Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Gáz ha nem vagyok jóban a...

Gáz ha nem vagyok jóban a szobatársammal?

Figyelt kérdés

Mindketten elsős egyetemisták vagyunk, random kerültünk egy szobába.

Nincs egymással kifejezetten bajunk, de jóban nem vagyunk, nem is nagyon beszélünk csak csinálja mindenki a kis dolgát.


Korábban is kolis voltam, de akkor jóban voltunk a szobatársaimmal, csináltunk együtt programokat meg minden, ezért olyan rossz vagy fura, hogy a mostanival meg nem jövök ki jól.


Gondolom ő kövi félévtől majd mással akar egy szobába kerülni, de nekem nincs senki akivel így összeköltözhetnék...



nov. 23. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Probálj meg beszélgetni vele
nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Nekem volt mindenféle szobatársam, olyan, akivel mai napig jóban vagyunk, olyan, akivel akkor nagyon jó volt a viszony, meg olyan is, aki a szememet is kilopta, vagy bunkó volt, vagy full igénytelen.


Én azt javaslom, ha nem tudtok együtt élni, ne aggódj, ha majd elköltözik, de ha megy az együtt élés, csak nem vagytok annyira jóban, akkor nyiss felé, beszélgessetek, ilyesmi.

nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj vele jóban lenni. Ha akarsz, nyiss felé, és attól függően, ő nyitott-e az ismerkedésre és barátkozásra, barátkozzatok.
nov. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs egymással bajotok, akkor már jó!

Nekem voltak ennél sokkal rosszabb szobatársaim is. Konkrétan olyanok, akiket alig bírtam ki.

nov. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Amíg nincs konfliktus, és elvagytok magatoknak, addig nem gond, de nyilván jobb lenne olyannal lakni, akivel lehet haverkodni.
nov. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudtok addig összebarátkozni, akkor lehet, hogy el fog költözni. Kapsz egy új szobatársat, aki akár sokkal jobban megfelelhet az igenyeidnek! Ne aggódj emiatt. Legalább nem hangos/lop/szologat be.
nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mi annak fő oka, hogy nem nagyon kommunikáltok egymassal.

-Ha próbáltatok már igazán beszélgetni, és kiderült, hogy nagyon mások vagytok és különböztök, abban az esetben az is pozitív dolog, hogy békében, különösebb veszekedés nélkül elvagytok és mindenki csinálja a maga dolgát.

-Ha nem igazán próbáltatok egymással még beszélgetni, akkor próbálj meg vele pl.: egyik este mikor már mindketten nyugiban vagytok és majd meglátod mennyire fogékony rá. Ha nem, akkor örülj a békének és hagyni kell a dolgokat. Lehet az is, hogy akár jobban is lehetnétek csak valamiért eddig nem derült ki. Az is lehet, hogy te, vagy ő zárkozottabb és emiatt van az a fennállás.

Alapjáraton nem baj és nem is kell mindenkivel közeli barátságot kialakitani csak azért mert egy szobában kerültettek. A lényeg az, hogy mindenki végezze a saját dolgát lehetőleg úgy hogy a feltétlen szükségesnél jobban ne zavarja vele a másikat.

nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Okkal vagy ilyen viszonyban vele, vagy alapból ilyen a természeted? Nem kell/nem muszály egymással együtt pl.: bulizni, stb., de mondjuk egy köszönés még bele kell, hogy férjen, vagy olyan dolgok megbeszélése, ami kivételesen a kolis életből adódan mindkettőtöket érint.
nov. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nyilván köszönünk egymásnak meg az ilyen alap small talk dolgok meg szoktak lenni, de úgy rendesen nem beszélgetünk.


Igazából még év elején próbálkoztunk, de tényleg nagyon különbözőek vagyunk szóval szerintem mindketten úgy voltunk vele, hogy inkább hagyjuk.


Én amúgy is csendesebb vagyok, egyetemen meg úgyis egész nap emberekkel vagyok meg minden szóval én nem is igénylem annyira, hogy még vele is beszélgetni kelljen.


Úgyhogy én nem is akarok, meg nem is tudnék máshoz költözni, viszont ha ő elmegy akkor ismér máshoz kell majd alkalmazkodni. Csak ettől tartok.

nov. 23. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!