Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális ennyire támaszkodni...

Normális ennyire támaszkodni a szomszédra? Hogy mondjam meg neki, hogy ne hívogassa a férjem?

Figyelt kérdés

Két éve mellénk költözött egy egyedülálló anyuka a három gyerekével (két fiú, egyikük 18, másik 15, és egy 10 éves kislány). Mikor beköltöztek köszöntöttük őket, de soha nem alakult ki túl nagy barátság. Néha találkoztunk boltba menet, s a 14 éves kislányom gyakran a fiával járt iskolába. Ennyiből állt/áll a kapcsolatunk.


Viszont már beköltözésünk napjától kezdve gyakran kér segítséget. Nem olyasmiről van szó, hogy kölcsönkér egy kis sót, vagy zsemlemorzsát, mikor zárva a bolt (ez természetes szomszédok közt nálunk). Ehelyett a férjemet rendszeresen hívja át, hogy segítséget kérjen. Teszem azt faragja le a karácsonyfa tövét, hogy beférjen az álványba, nyírja le a füvet, segítsen összerakni az új szekrényt stb. Sokszor van, hogy csak átszól a kerítésen, minden előzmény vagy magyarázat nélkül, hogy "Küldd már át a Pistit (nem így hívják a férjem, de nem szeretném név szerint említeni)!".

Szinte már úgy érzem a férjem nem egy családnak a feje de kettőnek.


A férjemmel még nem beszéltem róla, nem akarom felhozni, de őt is sajnálom. Egy dolgozó emberről van szó, akinek elég itthon nyírnia a füvet, így is alig van ideje pihenni.


Értem én, hogy egyedül álló anya, s én könnyen beszélek, mikor itt van a férjem, ráadásul csak egy gyerekről kell gondoskodnom, de szerintem ez akkor sem normális?


Nem akarom vele teljesen lerontani a szomszédi kapcsolatot, de valahogy mégis csak közölnöm kéne vele, hogy hagyja kicsit a férjem. Hogy tegyem ezt meg?

Vagy túlreagálom?



2023. aug. 11. 15:44
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát tegyük fel a legjobbakat. Én a helyedben átmennék naivba, és amikor áthívja a páromat én is mennék vele, hogy de jó, akkor legalább addig tudunk mi is kicsit dumcsizni. Még talán valami sütivel is készülnék, hogy viszem, ő elég ha csak a kátvét főzi le /legalább költsége is megjelenik nála az áthívogatásnak/. Ha meg látom, hogy épp ottvan a nagyfia is, akkor mondanám, hogy dejó, Zolika, nézd csak meg, hogy csinálja Pista, most megtanulod, anyukádnak nem kell kivárni, mikor érünk mi rá.


Ha tényleg csak kihasználják a párod, akkor így talán észreveszi, hogy kicsit túlzásba esett és mégse gyanusítottad meg egyiküket se, ha ártatlanok.

2023. aug. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Megemlítettem a szomszédnak a problémát, de sajnos semmi nem lett belőle. Sápítozott, hogy ő nem tudta, hogy ez engem zavar és hogy a férjem sem mondta soha, mindig olyan lelkesen segített neki. Előadta a szokásosat, hogy neki milyen nehéz.

Mondtam ha füvet kell nyírni stb. ott van a két fia. Csak bólogatott, meg se mukkant. Úgy gondolom ezt előbb meg kellett volna tennem. Köszönöm a tanácsokat!

2023. nov. 9. 22:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!