Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan működik ez a kolégiumis...

Hogyan működik ez a kolégiumista dolog?

Figyelt kérdés

Szeretnék kolégiumos lenni Budapesten , de nem tudom hogyan működik ez a rendszer illetve mennyire jó kolégiumosnak lenni.

Hogyan kell eltartani magad, mennyibe kerül, a szobaárak kedves, az iskolához tartozó épület vagy nem, hogy vannak a szabályok?

Válaszokat köszönöm!!



2023. júl. 23. 05:46
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

kollégistának hívják :)

Azt azért jó lenne tudni, hogy milyen kollégiumra gondolsz...középiskolai (gondolom nem), főiskola-egyetemi?

2023. júl. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Felvesznek. Laksz. Néha hazamész. Diplomázáskor kiköltözöl.
2023. júl. 23. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha fa**szfej szobatársakat fogsz ki akkor pokol tud lenne a kollégiumista élet
2023. júl. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy középiskolai, vagy egyetemi kollégiumról van szó:

Középiskolai kollégium: felvesznek az iskolába, szólsz, hogy jelzed, hogy messze laksz, esetleg olyan helyen laksz, ahonnan problémás a bejárás. Majdnem minden középiskolának, van kapcsolata, megállapodása kollégiummal, vagy kollégiumokkal, aki fogadja annak a közepiskolának a diákjait. Van egy nevelő tanárod, aki valamilyen szinten felelősségel tartozik érted és te is elszánolasi kötelezettséggel van feléd. Itt általában van kötelező tanulószoba, a nevelő tanárod megkapja az órarendet és azt hogy mitől mindig kell az iskolában tartózkodni, ha valamiért ebben változás lenne jelezned kell felé, ha netán később mennél vissza akkor jelezd kell felé, nyilván nem 15-30 percről van szó, de pl. 2 óra helyett 5-6 óra körül szeretnél vagy tudsz csak visszaérni azt meg kell vele beszélni, figyeli a tanulmányi eredményedet és ha valami rossz vagy nem megy felveszi a tanároddal a kapcsolatot esetleg megkeri a kollégiumi illetekes szaktanár hogy segítsen neked a tanulásban, sokszor ő maga is szaktanár ha pont a tantárgy illetékes ő fog neked segíteni. Tartja az osztályfönökkel a kapcsolatot, hogy van e valami probléma e veled, jársz e rendesen iskolába. Ha bármi problémád van hozzá fordulhatsz, ha tud és ha kompetens akkor segít. Itt általában van menza reggeli, ebéd, vacsora, amire befizethetsz. Körülbelül ennyi!

Nekem középiskolában volt olyan osztaly társam aki Pesti volt Pesten volt a suli is viszont annyira rossz családi helyzete volt hogy kollégista volt.

Egyetemi kollégium: Majdnem minden egyetemnek vannak kollégiumai. Ha felvettek egyetemre jelenkezhetsz/pályázhatsz férőhelyre. Itt számít: felvi pont, távolság, szociális állapot(egy főre jutó jövedelem, elvált szülők, hányan vannak egy háztartásban, kiskorú testvérek száma, hátrányos helyzet, esetleg tartós betegség stb). Másodévtől tanulmányi átlag és szociális helyzet számít.

Itt sokkal szabadabban elhetsz, nincs nevelő tanár. Étkezés saját magad oldód meg főzöl, veszel magadnak, valamelyik koleszba van büfé, vagy menza szerűség. Akkor jössz mész amikor szeretnél, van ahol annyi megkötés van hogy reggel 6-7 órától este 22-23 óráig lehet ki be járni. Koleszen kívül és lehet tölteni az éjszakát. Tanulás sem erőltetik, kivétel a szakkollégium. Körülbelül ennyi!

Természetesen az egyetemi kollégiumban a házi rendek között lehetnek kisebb eltérések.

2023. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommntelőnek köszönöm ő segített most a legtöbbet. Igen gimnáziumba gondoltam mert én Zsámbéki vagyok és a II. Kerületben van 2 gimnázium amit kinéztem , de még keresek más gumikat is.
2023. júl. 24. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!