Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki Budáról költözik Csepelre,...

Aki Budáról költözik Csepelre, az kultúrsokkot fog kapni?

Figyelt kérdés
Sokszor lehet erről olvasni, hogy Csepel mennyire gáz, lecsúszott környék és hogy teljesen más réteg lakik ott, mint mondjuk Újbudán, de az tény, hogy a lakások feleannyiba kerülnek és végülis ott sem esznek embert. Mondjuk az biztos, hogy vannak kellemetlen elemek meg ami feltűnő. hogy sokkal csúnyábban beszélnek az emberek az utcán, rópködnek az ilyen "f.szszopó g.ci" típusú kifejezések meg úgy minden kicsit mocskosabb. Összeségében Kelenföld jobban megéri ár-érték arányban, mint Csepel?

2023. aug. 21. 20:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
83%
10-es, Te gondolom önerőből első lakásnak az általad felsorolt kerületekből vásároltál lakást, ugye? Ugyanúgy ahogy minden kerületnek, vannak jó és rossz részei. Ez alól csepel sem kivétel. Ilyen elmebeteg baromságokat meg nem tudom, hogy honnan szedett a kérdező, trágárabbak az emberek... Ennyi hülyeséget honnan szedtél össze? Laktam a 11-be Fehérvári úton, 20, kertben pesterzsébeten és soroksáron is. Na soroksár az igen, az tényleg nagyon az alja hely volt, legalábbis az a rész ahol én laktam. Erzsébet olyan semmilyen, de legalább a Borárosra hamar beért a busz. 11. kert nagyon szerettem, de sajnos csak "szar" környékre volt pénzem, így ameddig 11. kerben a pénzem elég lett volna egy 1,5 szobás távfűtése panelre a 9. emeleten, addig ugyanez a pénz csepel legjobb részén elég volt egy 3 szobás 64 nm2-es gáz cirkós egyedi fűtéses tégla lakásra a 3.-on.
2023. aug. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%

Én erősítem azt a tábort, hogy eszemben sincs Csepelről elköltözni! Nagyon esetleg a Bikás parkhoz, de úgy-sem tudnám megtenni. Párom most költözött be hozzám és Újpestre jár dolgozni innen.


Rossz réteg és rossz környék mindenhol van, az árak mindenhol felszaladtak.


34/F

2023. szept. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy a Buda és a budai jó környékek kapcsán miert mindenki Újbudát hozza fel? Elhiszem, hogy mostanában divatos meg kiépült hely lett, de semmi pénzért nem költöznék oda és bizonyos részei nagyon gázok… a színvonal a II. és XII. kerületben kezdődik de főleg előbbi. Rózsadomb, Rézmál, Szemlőhegy, Vérhalom, ezek a legjobb reszek kb egész Budapesten ahova költözhetsz, vagy max a Gellérthegy.. esetleg. Én ennek a kontrasztjában nőttem fel, Wekerle mellett Kispesten, bár igazából az is kertvárosi és ott jó, kulturált környéknek számít, de maradjunk annyiban, hogy a kispesti lakosság és közeg elől en menekültem, most a belvárosban lakom a VI-ban, de éppen Budán az említett környékeken keresek albérletet, azt hozzátenném, hogy az emberek itt sem különbek semmivel, attól még mert nem prolik, nem is emberibbek. A környezet maga, a jó levegő, tisztaság és a hegyek közelsége ami megadja a színvonalat, ami máshol a városban sajnos nem igen van… de putris és lelakott lakások, igénytelen emberek sajnos itt is ugyanúgy vannak, ha nem is annyi.
dec. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
69%
Szeretek túrázni, de lakhatásként nem szeretnék hegyvidéket korlátozott közlekedéssel.
márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mi korlátozott neked a közlekedésen? Ott van mondjuk egy 21-es vonalcsoport, jár 3-4 percenként, 8E 10 percenként, 11-es 6 percenként, 110-112 6 percenként.

Mindegyik komoly gerincjárat sűrű közlekedéssel. Nyilván vannak kieső helyek ritkább járatokkal, de az van mindenhol, Csepelen meg Kőbányán is.


Gondolom az átlag Budapest=Nagykörút ember vagy, aki szerint azon kívül mindenki földet művel és kispiroska vonattal jár.

márc. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!