Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális ennyire támaszkodni...

Normális ennyire támaszkodni a szomszédra? Hogy mondjam meg neki, hogy ne hívogassa a férjem?

Figyelt kérdés

Két éve mellénk költözött egy egyedülálló anyuka a három gyerekével (két fiú, egyikük 18, másik 15, és egy 10 éves kislány). Mikor beköltöztek köszöntöttük őket, de soha nem alakult ki túl nagy barátság. Néha találkoztunk boltba menet, s a 14 éves kislányom gyakran a fiával járt iskolába. Ennyiből állt/áll a kapcsolatunk.


Viszont már beköltözésünk napjától kezdve gyakran kér segítséget. Nem olyasmiről van szó, hogy kölcsönkér egy kis sót, vagy zsemlemorzsát, mikor zárva a bolt (ez természetes szomszédok közt nálunk). Ehelyett a férjemet rendszeresen hívja át, hogy segítséget kérjen. Teszem azt faragja le a karácsonyfa tövét, hogy beférjen az álványba, nyírja le a füvet, segítsen összerakni az új szekrényt stb. Sokszor van, hogy csak átszól a kerítésen, minden előzmény vagy magyarázat nélkül, hogy "Küldd már át a Pistit (nem így hívják a férjem, de nem szeretném név szerint említeni)!".

Szinte már úgy érzem a férjem nem egy családnak a feje de kettőnek.


A férjemmel még nem beszéltem róla, nem akarom felhozni, de őt is sajnálom. Egy dolgozó emberről van szó, akinek elég itthon nyírnia a füvet, így is alig van ideje pihenni.


Értem én, hogy egyedül álló anya, s én könnyen beszélek, mikor itt van a férjem, ráadásul csak egy gyerekről kell gondoskodnom, de szerintem ez akkor sem normális?


Nem akarom vele teljesen lerontani a szomszédi kapcsolatot, de valahogy mégis csak közölnöm kéne vele, hogy hagyja kicsit a férjem. Hogy tegyem ezt meg?

Vagy túlreagálom?



2023. aug. 11. 15:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Indíts vállalkozást, mint ez:


[link]


és számlázd ki a férjed XD

2023. aug. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
99%

"A férjemmel még nem beszéltem róla"

Pedig egy házasságban ez az első dolog, amit meg kellene tenni.

2023. aug. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Hogy nem lehet erről beszélni? Már az első eset után elbeszélgettem volna a férjemmel.
2023. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

1. Beszélsz a férjeddel - ez az alap!- , hogy ö hogy látja a dolgot.

2. Ha a férjed sem érzi ezt rendben lévönek, akkor megoldást keresni: Vagy szóltok neki, hogy "Pisti" nem ér rá mindig, vagy közlitek, X összeg ellenében havi Y órát dolgozik nála.

3. Ha a férjed szerint ez rendben van, akkor megkérdöjelezem kettötök kapcsolatát

2023. aug. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor mennyi időre tűnik el a férjed?
2023. aug. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A két nagyfiú már pont nyírhatja a füvet...
2023. aug. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd már nekem, hogy a 18 éves srác (vagy akár a 15 éves is) nem tudja lenyírni a füvet!


Nem érzed úgy, hogy itt valami nem stimmel?

2023. aug. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem esküszöm. Attól, mert ezt ide kiírtad, ki fogod merni nyitni a szádat a férjednek vagy a nőnek?

Ha a férjed tutyimutyi, inkább átmegy, csak nehogy rosszat gondoljanak rajta, akkor neked kell rendet rakni.

A nőnek megmondod, hogy "Szia Évikém, nem megy többet a Pisti, a 18 éves fiad felnőtt, a 15 éves is elbír egy fűnyírót, a fát is ki tudják faragni karácsonykor. További szép napot!"

Az, hogy ő erre hogy reagál, kizárólag az ő dolga. Nem a tiétek.

Na most, hogy én a saját belső eszköztárammal simán le tudom ezt rendezni, neked segítség volt? Mered ugyanezt megtenni?

2023. aug. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarom vele teljesen lerontani a szomszédi kapcsolatot." Miért nem? Milyen pluszt ad ő az életedhez?

Én úgy látom, hogy csak elvesz belőled. Energiát, önbizalmat, a férjeddel lévő időt. És ezek hatására mardosod magad belül. Ezt nem akarod lerontani? Érdekes vagy.

2023. aug. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

-A nő is letudja nyírni a fűvet!

-Ahol veszi a fàt ,jobb helyeken befaragják,vagy vegyen műfenyőt!

-Egy bizonyos összegért összeraknak a bútort!

Sorolhatnàm.

Kihasznàlja a fèrjed!

Elég tutyi-mutyi pali lehet,vagy tetszhet is neki a szomszèd nő.

Kérdezz,mert ha nem kérdezel-választ nem kapsz!

Én megmondanàm.a nőnek,hogy ennyiszer n.fog segíteni,mert fàradt.

Oldja meg maga.

Én 50 éves nő vagyok ès èn nyírom a fűvet.Sőt szeretem is csinálni.

2023. aug. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!