Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miert néznek rám rosszul a...

Miert néznek rám rosszul a szomszédok, ha szerintem ők nem viselkednek normálisan?

Figyelt kérdés

Azóta néznek rám furcsán, amióta rám ugrott a nagy kutyájuk, karcolást okozva, mert póráz nélkül szokásuk a lakótelepen a ház előtt ücsörögni vele. Mondtam, hogy nem vagyok oda a nagyokért. De nem is ez a baj, hanem hogy azt mondta a nő hogy maradjak nyugton , ne mozduljak, nem bánt. De ha dolgom van, nem szeretnék velük pepecselni, mert épp a kutya póráz kötelezettséget megszegve épp a bejárati ajtó előtt lófrál. Nekem is van kutyám. Ha összetalalkoznak, mert épp nem az ablakot lesem, hogy kimehetünk-e, simán ketté harapja.

Lehet, hogy el tudok költözni innen, de arra várok, hogy biztos legyen.

De már a 12 éves gyerek is bunkón néz rám. Tegnap is, amikor szenvedtem a parkolással, bámult, valamit magyarázott, megkerdeztem, hogy mit mondott, azt mondta semmit. Ja és nála volt a nagy kutya, amit nem tud tartani ,ha az megindul.

Hogy jöjjek haza vagy menjek ki kutyát sétáltatni így? Még én vagyok a rossz, mert ők nem tartják be a törvényt.


2023. szept. 4. 18:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%
Ne játsz ilyen nagy kutyákkal ha félsz tülük.
2023. szept. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem jatszok. Nekem kicsi van. Az ugrott rám sérülést okozva és en vagyok a rossz,mert nem jó szemmel néztem.
2023. szept. 4. 18:20
 3/17 Tűztévesztő Színszerész ***** válasza:
10%
Túlreagálod szerintem. Valószínűleg velük is ilyen "németesen" feljelentős fellengzős stílusban beszéltél, és azóta is biztos látványosan halálodon vagy a "félelemtől" (sima kötekedés), ha meglátod a kutyát. Meg lett mondva az értelmes fejednek, hogy nem bánt, ezzel szemben sipákolsz, hogy jajj simán kettéharapja Fifikédet, aki cipőkefe. Nem fogod fel, hogy nem bánt? Akkor mit drámázol? Az meg kb senkit nem érdekel, hogy te milyen méretű kutyákért nem vagy oda. Én meg ezeket a porrongyokat nem szeretem, mégse szólok be senkinek miattuk. Szerintem a kissrác valami olyasmit mondhatott, hogy "megfogom már mert itt ez a kötekedős paraszt".
2023. szept. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem kötekedek, de póráz nélkül itt is tilos az utcán a kutyának lennie. Oké, ha nem bánt, de akkor miért ugrott rám nagy ugatva , majdnem feldöntve? Ruhám is elszakadt. Én is, ha póráz nélkül akarom a kutyát, megyek a futtatóba, ott lehet, utcán azért ne.
2023. szept. 4. 18:31
 5/17 Tűztévesztő Színszerész ***** válasza:
0%
Jaj, egyre több a részlet, hogy jobban sajnáljunk. Következő kommentedben már leharapta a fejedet is, csak menet közben visszaragasztottad.
2023. szept. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Elszakadt az edzős nadrág és sebes lett a combom. Ennek kellene örülni meg hogy óvatosan kell mennem, nehogy megint rám ugorjon? Talán én vagyok a hibás, mert nem tetszik, ha egy kutya póráz nélkül van és mindenki más ezekkel szemben ismeri a törvényt és be is tartja ?

Gondolom, te bunkó, azert engem hibáztatsz, mert nem 40 kg kutyám van, hanem 6 kg. Másik szomszédnak is egy mopsza van, itt laknak már mióta és egyszer sem láttam, hogy póráz nélkül vitte volna ki a kutyáját, pedig az tényleg nem szalad el és nem ugrik senkire.

2023. szept. 4. 18:36
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

Abban igazad van, hogy nem szabadna póráz nélkül sétáltatniuk a kutyát. De azt honnan veszed, hogy kettéharapná a te kutyádat? Azt pedig szerintem illetlenség volt mondani nekik, hogy nem vagy oda a nagytestű kutyákért. Lehet, más meg a kicsikért nincs oda, mégsem mondja neked, mert illedelmes.

Ha tényleg veszélyes a te kutyádra, és nem csak te hiszed azt, a közös képviselőnek szólhatsz, és akkor a házon belül kötelesek lesznek ráadni a pórázt.

2023. szept. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A másik szomszéd sincs oda értük, tudják jól. Van nekik kicsi is. Egy nagy és egy kisebb. 2 kutyát séta helyett kirakják ide, aztán én meneküljek folyton. Azt is rosszallóan nézik szerintem, hogy én dolgozok, ők meg segélyen elnek. Erről miert én tehetek ? Külföldikent találtam munkát, nekik mégegyszerübb lenne.
2023. szept. 4. 18:54
 9/17 A kérdező kommentje:
Alapból büntetendő, ha kutya póráz nélkül van. Magyarországon is, itt is.
2023. szept. 4. 19:00
 10/17 A kérdező kommentje:
Van itt q környéken rengeteg nagy kutya , azokkal semmi bajom, mert pórázon vannak közterületen.
2023. szept. 4. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!