Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan oldanátok ezt meg?

Hogyan oldanátok ezt meg?

Figyelt kérdés

Nyugdíjba vonult a régi postásunk és azóta folyton a szomszédunkhoz dobálják be a mi leveleinket. Egy kics faluról van szó, mi lakunk a 26ba, a szomszéd mellettünk a 26/A-ba. Az élet fintora, hogy mindkét családnak Tóth a családneve.

Lehet azt hiszi az új postás, hogy rokonok vagyunk. Pedig már lett neki szólva és a postára is beszóltam hogy ez gond.

Ha a szomszéd hazaér munkából akkor szokta áthozni a mi leveleinket, de a múltkor nyaralni voltak és éppenhogy át tudtam venni az ajánlott levelünket, mert az értesítő is hozzájuk volt bedobva.

A házszámunk is jól látszik, a postaládánkon is rajta van a név, házszám. Gondoltam már, hogy megkérem a szomszédot hogy másoltassam le a kulcsát, azzal én is ki tudom nyitni az ő postaládáját és ki tudom venni a leveleinket.

Persze nem sok levelet kapunk, de az a 4-5 darab havonta ott landol.

Postán mikor szóltam akkor kb két hétig megtalálta a postás a mi ládánkat, most újra ezt csinálja


2023. szept. 3. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejti, mivel sok mindent kell észben tartania és megvan mindenkinek a maga baja is.

Jelezd neki többször ha annyira zavar, vagy dobj neki jattot, attól felfrissül a memóriája. :)

2023. szept. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még azt is kiírnám a postaládára, hogy 26/a →
2023. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy ő is ember és sok a munkája meg sok mindent kell megjegyeznie.

De nem nagy dolog szerintem azt teljesíteni, hogy a levelen szereplő házszámhoz tartozó postaládába bedobja a küldeményt.

Múltkor 2 napomon múlt, hogy átvegyem az ajánlott levelet különben visszaküldték volna. Mivel a szomszédnál volt az értesítő, ők meg pont nyaraltak

2023. szept. 3. 12:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Kèrnék másik házszámot
2023. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Hogyan van kiírva pontosan?

Mert ha nálad sima 26 van, a szomszédnak meg 26a, az bizony megtévesztő és hibás. Ezért nem tudja hova kell dobni.

Ha két házszám van, akkor az 26A és 26B.

Olyan, hogy 26 és 26A nem is létezhetne.

2023. szept. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is ez van. Ugyanaz a vezetéknév, de a keresztnév, és a házszám is más. Mindig a szomszédhoz dobja be a mi levelünket, aki nem dobja át nekünk, még kérésre sem. Múltkor fontos számlát nem kaptunk így meg. Szerintem nem tudnak olvasni, én már direkt kiírtam a postaládára a házszámot is, teljes névvel, és így sem megy neki.
2023. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a szomszéddal, hogy csináljatok rá egyértelmű feliratot, ami direkt a ti esetetekben lévő hibára hívja fel a figyelmet. (Keresztnév kiírása, "Ez a 26/A. Sima 26 balra" felirat kiírása, stb.) Beszéljetek személyesen a postással. Biztosan elfelejti, de ha mindig lát egy feltűnő feliratot, vagy tudja személyhez kötni a helyet, akkor lehet ügyesebb lesz.
2023. szept. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!