Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miert néznek rám rosszul a...

Miert néznek rám rosszul a szomszédok, ha szerintem ők nem viselkednek normálisan?

Figyelt kérdés

Azóta néznek rám furcsán, amióta rám ugrott a nagy kutyájuk, karcolást okozva, mert póráz nélkül szokásuk a lakótelepen a ház előtt ücsörögni vele. Mondtam, hogy nem vagyok oda a nagyokért. De nem is ez a baj, hanem hogy azt mondta a nő hogy maradjak nyugton , ne mozduljak, nem bánt. De ha dolgom van, nem szeretnék velük pepecselni, mert épp a kutya póráz kötelezettséget megszegve épp a bejárati ajtó előtt lófrál. Nekem is van kutyám. Ha összetalalkoznak, mert épp nem az ablakot lesem, hogy kimehetünk-e, simán ketté harapja.

Lehet, hogy el tudok költözni innen, de arra várok, hogy biztos legyen.

De már a 12 éves gyerek is bunkón néz rám. Tegnap is, amikor szenvedtem a parkolással, bámult, valamit magyarázott, megkerdeztem, hogy mit mondott, azt mondta semmit. Ja és nála volt a nagy kutya, amit nem tud tartani ,ha az megindul.

Hogy jöjjek haza vagy menjek ki kutyát sétáltatni így? Még én vagyok a rossz, mert ők nem tartják be a törvényt.


2023. szept. 4. 18:10
1 2
 11/17 Tűztévesztő Színszerész ***** válasza:
0%
Jól van, szóljál nekik, hogy vegyenek neked másik Adidas gatyót meg Neogranormont a bibis combikádra, aztán szállj le arról a csóró családról. Vagy fizessenek életjáradékot, mert lerokkantál? Mondjuk látom, úgy agyilag igen, bár szerintem az előtte se volt rendben, de ráfoghatod egy majdnem esés miatti agyrázkódásra, na.
2023. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%

Ha a szomszédokat is zavarja, akkor szóljatok nekik együtt, hogy legyenek szívesek pórázon sétáltatni a kutyát. Ha kell, szóljatok többször, sokszor.

Az viszont már előítélet, hogy "Azt is rosszallóan nézik szerintem, hogy én dolgozok, ők meg segélyen elnek." Nem kell mindenféle mondvacsinált okot gyártani az ellenszenvednek.

2023. szept. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ők az a család, akik leszültek 4 gyereket ész nélkül és csórók, férj meg már sehol. Az ilyenek kutyájában nem bízom. Gyerek fogyatékos, mindenkinek beszólogat utcán, önszántából a falevelet meg a havat az autók elé kotorta tavaly. Egyik nap a főtéren rendezvény volt és széna is volt ott. Fel alá rohangált rajta. Kerékpározik sokat, de körbe nem néz, autók elé hajt. Anyja tojik rá. Ha a nő gyereket nem tudta nevelni, vagy orvoshoz vinni, ha beteg, akkor a kutyát sem.
2023. szept. 4. 20:25
 14/17 A kérdező kommentje:

Masik kutyás szomszéd nő és fia se dolgozik , de velük nincs semmi gond soha. Már az elején, amikor idejöttem, itt laktak és egyből összebarátkoztam velük. Mindig kedvesek voltak.

Egyszer jártam úgy a kutyákkal, hogy jöttem volna haza, övék kint voltak és rohantak oda hozzánk. Kivételesen volt nálam autókulcs és be tudtam menekülni. Enyém ugat , ő kicsije ugat és a nagy ettől vadul be. Így ugrott rám is. Amíg a kicsi meg nem szólalt, rám se nézett.

2023. szept. 4. 20:36
 15/17 Kései Sirató ***** válasza:
0%

Ha van neked is kutyád, akkor miért nem tudod jobban szeretni a kutyákat?

Kicsi, vagy nagy , mindegy, a kutya az kutya. Szeresd őket, a szomszédét is, mert ő is kutya. Vagy az a baj, hogy félsz tőle?

2023. szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Nem mindenki kutyájában bizom. Övében végképp nem.
2023. szept. 5. 14:48
 17/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha valakinek megtámad a kutyája, akkor kihívod kihívhatod a rendőrséget a támadásért. Feljentést tehetsz, aztán a rendőrség majd eldönti mit csinálnak a támadokkal. De kezdésnek az is elég lehet ha a támadó kutya gazdájának elmondod hogy rendőrségi feljelentést fogsz tenni, ha még egyszer előfordul.
2023. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!