Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 90-es években paneltelepen...

90-es években paneltelepen mennyire kemény volt felnőni?

Figyelt kérdés
nov. 14. 17:27
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Mint a beton.
nov. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Mai szemmel lehet kemény, de így nem érdemes vizsgálni.

Másabb gyerekek voltak, másabb játékok. Szinte minden más volt.

Én speciel rossz gyerek voltam. Damilt feszítettünk ki a padok között a járdán. Köpőcsőztünk. Sár galacsint raktunk botok végére, és azzal dobáltuk a ház falát. Hógolyóval dobáltuk a buszokat. Vízbombát(folpackban víz) dobtunk az erkélyről a gyalogosokra. Sok dolgot felgyújtottunk. Rengeteget fociztunk.

Akkor ez volt a normális. Ma már szerintem nincs ez.

nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ hol.


2-es


Ezek soha nem voltak normális dolgok.

nov. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gansta Zolee... Nagyon hiteles forrást linkeltél.
nov. 15. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát erősen függött attól, melyik "betontelepről" van szó. Békásmegyeren pl. azért nem volt túl kemény az élet gyerekként/tiniként. Voltak balhésabb részek (a telep északi szélén, az most is még kicsit lepukkadtabb), de azért összességében nem volt életveszélyes.
nov. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja a Békás jónak számított, az Óhegy is meg gondolom a Pillangó is. Régen a Havanna, az Avas meg az Újhegy volt szar. A Szigony meg mindig.
nov. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Volt előnye, gyerekként mindig volt kikkel lógni, meg lehetett tanulni, hogy vannak összeférhetetlen emberek és velük együtt kell élni. Ennek nagy hasznát veszem mint munkavállaló.
nov. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2-es: Valóban jobb a helyzet. Én pár éve a Havanna mellé költöztem, azt gondoltam, hogy balhés környék, de még este is nyugodtan lehet ott manapság sétálni, nincsenek balhés kamasz bandák, felnőtt járókelőként nem zaklattak még soha.

Amióta plázák vannak, inkább ott lógnak a kamaszok, valamint inkább a neten, otthon kockulnak. Ennek van hátránya is, de a közbiztonság jobb.

Budapest belvárosában, a pályaudvarok környéke ma már zűrösebb, mint a Havanna, több a gyanús alak. 30 éve ez biztos másképp volt.

nov. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!