Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Normális ennyire támaszkodni...

Normális ennyire támaszkodni a szomszédra? Hogy mondjam meg neki, hogy ne hívogassa a férjem?

Figyelt kérdés

Két éve mellénk költözött egy egyedülálló anyuka a három gyerekével (két fiú, egyikük 18, másik 15, és egy 10 éves kislány). Mikor beköltöztek köszöntöttük őket, de soha nem alakult ki túl nagy barátság. Néha találkoztunk boltba menet, s a 14 éves kislányom gyakran a fiával járt iskolába. Ennyiből állt/áll a kapcsolatunk.


Viszont már beköltözésünk napjától kezdve gyakran kér segítséget. Nem olyasmiről van szó, hogy kölcsönkér egy kis sót, vagy zsemlemorzsát, mikor zárva a bolt (ez természetes szomszédok közt nálunk). Ehelyett a férjemet rendszeresen hívja át, hogy segítséget kérjen. Teszem azt faragja le a karácsonyfa tövét, hogy beférjen az álványba, nyírja le a füvet, segítsen összerakni az új szekrényt stb. Sokszor van, hogy csak átszól a kerítésen, minden előzmény vagy magyarázat nélkül, hogy "Küldd már át a Pistit (nem így hívják a férjem, de nem szeretném név szerint említeni)!".

Szinte már úgy érzem a férjem nem egy családnak a feje de kettőnek.


A férjemmel még nem beszéltem róla, nem akarom felhozni, de őt is sajnálom. Egy dolgozó emberről van szó, akinek elég itthon nyírnia a füvet, így is alig van ideje pihenni.


Értem én, hogy egyedül álló anya, s én könnyen beszélek, mikor itt van a férjem, ráadásul csak egy gyerekről kell gondoskodnom, de szerintem ez akkor sem normális?


Nem akarom vele teljesen lerontani a szomszédi kapcsolatot, de valahogy mégis csak közölnöm kéne vele, hogy hagyja kicsit a férjem. Hogy tegyem ezt meg?

Vagy túlreagálom?



2023. aug. 11. 15:44
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Szomszédi kapcsolat alatt azt értettem, hogy szeretném ha képesek lennénk köszönni egymásnak, egy-két szót beszélni, nem pedig csak egymásra morogni, meg elnézni a másik irányba ha véletlenül egyszerre vagyunk az udvaron.


A férjemmel nem beszéltem erről, mert bár engem zavar és úgy gondolom őt is zavarnia kéne, ennek semmi jelét nem adja. Sokkal jobb kapcsolatot ápol mindkét oldali szomszédunkkal mint én és szívesen segít, nem hiszem hogy ettől "tutyi-mutyi" lesz. Mikor az említett szomszéd áthívja örömmel megy, még ha abban a pillanatban is jött haza a munkából. Viszont szerintem nem normális, hogy amint begördül az autó a szomszéd már kiabál át. Így soha nem hoztam fel, nem akartam veszekedést szítani, de lehet hogy igazatok van. Beszélni fogok vele, s a szomszéddal is!

2023. aug. 12. 18:20
 12/22 anonim ***** válasza:
81%
Lehet, hogy a szomszédasszonynak más tervei is vannak a férjeddel
2023. aug. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
94%
Én is arra gondoltam, hogy esetleg kavarnak.
2023. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

12. 13.

miközben a három gyerek meg nézi.

2023. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

#14


Gondolom, a telefont nyomkodják inkább, nem 4 évesek.

Vagy itthon sincsenek.


Kérdező, ha a férjed nincs belezúgva ebbe a nőbe, akkor rettenetesen mulya.

2023. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha a férjed nem nyámnyila, akkor egyértelmű dugni megy át. Hülye vagy, hogy nem látod, már ne is haragudj. Minden ok nélkül nem játszana jótékonysági szolgálatot.
2023. aug. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

Kerdezo,ha megnyugtat a ferjem is hasonlo tipus.Igaz nekunk nincs itt ilyen noi szomszed.De ha hivjak, megy, tipikusan az a ferfi,aki nem tud vagy akar nemet mondani.Kifele mutatja a baratsagos,jopofa arcat.Férfi idosebb szomszed ilyen atkiabalos,allandoan leselkedik at.Néha megkeri erre arra.


Igazuk van az elottem iroknak.Lehet h tetszik neki a no. Amugy errefele nok is nyirjak a fuvet...Tenyleg van ket fia is,akik besegithetnenek. No meg van mufenyo is, és harman csak ossze tudnak rakni egy szekrenyt.


Én figyelnem a helyedben oket.

Ja, eszembe jutott, hogy nalunk a telken van egy tolunk kb 8 evvel idosebb ozvegy no.Regota ismer minket, a ferjevel joban volt a ferjemmig elt. Na o ilyen,hogy szivesebben beszelget ferfiakkal,mint nokkel.Volt hogy atszaladt, hogy segitsen bejutni a parom egy masik szomszed telkere, mert felborultak a leanderek.

Meg se kerdezte,raer e, nem zavar e esetleg, semmmi...Lecsesztem a ferjem, h mit ugrik neki rogton.Tudom ezert itt majd szetszednek, h harpia vagyok,de nem erdekel..

Amugy is mindig megallitja, szoval tartja, velem meg alig beszel.

Na beragtam,es toroltem a facebook ismeroseim kozul a not,sot tiltottam is,ne lassa mit teszek fel.Vehette a lapot,mert azota visszahuzodott cseppet...

Ferfem tipikus konfliktuskerulo,én se szeretek veszekedni, de vannak mas eszkozok is.

2023. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos itt a gyakorin a sok kiéhezett nő el sem tudja képzelni, hogy egy férfi önzetlenül segít.

Elképesztő.

2023. aug. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18-as nagyon naiv vagy.
2023. aug. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Én az első ilyen után elbeszélgettem volna előbb a nővel, hogy szakadjon le a férjemről és ne használja ingyen vállalkozónak, aztán a férjemmel, hogy ne legyen már hülye.


Vagy akkor kérjen pénzt ezekért - a nő rögtön nem ugráltatná.

2023. aug. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!