Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A lakótársam meg a barátnője...

A lakótársam meg a barátnője nem takarítanak maguk után. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 1 éve élek együtt a két lakótársammal, az egyik nagyon rendes, én “közepesen” a harmadik pedig rendetlen a barátnőjével együtt.

Elsősorban a konyha az, ami mindig mocskos.

Este olyan 7-8 fele főznek, minden elmosatlan edény a csap alatt, majd másnap dél fele felkelnek és akkor jönnek rá, hogy jaj nincs edény amiben tudnának főzni, mert minden mocskos.

Ha végeztek a kajálással az evőeszközöket, tányérokat nem a 10 centivel arréb levő mosogatógépbe teszik, hanem a csap alá a mosdókagylóba (ezt végképp nem értem, mert tényleg egymás mellett van a kettő.)

Az esetek 90%-ban úgy néz ki a reggel, hogy reggeliznék, de azzal kezdem, hogy az ő edényeiket elmosogatom majd abban főzök.

Engem nem zavar ha késő este főznek, és másnap reggel mosogatnak csak el, de sajnos nem reggel mosogatnak el.

Igyekszem mindig tisztán otthagyni a konyhát magam után, hogy hátha észbe kapnak, de nem, ugyan olyan retkesen hagyják.


Jól elvagyunk a lakótársammal, csak sajnos nekem kellemetlen ezt elmondani, főleg, hogy a barátnője is mindig itt van (felmondott a munkahelyén, már kb 2-3 hete állandaóan itt van, távkapcsolat amúgy), nem akarok egy 23 srác meg egy 22 éves lány elé odaállni, hogy figyi, rohadt igénytelenek vagytok.

A lány amúgy csomószor felmos, porszívóz, kitakarítja a fürdőt, ami tök rendes tőle, de a konyhát sosem sikerül normálisan otthagyni, és borzasztóan idegesít.



nov. 16. 00:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen választ vársz. Ha nem állsz oda eléjük, akkor nem fog semmi változni.
nov. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Megszoksz vagy megszöksz.

Tapasztalataim szerint két ellentétes karakter nem igazán fog működni. Vagy indulóban kellett volna egy házirendet (és takarítási) készíteni. Vagy venni saját fazekakat és a sajátodat használat után tisztán elteszed, így a sajátjuk állhat ott dzsuvásan.

nov. 16. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatból mondom hogy ha nem akarsz velük konfrontálódni, akkor a legjobb megoldás hogy veszel magadnak külön fazekat, tányért és evőeszközt amit külön tárolsz. Így nem leszel rákényszerülve hogy utánuk mosogass, és mindig lesz mivel főzni-enni. Ezzel nem oldod meg az igazi problémát, de könnyítesz a helyzeteden, kellemetlenségeken.
nov. 16. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt így megmondtad nekik? Mert lehet nekik természetes az, amit csinálnak és nem is tudják, hogy téged zavar.
nov. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem lesz jobb, de veluk kell beszelni.

En egyuttelesnel anno mondtam, utalok porszivozni, mosogatni viszont azert szeretek, mert nem bizom meg masok higieniai sztenderdjeben. Igy en mosogattam tonnaszamra ugyan, de nem porszivoztam. Akkor egyetertettek az otletemmel, es a vecepucolast kiveve mindent kulon szakositottunk.

Ez esetben nem tunik jarhatonak, de beszelni kell, esetleg ujra es ujra.

nov. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedig normálisan is le lehet kommunikálni. A pozitívummal kezdd: köszönd meg, hogy a lány tök aranyos, mert gyakran kiporszívóz, szeretnéd kérni, hogy a konyhát is rendezetten hagyják maguk után, mert reggel szeretnél főzni. Előre is köszönöd.
nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a barátnő fizet valamit a rezsibe, vagy csak ott lakik veletek meg fürdik stb? 😅
nov. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7, fizetni nem fizet, de a lakótársam fizeti az ő részét. Most az, hogy napi 2szer pisil meg fogat mos, meg reggel fürdik nem a világvége
nov. 21. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!