szokott szólni - a szomszéd még nem.


Ez van, nem direkt csinálom. A gyerekordítás amúgy sokkal rosszabb.

2023. jún. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Tarsashaz átka. És annyi ilyen van, szinte összes alberletemben szívtam legalább 1 ember miatt. Pedig sok helyen laktam már. Sajnos szerintem ez kikerulhetetlen
2023. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#11


Igen én is ezt érzem, itt lakok már 7 éve , első években semmi gond nem volt amíg más lakott felettem, még mindig mondtam is, hogy nem értem panelekről a "hisztit" mivel szinte alig hallok valamit. A többi szomszéd alul,oldalt továbbra is semmi zaj, de persze felettem fogtam ki egy ilyen hülyét.


Én is szinte utálok már hazajönni is melóból mert tudom, hogy mi vár. Az meg mondjuk, hogy ledőljek pihenni délután vagy hétvégén nap közben az kizárva mivel a földhöz k*r valamit aztán felriadok és csak rosszabb..


"Vicces" az átlépős sztori, nekem is eszembe jutott már, hogy az ilyen viselkedése után meg, hogy ennyire nem érdekli, hogy megkeseríti az életem ha egy szakadékon nyújtaná a kezét biztos nem nyújtanám oda és odamondanék neki valami frappáns szöveget mint nekem ő, hogy "költözzek el ha nem tetszik" meg a hasonlók aztán ott hagynám.

2023. jún. 2. 15:04
 17/21 anonim ***** válasza:
42%

#13 Sajnos felül lenni sem jelent semmit.


Panelban lakom, 2. emeleten. A lift búgása, ajtócsapódása simán behallatszik. A magasföldszinten lévő népek időnként bulit tartanak este, konkrétan úgy hallom, mintha az én lakásomban lennének. Ettől függetlenül lekopogom, legalább általánosságban véve relatív csend van.


Korábbi albérletemben a felettem/alattam lakók az erkélyen élték az életüket, minden is behallatszott.

2023. jún. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Tényleg az erkély meg tud jó lenni.


Szelloztet az ember nyáron és konkrétan minden parbeszed bejon a kinti erkélyről, legjobb mikor cigifüsttel van keverve

2023. jún. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#17


A lift meg ajtócsapása kiküszöbölhető, hogy nem 10esbe mész, ez nem szomszédfüggő, előre tudhatod..


A buli nyilván hallatszik mindenhol, viszont ott elég könnyen orvosolható ha rendőrt hívsz, ha rendszeresen csinálják és a rendőr kérésére se fejezik be akkor a rendőrök is megunják és mennek a csekkek. Ez még a jobbik eset.


De arra nem tudsz rendőrt hívni, hogy dübörög a felszőszomszéd meg leejt tárgyakat amiktől szívbajt kapsz..


#18


Az erkély vagy az utca zaja meg szintén az, hogy becsukhatod az ablakot és egyből jobb lesz. Ezek már nem is zavarnak , semmi ahhoz képest mint amikor a felsőszomszédod zaját hallgatod amit a plafonon meg a falakon át hallasz

2023. jún. 2. 15:27
 20/21 anonim ***** válasza:
40%

11-es vagyok.

Régebben úgy oldottam meg, hogy ne halljam a lépteket és a baszkolód@st, füldugót tettem a fülembe. Házimunka közben zenét hallgattam fülesen, film/TV szintén. Telefonálás is fülhallgatóval. Teljesen jól működött, kiegyensúlyozott voltam, mert könnyen ki tudtam lépni a zavaró helyzetből. Aztán megszületett a gyerekem, nem tudtam ezeket a praktikákat bevetni, nyilván hallani kell a babát. Természetesen a klumpás öreglány nyugdíjas lett, sosem megy sehova.Azóta maga a pokol az itthonlét...

Nem tudom Neked mennyire kivitelezhető ez a megoldás.

2023. jún. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!